برای قیمت تماس بگیرید

گل و گیاه به معنی عشق، آسایش در غم، تبریک در موفقیت و دوستی را هستند. برای تهیه انواع گل و گیاه به سایت بفروش مراجعه کنی...

 • ۰۹۱۲۱۷۸۰۲۱۱

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

گل و گیاه برای سیاره و همه موجودات زنده مهم هستند. برای خرید و فروش انواع گل و گیاه باکیفیت به سایت بفروش مراجعه کنید. گ...

 • ۰۹۳۵۳۶۶۸۳۲۹

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

اهمیت گل و گیاه در طبیعت چیست؟ گل‌ها علاوه بر افزودن رنگ، بافت و تنوع زیستی به باغ ‌ها و اکوسیستم‌ ها، ساختارهای مهم گیا...

 • ۰۲۱۴۴۱۳۴۱۲۰

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

دنیای گیاه شناسی، مطالعه حیات گیاهی، مملو از رمز و راز و باورهای غلط است. یکی از نکات اصلی سردرگمی، تمایز بین گل و گیاه ...

 • ۰۹۱۸۴۹۳۰۴۲۳

 • محلات خیابان امام کوچه شهید رضا میلادی
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا گل و گیاه برای انسان مهم هستند؟ گل ها نقش مهمی در زندگی ما دارند. برای خرید بهت...

 • ۰۹۱۱۳۲۳۰۴۱۹

 • مازندران > قائم شهر
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

گل و گیاه

گل و گیاه امروزه به عنوان یکی از اجزا و وسایل اصلی هر خانه و آپارتمان شناخته می‌شود، اگر شما نیز قصد خرید گل دارید اما نمی‌دانید از کجا و چگونه خرید کنید، ما به شما سایت بفروش را به عنوان بزرگترین ارائه دهنده آگهی‌های مرتبط با گل‌ و گیاه در ایران معرفی می‌کنیم.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی تجربه‌ای بسیار زیبا و دلچسب است و حس فوق‌العاده‌ای به شما می‌دهد. اما بسیاری از افراد نام گیاهان آپارتمانی را نمی‌دانند که از آن‌ها مراقبت می‌کنند یا به آن‌ها علاقه‌مند هستند. که نام آن را نمی‌دانید و تنها با دیدن عکس می‌توانید آن را تشخیص دهید، در این مقاله ما را دنبال کنید تا با لیست کاملی از انواع گیاهان آپارتمانی آشنا شوید.

انواع گل و گیاه آپارتمانی:

1) آگلونما گیاهی

آپارتمانی همیشه سبز، با ساقه کوتاه و برگ‌های نیزه‌ای شکل به طول ۱۰-۲۵ سانتی‌متر و عرض ۱۰-۱۵ سانتی‌متر.

لکه‌های برگ متفاوت هستند و اغلب از ترتیب خاصی پیروی می‌کنند. در برابر سایه و خشکی مقاوم است. هنگامی که گیاه گل می‌دهد، به رنگ سفید ظاهر می‌شود. نام انگلیسی Aglunomama چینی Evergreen است و دارای برگ بزرگ و نیزه‌ای شکل است. آبیاری هفته‌ای یکبار انجام می‌شود و نیاز به نور غیر مستقیم و تکثیر با تقسیم جوانه ریشه دار انجام می‌شود.

برگ انجیر

2) برگ انجیر

این گیاه همیشه سبز و بالارونده است. دارای برگ‌های پهن با بریدگی‌های عمیق است. این گیاه دارای ریشه‌های هوایی است که از طریق آن می‌تواند به اطراف تکیه دهد.

در ابتدای زندگی، برگ به شکل قلب است و بریدگی‌ها با افزایش سن و به مرور زمان ظاهر می‌شوند. رنگ برگ‌ها سبز تیره است که در یک گیاه بالغ طول آن به یک متر می‌رسد! نام انگلیسی این گل و گیاه  Swiss Cheese Plant است و دارای برگ‌های پهن با بریدگی‌های عمیق است. آبیاری هر ۱۰-۱۵ روز یکبار است و نیاز به نور غیر مستقیم و سایه جزئی و کود خوب دارد. نیاز به رطوبت کافی دارد و تکثیر آن توسط قلمه ساقه انجام می‌شود.

3) پپرومیا

گیاهی همیشه سبز با برگ‌های نیمه گوشتی است. انداتوم کوچک این گیاه حدود ۲۵ سانتی‌متر ارتفاع دارد.

این گیاه می‌تواند به صورت ساده یا ابلق وجود داشته باشد که در نوع ابلق، لکه‌های سفید یا کرم رنگ روی برگ‌های آن ظاهر می‌شود. نام انگلیسی این گیاه Desert Privet است و دارای برگ‌های قلبی، گوشتی و ابلق است. آبیاری هر ۱۲-۲۰ روز یکبار به وسیله پمپ آب انجام می‌شود. و به نور نیم سایه و نیم آفتاب نیاز دارد. تکثیر آن از طریق قلمه ساقه و قلمه برگ انجام می‌شود.

پوتوس

4) پوتوس

پوتوس گیاهی خزنده و همیشه سبز است. برگ‌های قلبی شکل و زیبای این گیاه یکی از ویژگی‌های بارز آن است که بسیار رشد کرده و ارزان است.

