برای قیمت تماس بگیرید

در طبیعت 17 ماده مغذی لازم برای رشد گیاهان وجود دارد. اینکه به چه نوع کود نیاز دارید، به محصولی که می روید و کمبود مواد ...

 • ۰۹۳۶۱۸۱۶۴۵۰

 • مرکزی اراک
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

کود، ماده طبیعی یا مصنوعی حاوی عناصر شیمیایی که به رشد و بهره وری گیاهان کمک می کند. برای خرید و فروش کود باکیفیت به سای...

 • ۰۹۱۴۴۲۱۲۴۳۱

 • آدرس اذربایجان شرقی ملکان
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

در طول سال ‌ها، کشاورزان از کودهای شیمیایی برای افزایش تولید محصولات کشاورزی استفاده کرده ‌اند تا نیاز روزافزون را برآور...

 • ۰۹۱۴۵۷۵۵۸۰۰

 • گیلان تالش
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

کود یک ماده شیمیایی است که حاوی مواد مغذی لازم مانند نیتروژن، پتاسیم و فسفر برای حاصلخیزی خاک است. نمونه های محبوب کودها...

 • ۰۲۱۸۸۳۸۵۵۴۱

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

بیشتر کود که معمولا در کشاورزی به کار می رود که حاوی سه عنصر اصلی گیاهی هستند مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم. برای خرید و ...

 • ۰۹۱۲۰۶۸۶۳۸۲

 • دزفول
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

کود

امروزه بسیاری از افراد در خانه‌ها و آپارتمان‌های مختلف از انواع گل و گیاهان طبیعی نگهداری می‌کنند.

در هنگام خرید گل و گیاه به این نکته توجه داشته باشید که برخی از گیاهان به نام آپارتمانی شناخته می‌شوند که می‌توان از آن‌ها در فضاهای اتاق و خانه نگهداری کرد.

امروزه مراقبت از گیاهان مختلف نیازمند به عوامل زیادی است، برخی از گیاهان نیازمند به نور مستقیم هستند که بهتر است آن‌ها را در کنار پنجره نگهداری کنید ایندر حالی است که برخی از گیاهان در سایه بهتر رشد می‌کنند.

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در هنگام نگهداری از گیاهان و گل‌های مختلف چه آپارتمانی و چه باغ استفاده از کود و خاک‌های مناسب است.

در نتیجه بهتر است در هنگام خرید کود بالاترین دقت را به کار ببرید. خاک بستر اصلی گیاهان و منبع تغذیه آن‌ها به شمار می‌رود.

عدم وجود کیفیت و کافی بودن آن‌ها در خاک باعث خشک شدن و پوسیدن ریشه‌های گیاهان می‌شود. لازم به ذکر است در صورتی که شما از گیاهان و گل‌ها در محیط بزرگ‌تر نگهداری می‌کنید باید به سراغ خرید و فروش مواد و لوازم کشاورزی مورد نیاز بروید.

انواع کود کشاورزی

انواع کود کشاورزی

کودها به صورت کلی به 3 دسته مختلف زیستی، آلی و شیمیایی تقسیم بندی می‌شوند. اساس اصلی این تقسیم بندی به نحوه تولید و خلوص عناصر در آن‌ها می‌باشد. قیمت سولفات و یا همان کود نیز به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد.

کود آلی

یکی از بهترین و عالی‌ترین انواع کودها در خرید و فروش کود می‌توان به کود آلی و یا ارگانیک اشاره کرد.

این کودها به صورت طبیعی به وجود آمده‌اند و معمولاً به آن مواد دیگری اضافه نمی‌شود. این کودها هیچ گونه ضرری برای محیط زیست نیز ایجاد نخواهند کرد.

کود آلی دارای کربن زیادی در خود بوده که می‌تواند تغذیه بسیار مناسبی برای انواع گل و گیاه باشد. قیمت کود بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین خواهد شد.

کود حیوانی

کود حیوانی همان طور که از نامش مشخص است مواد دفعی و فضولات حیوانی به شمار می‌رود که خرید و فروش کود حیوانی را می‌توانید از دامپروری‌ها انجام دهید.

به این نکته توجه داشته باشید شما از دامپروری‌ها می‌توانید خرید علوفه دام را نیز انجام دهید. کود حیوانی گاو برای تقویت زعفران استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است کود انسانی، مرغی و گوسفندی از دیگر کودهای این دسته به شمار می‌رود. این دسته از کود برای تأمین مواد غذایی گیاه و خاک بسیار مناسب به شمار میرند.

امروزه یکی از معیارهایی که برای تعیین میزان مواد آلی خاک در نظر دارند میزان تیرگی آن است. هر چه خاک تیره‌تر باشد مواد آلی آن نیز بیشتر می‌باشد.

گیاخاک

از دیگر انواع کود می‌توان به گیاخاک اشاره کرد. از این نوع از کودها امروزه برای تقویت باغچه و گلدان‌های مختلف استفاده می‌کنند.

در هنگام خرید کود به این شکل به این نکته توجه کنید این کود برای تقویت قسمت‌های رویشی گیاه مناسب است. برای اطلاع قیمت بذر و علوفه به سایت بفروش مراجعه کنید. 

