برای قیمت تماس بگیرید

ماشین آلات کشاورزی هر نوع ماشینی است که در مزرعه برای کمک به کشاورزی به کار می رود. برای اطلاع از قیمت ماشین آلات و لواز...

 • ۰۲۱۳۳۹۴۶۶۰۹

 • تهران- سعدی جنوبی - پاساژ سعدی - پ 2/14
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

امروزه از انواع ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی و فناوری های مدرن کشاورزی در عملیات های مختلف استفاده می کنند. خرید و فر...

 • ۰۲۸۳۴۲۲۲۰۲۱

 • قزوین بویین زهرا
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

ماشین آلات کشاورزی به ماشین هایی می گویند که برای انجام انواع کار مزرعه کاربرد دارد. برای خرید ماشین آلات و لوازم یدکی ک...

 • ۰۹۱۲۲۹۷۹۱۳۸

 • هران - شهرک صنعتی خاوران - سایت چوب فروشان - خیابان نارون - مجتمع بهارستان 2 - طبقه 2 - واحد 5
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

برای کشت و برداشت محصولات از ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی استفاده می کنند. برای خرید ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی ...

 • ۰۹۱۹۶۰۸۶۰۸۴

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

روتاتور یا تیلر دوار یک ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی خاکورزی همه کاره است که از یک سری تیغه برای بالا بردن خاک استفاد...

 • ۰۲۱۳۳۹۴۶۶۰۹

 • تهران- سعدی جنوبی - پاساژ سعدی - پ 2/14
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی

ماشین‌های کشاورزی یکی از گسترده‌ترین دسته‌ها در شاخه ماشین آلات را به خود اختصاص داده‌اند. امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که ماشین‌ها و تجهیزات مختلف به خود دیده‌اند کشاورزی وارد فاز صنعتی‌تر شده است.

این امر باعث می‌شود که اقتصاد کشور نیز روبه‌رشد حرکت کند. امروزه یک کشاورز باید علاوه بر داشتن دانش‌های لازمه در حوزه کشاورزی باید در زمینه ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی نیز به روز باشد تا بتواند فرایندهای مختلف را در این زمینه به کار گیرد.

فروش مواد و لوازم کشاورزی امروزه در تنوع بسیار گسترده‌ای انجام می‌شود. به‌عنوان‌مثال می‌توان به انواع تریلر، بارکش‌های نسل جدید، انواع دستگاه‌های خرد کن چوب، علوفه خرد کن، چوب خرد کن، سم‌پاش‌های باغی و.. اشاره کرد.

مزایای استفاده از ماشین آلات به روز در حوزه کشاورزی

همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره شد فروش مواد و لوازم کشاورزی در تنوع بسیار بالایی انجام می‌شود.

تا به امروز تمامی ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی برای راحت‌تر کردن و آسان‌تر کردن کار کشاورزان به وجود آمده است. برخی از مزیت‌های دیگر این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش زمان برای پروژه‌های مختلف کشاورزی مانند کاشت، برداشت و..
کاهش نیروی انسانی در کارهای مختلف کشاورزی
کاهش هزینه‌های جانبی
افزایش بهره وری از زمین زراعی
انجام دقیق‌تر و بهتر تمامی کارها با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته
آسان‌تر شدن تمامی کارها برای کشاورزان
و….

پرمصرف‌ترین انواع ماشین آلات کشاورزی

همان طور که گفته شد ماشین‌های کشاورزی در دسته بندی‌های مختلفی وجود دارند که تنوع بسیار بالایی نیز دارند.

ماشین‌های کشاورزی امروزه با توجه به نیاز کشاورزان و باغداران به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نیروی کار انسانی را کمتر کرده و کارهای موجود را تسهیل دهند. برخی از پرکاربردترین ماشین آلات کشاورزی عبارت‌اند از:

تیلر

در حقیقت تیلر کشاورزی به عنوان یک تراکتور کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماشین از یک شاسی و موتور متشکل شده است؛ در برخی از مدل‌های تیلر شما شاهد صندلی برای حمل اپراتور نیز خواهید بود.

تیلر بیشتر در باغ و زمین‌های کوچک زراعی مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولاً برای شخم زدن، درو کردن، سم‌پاشی از آن استفاده می‌شود. بعد از خرید گل و گیاه به این نکته توجه کنید که تمامی گل و گیاهان با تیلر سازگاری ندارند.

کمباین

کمباین‌های از دیگر دستگاه‌های پیشرفته کشاورزی به شمار می‌رود که در حقیقت ترکیبی از داس، ماشین بوجاری و خرمن‌کوب می‌باشد. لازم به ذکر است کمباین‌ها دارای مخزنی برای ذخیره دانه تمیز نیز دارد.

امروزه کمباین‌های متنوعی وجود دارد که با توجه به نوع کارکرد، تأمین حرکت، مخزن ذخیره دانه و… به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند.

آیا در هنگام خرید علوفه دام می‌دانید که این علوفه‌ها به چه شکل دسته بندی می‌شوند؟ پاسخ این سؤال با استفاده از کمباین‌ها می‌باشد!

