برای قیمت تماس بگیرید

مواد و لوازم کشاورزی چیزی است که بین کشاورزی تفاوت ایجاد می کند. اگر می خواهید کشاورزی مدرن و سودآور انجام دهید، باید از...

 • ۰۲۱۸۸۳۴۹۳۹۷

 • تهران - میدان هفت تیر - کوچه آذری - پلاک 8 -واحد 4 - گروه مشاورین فضای سبز بین الملل
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

بسته به نوع تولید، مواد خام کشاورزی می تواند تأثیر منفی بر محیط زیست و عوامل اجتماعی مانند شرایط کار داشته باشد. برای خر...

 • ۰۲۱۳۶۸۷۱۶۲۳

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

ماشین آلات کشاورزی ماشین آلاتی است که در کشاورزی یا سایر کشاورزی به کار می روند. برای خرید مواد و لوازم کشاورزی به سایت ...

 • ۰۹۱۱۵۶۲۵۹۳۹

 • آذربایجان غربی-ارومیه-خیام شمالی-کوچه خان باباخان-ساختمان ارک-طبقه1-واحد5
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

مواد و لوازم کشاورزی نیز در حال ارتقا و طراحی مجدد با فنآوری‌ های آینده هستند تا سازگارتر با محیط زیست باشند. برای اطلاع...

 • ۰۹۱۰۰۵۳۳۸۸۷

 • تهران خیابان سعدی جنوبی کوچه فخرایی کوچه کاوه پلاک 56 ساختمان ماهان موتور آریا
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

به نظر شما مواد و لوازم کشاورزی چیست؟ این مواد توسط کشاورز یا مستقیماً توسط صنایعی که از این مواد استفاده می کنند، به وج...

 • ۰۹۱۰۰۵۳۳۸۸۷

 • تهران خیابان سعدی جنوبی کوچه فخرایی کوچه کاوه پلاک 56 ساختمان ماهان موتور آریا
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

مواد و لوازم کشاورزی

همان طور که می‌دانید صنعت کشاورزی یک صنعت بسیار گسترده می‌باشد و به همین جهت به طیف وسیعی از تجهیزات کشاورزی نیاز دارد که از آن برای کارها و وظایف مختلف همچون رشد و برداشت محصولات زراعی و مدیریت دام استفاده به عمل می‌آید.

این تجهیزات کشاورزی می‌توانند شامل مواردی همچون ماین آلات میدانی همانند تراکتور، گاو آهن، کمباین و یا واگن‌ها باشد.

علاوه بر این ماشین آلات، تجهیزات کشاورزی زیادی در دسته ابزارهای قابل حمل و نقل طبقه‌بندی می‌شود که کارگران از آن استفاده می‌نمایند.

همچنین در کنار همه این موارد، اغلب مراکز مربوط به کشاورزی، از تجهیزات ثابتی همچون مخازن، نوار نقاله و تجهیزات پردازش مواد غذایی استفاده می‌کنند.

استفاده کردن از ماشین آلاتی که قابل حمل و نقل و جا به جایی می‌باشند باعث شده کشاورزی کارآمدتر گردد و این امکان میسر شود که اعمالی که فراتر از ظرفیت عادی انسان‌ها می‌باشند نیز صورت گیرد. برای خرید علوفه دام می‌توانید به سایت بفروش مراجعه نمایید.

در نتیجه می‌توان بیان کرد که امروزه، تجهیزات کشاورزی به یکی از مهم‌ترین بخش‌ها از تولیدات صنعت ابزار در تمام نقاط جهان تبدیل شده است و سهم زیادی را به خود اختصاص داده است.

کشاورزی در وسعت بزرگ و وسعت کوچک، به وجود ماشین آلات و ابزار خوب و کاربردی نیاز دارد و وجود این ابزار آلات هستند که سبب شده‌اند کارها با سهولت و سرعت بیشتری صورت گیرد.

در واقع می‌توان گفت بدون وجود مواد و لوازم کشاورزی مناسب، کار کشاورزی نه تنها سخت، بلکه حتی گاهی غیر ممکن خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم تا شما را تا حدودی با خرید و فروش مواد و لوازم کشاورزی و همچنین قیمت مواد و لوازم کشاورزی آشنا کنیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی مهم‌ترین مواد و لوازم کشاورزی

معرفی مهم‌ترین مواد و لوازم کشاورزی

حالا که با لزوم استفاده از مواد و لوازم کشاورزی آشنا شدیم، باید به بررسی مهم‌ترین این لوازم بپردازیم.

چیزل پکر، یکی از مهم‌ترین تجهیزات کشاورزی به حساب می‌آید که از آن برای خاک ورزی استفاده می‌شود.

در واقع وظیفه اصلی این دستگاه این است که زمین‌های آبی را شخم بزند. در ساخت این دستگاه پایه‌های فولادی مورد استفاده قرار گرفته است که سبب می‌شود قدرت و استحکام این دستگاه به طرز چشمگیری افزایش یابد.