کود کمپوست

کودهای کمپوست از یک روش بازیافتی به دست آمده‌اند. در هنگام تولید این نوع از کودها از پسماندهای حیوانات و گیاهان و گاهی نیز انسان‌ها استفاده می‌کنند و یک کود مناسب برای کشاورزان و باغبان‌ها به وجود می‌آید.

کود زیستی

یکی از بهترین نوع کودها در بازارهای داخلی کود زیستی به شمار می‌رود. کود زیستی به خوبی می‌تواند خزانه میکروبی خاک را بازسازی کند. یکی از کودهای زیستی مناسب می‌توان به کودهای زیستی تثبیت کننده نیتروژن اشاره کرد.

انواع کود شیمیایی

انواع کود شیمیایی

خرید و فروش کود شیمیایی از دیگر کودهایی است که امروزه رونق بسیاری پیدا کرده است. این کودها نقش بسیار مهمی در تأمین مواد غذایی گیاه مانند فسفر، نیتروژن، پتاسیم را بر عهده دارند. این دسته از کودها برخلاف دیگر کودها دارای خلوص بسیار بالاتری از مواد مغذی دارند.

قیمت کود شیمایی با توجه به مواد مغذی که در آن‌ها وجود دارد به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم کرده‌اند. کود شیمیایی که دارای تمامی مواد پرمصرف و کم مصرف در خود می‌باشد NPK و یا کود کامل گفته می‌شود.

عناصری که گیاهان نیاز دارند می‌توان به فسفر، پتاسیم و نیتروژن اشاره کرد که تمامی آن‌ها در کودی به نام کود کامل یافت می‌شود.

علاوه بر این موضوع هنگام خرید کود به این نکته توجه داشته باشید که کودهایی وجود دارند که در خود شامل عناصر کم مصرف هستند. عناصری مانند آهن، روی، منگنز، مس، مولیبدن، کلر و برم

کود نیتروژن

در صورتی که قصد دارید به سراغ خرید گل و گیاه بروید باید علم کامل در این حوزه داشته باشید تا بتوانید نگهداری بهتری داشته باشید.

نیتروژن یکی از اصلی‌ترین عناصر مورد نیاز برای تمامی گیاهان به شمار می‌رود. گل و گیاهان از نیتروژن به عنوان نیترات، یون آمونیوم و اوره استفاده می‌کنند.

این عنصر در رشد و نمو گیاهان و تقویت محصول دهی و افزایش وزن آن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. در هنگام خرید کود نیتروژن به این نکته توجه داشته باشید که از این کود با برنامه استفاده کنید. البته امروزه کودهای زیستی و کودهای حیوانی نیز به خوبی می‌توانند نیتروژن مورد نیز گیاهان را به خوبی تأمین کنند.

انواع کود

کود فسفر

مناطقی که امروزه میزان فسفر در خاک آن‌ها از حد معمول پایین‌تر باشد از کود فسفر استفاده می‌کنند.

فسفر برای گیاهان به عنوان یک عنصر ریشه زایی و گلدهی عمل می‌کند. کشاورزان برای استفاده از این کود می‌توانند به سراغ خرید و فروش مواد و لوازم کشاورزی بروند تا در صورتی که زمین وسعت داشته باشد آسان‌تر کود را پخش کنند.

لازم به ذکر است استفاده بیش از حد از این کود شیمایی باعث اختلال در جذب عنصرهای دیگر مانند روی و آهن خواهد شد.

کود پتاسیم

استفاده از کود پتاسیم در کیفیت، ظاهر و اندازه میوه‌های باغ تأثیر بسزایی می‌گذارد. علاوه بر این موضوع خرید کود پتاسیم امروزه برای جلوگیری از خشکی ریشه نیز انجام می‌شود.

لازم به ذکر است این کود مزیت‌های بسیاری را به عنوان دارد که می‌توان به افزایش فتوسنتز و تولید غذا بیشتر اشاره کرد.

کود کامل

همان طور که در بالاتر به این موضوع اشاره شد کودهایی که دارای نیتروژن، فسفر و پتاسیم به صورت هم زمان هستند کود کامل و یا NPK گفته می‌شود. این کود با دارا بودن عناصری که گفته شد برای تمامی گیاهان مناسب بوده و یکی از پرمصرف‌ترین انواع کودها به شمار می‌رود.

قیمت کود کامل از دیگر کودها بیشتر می‌باشد. کودهای کامل در انواع مختلف تولید می‌شود که با 3 رقم نشان داده می‌شوند؛ این رقم‌ها برای نشان دادن نسب حضور هر عنصر در کود می‌باشد.

به‌عنوان‌مثال کود کامل به نام 10، 15، 20 وجود دارد. 20 برای نیتروژن، 15 برای فسفر و 10 نیز برای درصد پتاسیم در نظر گرفته شده است.

کود ریز مغذی

عناصر مختلف دیگر اعم از آهن، روی، منگنز، بور، مس، موليبدن و كلر به مقدار ناچیزی برای گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. همین امر نیز باعث شده است این عناصر به عنوان کم‌مصرف‌ترین و یا ریز مغذی به شمار بروند.

بالا
تماس