دروگر

دروگرها با درو کردن محصولاتی مانند گندم، جو و یا حذف کردن علف‌های هرز در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید علوفه دام با توجه به بذری که در آن به کار رفته است از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد که با استفاده از این دروگرها از زمین برداشته می‌شوند. کشاورزان می‌توانند از این دستگاه در منطقه‌های مرتفع و زمین‌های زراعی شیب دار استفاده کنند

روتیواتور

از دیگر ماشین‌هایی که امروزه کار کشاورزان را راحت‌تر کرده است روتیواتور می‌باشد، این دستگاه برای خاک ورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روتیواتور خاک را تا عمق مشخص شده شخم خواهد شد و باعث هدر رفتن هیچ گونه آب در زمین‌های زراعی و یا باغ‌ها نخواهد شد. در هنگام خرید گل و گیاه به این نکته توجه داشته باشید که برخی از این گل‌ها حساس هستند و با این دستگاه سازگاری ندارند.

چمن زن تراکتوری

برای آن که بتوان زمین‌های وسیع‌تری را مانند زمین‌های فوتبال، گلف و.. از چمن زن‌های تراکتوری استفاده می‌کنند.

این دستگاه‌ها قابلیت حمل اپراتور را دارند. این دستگاه‌ها عموماً دارای موتورهای بنزینی می‌باشد که در برخی از مدل‌های آن دارای فرمان نیز هستند.

ماشین کودپاش

دستگاه کودپاش برای پاشش انواع کودهای حیوانی، کمپوست و مرغی طراحی و تولید شده‌اند. قیمت دام و طیور امروزه با توجه به نوع دام تعیین می‌شود. به‌عنوان‌مثال قیمت جوجه‌های گوشتی با جوجه‌های تخم گذار متفاوت است.

این دستگاه به راحتی می‌تواند در زمین‌های مسطح و غیر مسطح عمل کند. امروزه دستگاه‌های کودپاش در دو سایز مخزن 3.5 و 6.5 متر مکعبی تولید می‌شوند. خرید کود باید با توجه به مخزن دستگاه صورت گیرد.

مناسب‌ترین ماشین کودپاش برای کشاورزان با توجه به زمین‌های زراعی مشخص می‌شود. با توجه به قیمت سولفات و یا کود دستگاه‌های مورد نیاز کشاورزان در این دو مدل انتخاب خواهند شد.

تیلر شالیزار

به این نکته توجه داشته باشید کشاورزان برای شخم زدن شالیزارهای باتلاقی نمی‌توانند از تیلرهای معمولی بهره بگیرند، همین امر باعث شده است به سراغ تیلر شالیزار که مختص به این زمین‌ها طراحی شده‌اند بروند.

اجزا و تجهیزاتی که در این دستگاه به کار رفته است کاملاً ضد آب بوده و چرخ‌های این دستگاه اغلب از آهن ساخته شده است تا بتواند در زمین‌های باتلاقی حرکت کند.

این تیلرها نسبت به تیلرهای معمولی ارتفاع بالاتری دارند تا موتور در تماس با آب از بین نرود. علاوه بر این موضوع با توجه به وزن نیز سبک‌تر از تیلرهای معمولی به شمار می‌روند.

لوازم یدک کشاورزی

لوازم یدک کشاورزی

ماشین‌های کشاورزی امروزه تنوع بسیار زیادی به خود دیده‌اند. همان طور که می‌دانیم تمامی ماشین‌های کشاورزی برای یکی از کارهای مزرعه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هر نوع از کارهای مزرعه‌ای دارای چندین تجهیزات مزرعه‌ای هستند که در آن انجام می‌شوند. در نتیجه بهتر است شما را با لوازم یدکی که بر روی ماشین‌های کشاورزی متصل می‌شوند بیشتر آشنا کنیم.

خردکن و برش دهنده

این دسته از لوازم یدکی در حقیقت برای خرد کردن و قطع کردن رویش علف‌های هرز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برداشت پنبه

از دیگر تجهیزات کشاورزی می‌توان به برداشت پنبه اشاره کرد؛ این نوع از لوازم یدک کشاورزی در دو نوع وجود دارند. به زبان ساده‌تر دستگاه‌های چیدن و دستگاه‌های جمع کننده.

بذرافشان‌ها

بعد از آن که زمین خیش زده شده باشد از بذرافشان‌ها برای کاشت بذر و یا کاشت محصولات مختلف زراعی استفاده می‌کنند.

شما با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید در چندین ساعت تعداد زیادی بذر برای خرید علوفه دام و یا محصول مورد نظر را بکارید.

شخم زن

از دیگر لوازم یدکی می‌توان به شخم زن‌ها اشاره کرد. این کار در کشاورزی قبل از کاشت بذر و یا محصولات دیگر انجام می‌شود.

این دستگاه‌ها وظیفه نرم کردن ریشه را برعهده دارد تا محصولات به راحتی در خاک قرار گیرند.

بالر

Baler از دیگر ماشین‌های کشاورزی به شمار می‌رود که کاربرد بسیار زیادی دارد. از این دستگاه برای بریدن نی و یونجه که علوفه دام است استفاده می‌شود.

علاوه بر این موضوع بالر برای حمل و نقل آسان و ذخیره سازی قادر به فشرده سازی محصولات برداشته شده است.

بالا
تماس