سمپاش، یکی دیگر از تجهیزات مهم کشاورزی می‌باشد که برای هر کشاورزی لازم خواهد بود. نحوه طراحی این دستگاه به صورتی است که قادر است انواع مختلف سموم را به حالت جامد و مایع در اختیار زمین کشاورزی و مزرعه قرار دهد و به این وسیله زمین تقویت گردد.

استفاده از برخی انواع سم‌ها سبب می‌شود تا نیاز به خرید کود نیز کاهش یابد و زمین کشاورزی خاکی حاصل‌خیزتر داشته باشد.

کمباین، جز آن دسته از ادوات کشاورزی می‌باشد که دارای وظایف متعددی می‌باشد. جالب است که بدانید عده زیادی از افراد تصور می‌کنند که کمباین تنها برای درو کردن طراحی شده است، در حالی که این طور نیست و وظایف کمباین بسیار متعدد می‌باشد.

برای مثال از دیر وظایف کمباین می‌توان به کوبیدن و همچنین جدا کردن دانه از ساقه گیاه اشاره نمود. این ابزار، یکی از پر مصرف‌ترین دستگاه‌ها در کشاورزی می‌باشد.

برای اطلاع از انواع مختلف کمباین می‌توانید به مراکز فروش دستگاه و تجهیزات کشاورزی معتبر مراجعه نمایید و راجب این دستگاه و انواع مختلف آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تریلرها ابزارهایی هستند که در ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند و از همه قابلیت‌های یک تراکتور برخوردار می‌باشند.

تریلرها به عنوان یکی از گزینه‌های حایز اهمیت در عملیات کاشت و دانش و برداشت قرار دارند.

در حقیقت این دستگاه به نحوی می‌باشد که در شرایطی آسان جابجا می‌گردد و همچنین حرکت برای آن نیز به خوبی صورت می‌گیرد. تریلرها قادر به اتصال به چاله کن و دروگرها می‌باشند که همه این موارد نیز جز تجهیزات مهم کشاورزی هستند.

شخم زن، جز ماشین آلاتی است که وجود آن در مزرعه بسیار حیاتی می‌باشد. با وجود این دستگاه مواد مغذی به راحتی به خاک اضافه می‌شود و سبب می‌شود خاک برای مراحل بعدی آماده شود.

شخم زن‌ها بسیار متنوع می‌باشند و در انواع مختلفی طراحی و ساخته و روانه بازار می‌گردند.

خرید و فروش مواد و لوازم کشاورزی

خرید و فروش مواد و لوازم کشاورزی

با پیشرفت علم و تکنولوژی در طی سالیان گذشته، ادوات کشاورزی نیز تغییر کرده و بسیار به روزرسانی شده است.

به همین دلیل خرید و فروش دستگاه و تجهیزات کشاورزی در کشور ایران که دارای خاکی حاصل‌خیز است، افزایش چشمگیری کرده است.

در واقع کشور ایران در جغرافیایی جای گرفته است که علاوه بر زمین‌های حاصل خیز، از آب و هوای مناسب نیز برخوردار بوده و همه این عوامل در کنار هم سبب شده تا کشاورزی به یکی از مشاغل قدیمی و پرطرفدار تبدیل گردد.

قیمت مواد و لوازم کشاورزی به عوامل متعددی بستگی دارد. دستگاه‌ها و ابزار آلات بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر نیاز به صرف هزینه بیشتری دارند. همچنین قیمت خدمات کشاورزی نیز عاملی تاثیر گذار می‌باشد.

کاربرد ابزار و تجهیزات کشاورزی

وجود این ابزار و تجهیزات برای هر زمینی ضروری می‌باشد و مزایا و کاربردهای زیادی را برای کشاورز فراهم می‌کند. از مهم‌ترین کاربردهای این ابزار آلات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دفع کردن آفات و حشرات
کوددهی آسان
کاشت و پرورش گیاهان مختلف
هرس کردن و پیوند زدن
آبیاری بهینه
زهکشی و…

قیمت خدمات کشاورزی

همان طور که تا این قسمت از مقاله متوجه شدید، تجهیزات کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و همین امر سبب شده تا با گذشت زمان، قیمت بذر و علوفه و خرید گل و گیاه و همچنین خرید کود به موضوعی مهم تبدیل شود.

شما با مراجعه به مراکز خرید و فروش دستگاه و تجهیزات کشاورزی می‌توانید در خصوص همه این موارد اطلاعات کامل کسب کنید.

کلام پایانی

در این سایت سعی کردیم تا شما را با مواد و لوازم کشاورزی آشنا کنیم و اطلاعاتی در خصوص خرید علوفه دام و خرید کود به شما بدهیم تا در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید.

در صورتی که در زمینه خرید گل و گیاه و قیمت بذر و علوفه نیاز به مشاوره و راهنمایی‌های بیشتری دارید می‌توانید با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما در مراکز خرید و فروش مواد و لوازم کشاورزی ارتباط برقرار نمایید و نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنید.

بالا
تماس