گونه‌های این گیاه دارای لکه‌های سفید، کرم یا سبز روشن هستند و طول برگ‌های مسن‌تر به ۳۰ سانتی‌متر می‌رسد. تکثیر این گیاه به راحتی انجام می‌شود و به راحتی در آب ریشه می‌دهد. نام انگلیسی این گیاه Sweetheart Plant است و گل و گیاه کوهنوردی با برگ قلب نوک تیز سبز است. آبیاری هر ۴-۱۰ روز یکبار است و نیاز به سایه جزئی تا نور کامل غیر مستقیم دارد.

آگهی‌های مرتبط با بذر و علوفه

5) پیله آ

پیله گیاهی همیشه سبز است و قدمتی چند ساله دارد. این گیاه عموماً اندازه کوچکی دارد و حدود ۳۰ سانتی‌متر رشد می‌کند.

نام انگلیسی این گیاه از رنگ برگ‌های آن گرفته شده است. این گیاه به خاطر برگ‌های زیبایش معروف است. طول برگ‌ها به حدود ۸ سانتی‌متر می‌رسد. برگ‌ها دندان ندارند.

نام انگلیسی این گیاه Aluminium Plant است و دارای برگ‌های بیضی شکل نوک تیز با طرح خاکستری است. آبیاری هر ۵-۷ روز یکبار است (خاک بین دو آبیاری باید خشک شود) و نیاز به پنجره آفتابگیر دارد.

آگهی‌های مرتبط با ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی

6) برگ بیدی

گل و گیاه برگ بیدی یکی از گیاهان محبوب و معروفی است که در خانه بسیاری از مادربزرگ‌ها زندگی می‌کرد.

این گیاه آنقدر مقاوم است که می‌تواند به خوبی در گوشه‌ای از خانه شما زندگی کند و مزاحم کسی نشود.

گیاهی است همیشه سبز و چند ساله که شاخه‌های آن به شکل آویزان رشد می‌کنند. الگوی موازی روی برگ از ویژگی‌های اصلی برگ دانه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

نام انگلیسی این گیاه‌یهودی سرگردان است و دارای برگ‌های بیضی شکل نوک تیز با رگبرگ‌های موازی سفید است. هر ۴-۷ روز یکبار انجام می‌شود و نیاز به آبیاری دارد. نور مورد نیاز کم است و تکثیر آن از طریق قلمه ساقه انجام می‌شود.

7) دراسنا

این گل و گیاه خانگی را می‌توان درختچه‌ای همیشه سبز دانست که برگ‌های تیز و بلند آن همیشه رنگ و صورت خود را در خانه حفظ می‌کند.

این گیاه نسبتاً مقاوم است و تنش‌های مختلفی را تحمل می‌کند. ساقه چوبی بلند گیاه مانند یک تنه محکم برگ‌ها را نگه می‌دارد.

در صورت مشاهده رگه‌های زرد روی برگ‌ها، به گلدان خود نور بیشتری بدهید. نام انگلیسی این گیاه Dragon Tree و درختچه‌ای است با برگ‌های سبز تیره درشت و نوک تیز. هفته‌ای دو بار در مکان روشن نیاز به آبیاری دارد و تکثیر آن از طریق قلمه ساقه و شاخه‌گذاری انجام می‌شود.

دیفن باخیا

8) دیفن باخیا

این گیاه دائمی و همیشه سبز دارای برگ‌هایی است که زیبایی و طرح آن باعث محبوبیت آن شده است. ناگفته نماند که مقاومت خوب این گیاه نقش مهمی در معروف شدن به عنوان یک گیاه آپارتمانی داشته است.

نیش این گیاه سمی است و می‌تواند باعث آسیب شود. با افزایش سن این گیاه ساقه ضخیم‌تر و برگ‌ها بزرگتر می‌شوند. نام انگلیسی: نی نی گنگ، برگ‌های نوک تیز بزرگ با لکه‌های سفید تا زرد در دو طرف، آبیاری ۴-۷ روز (در تابستان هفته‌ای دو بار و در زمستان هفته‌ای یک بار)، نور غیر مستقیم، محلول پاشی روزانه، تکثیر: قلمه ساقه، ریشه زایی جداگانه گیاه

آگهی‌های مرتبط با خدمات کشاورزی

9) سانسور سانسوریا

گل و گیاه همیشه سبز و دائمی است که برگ‌های نیزه‌ای شکل آن از ویژگی‌های اصلی آن محسوب می‌شود.

برگ‌ها دارای خطوط و نقوش موازی هستند که با رشد گیاه ارتفاع آن‌ها افزایش می‌یابد. این گیاه به کم آبی مقاوم است و این روز‌ها می‌توان مدل‌های مختلف آن مانند بافته شده، رنگ شده، لوله‌ای و… را مشاهده کرد که این گیاه به راحتی از طریق برگ تکثیر می‌شود.

نام انگلیسی: Mother in Law\’s Tongue و دارای برگ‌های دراز و کشیده با سر نیزه سبز یا با حاشیه زرد است. آبیاری هر ۱۰-۱۵ روز یک بار انجام می‌شود و نیاز به نور کامل برای سایه دارد. نیاز به محلول پاشی ندارد و تکثیر آن با تقسیم ساقه زیرزمینی، جداسازی گیاه و قلمه برگ انجام می‌شود.

بالا
تماس