برای قیمت تماس بگیرید

گالوانیزه برای مدت طولانی با پوشش های روی همراه بود تا فلزات دیگر را حذف کند. رنگ گالوانیکی توسط استانیسلاس سورل در پاری...

 • ۰۹۱۲۳۱۱۲۴۷۱

 • تهران ، بازار آهن شادآباد ، بلوار بهار شمالی ، مجتمع تجاری پارس فلز ، بلوک E ، پلاک 2
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
12 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

اگر در خانه ای زندگی می کنید که قبل از سال 1960 آن را ساخته اند، به احتمال زیاد سیستم لوله کشی شما از لوله گالوانیزه یا ...

 • ۰۹۱۴۱۱۴۱۴۹۷

 • تبریز
 • وضعیتدست دوم
 • ضمانتنامهبلی
12 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

گالوانیزه فرآیند اعمال پوشش محافظ روی فولاد یا آهن است تا از زنگ زدگی جلوگیری کند. برای اطلاع از قیمت لوله گالوانیزه منا...

 • ۰۹۱۲۱۷۱۰۸۴۰

 • بازار آهن ، شادآباد ، 17 شهریور
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
12 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله گالوانیزه لوله ای فولادی است که برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی در یک پوشش محافظ روی فرو می روند. برای خرید لوله ...

 • ۰۹۱۲۱۷۱۰۸۴۰

 • بازار آهن ، شادآباد ، 17 شهریور
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
12 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

فولاد گالوانیزه را می توان به مواد لوله کشی یا لوله ای قوی تبدیل کرد. موادی که در برابر خوردگی ناشی از قرار گرفتن در معر...

 • ۰۹۱۲۲۵۹۷۹۹۶

 • خیابان سعدی شمالی، کوچه فرهاد، پلاک 8، واحد 2
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
12 اسفند, 1400

لوله گالوانیزه

لوله‌های گالوانیزه همان لوله‌های فولادی می‌باشد که برای محافظت کردن در مقابل خوردگی و آسیب‌ دیدگی سطح روی آن را با فلز روی محافظت می‌کنند استفاده از پوشش محیط باعث می‌شود که طول عمر لوله گالوانیزه افزایش یابد و مقاومت آن در برابر خوردگی و همچنین رسوبات معدنی بیشتر شود.

استفاده از لوله‌های گالوانیزه در خطوط آب‌ رسانی از مهم‌ترین اجزا به حساب می‌آید بنابراین امروز توجه بسیار زیادی بر روی خرید و فروش لوله‌های گالوانیزه انجام می‌گیرد.

لوله‌های گالوانیزه با توجه به نوع جنس و نوع فلز به‌ کار رفته به دو صورت گالوانیزه آهنی و فولادی تقسیم می‌شوند. قیمت لوله گالوانیزه در مقایسه با سایر لوله‌های به‌ کار رفته بسیار اندک است .

انواع لوله گالوانیزه

لوله‌های گالوانیزه به دو صورت زیر موجود می‌باشد:

1. لوله گالوانیزه آهنی
2. لوله گالوانیزه فولادی

معمولاً لوله‌های گالوانیزه آهنی به‌ صورت تیره‌ رنگ و خاکستری‌ رنگ می‌باشد که از آهن سفید نوردهی شده می‌باشد و درزهایی که در این لوله‌ها وجود دارد از طریق دستگاه درزجوش به هم جوش داده و متصل می‌شود و آن‌ها را از طریق مخزنی که بر روی آن مذاب است، منتقل می‌کنند به‌ همین‌ علت است که به آن‌ها لوله‌های درزدار نیز اطلاق می‌شود وقتی‌که در صدد تهیه و خرید لوازم داربست هستیم می‌توان از این نوع لوله‌ها استفاده کرد.

ولی در لوله‌های گالوانیزه فولادی معمولاً جنس این لوله‌ها از فولاد نرم می‌باشد که در هنگام ساخت آن از ورقه‌های فولاد استفاده می‌شود که آن‌ها را با فشار از داخل قالب مورد نظر عبور می‌دهند و درزهایی که در آن وجود دارد را جوش می‌دهند و برای این‌که مقاومت آن دربرابر اسیدها و زنگ‌زدگی ها بالا رود آن‌ها را درون یک وان آبکاری قرار می‌دهند تا مقاومت آن‌ها بالا رود.

افرادی که در کار خرید و فروش لوله‌ گالوانیزه هستند بر این باور هستند که تفاوتی بین لوله‌های گالوانیزه وجود ندارد تنها تفاوت آن در نوع سبک و براق بودن لوله‌های گالوانیزه فولادی می‌باشد همچنین این لوله‌ها در مقابل لوله‌های آهنی درمقابل اسیدها مقاومت کمتری دارند به‌ همین دلیل پیشنهاد خرید لوله مانسیمان بهترین گزینه می‌تواند باشد .

ویژگی لوله‌های گالوانیزه

معمولاً لوله‌های گالوانیزه به‌صورت لوله‌های درزدار هستند و طول این لوله‌ها شش متر می‌باشد و قطر آن یک تا هشت اینچ است.

جنس این نوع لوله‌ها از آهن سفید یا فولاد نرم می‌باشد که مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها عبارت است از:

● مقاومت کمتر آن در مقایسه با لوله‌های آهنی
● مقاومت بالا در مقابل زنگ‌زدگی و خوردگی
● دارای ساختار یکپارچه
● در اثر گذشت زمان و در اثر مجاورت با هوا دچار تغییر رنگ می‌شود
● قابلیت بازیافت و استفاده مجدد

کاربرد لوله گالوانیزه

بیشترین استفاده‌ای که از لوله‌های گالوانیزه می‌شود در صنایع انتقال گاز و آب می‌باشد اما از مهم‌ترین کاربردهای این لوله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

● در سیستم آبیاری بیشترین کاربرد را دارد
● در ساخت تصفيه ‌خانه‌ها همچنین در سیستم‌های تهویه مورد استفاده قرار می‌گیرد
● به‌ عنوان لوله‌های آب‌رسانی در هنگام ساخت‌وساز کاربرد دارد
● در هنگام انتقال گاز از این لوله‌ها استفاده می‌شود

به‌ همین دلیل میزان خرید و فروش لوله‌ گالوانیزه بسیار زیاد است. شما می‌توانید برای خرید لوله مانیسمان نیز به سایت بفروش مراجعه نمایید.

مزایا و معایب لوله گالوانیزه

از جمله مزایای بسیار مهمی که لوله‌های گالوانیزه دارد می‌توان به قیمت آن اشاره کرد قیمت لوله گالوانیزه در مقایسه با سایر لوله‌ها بسیار مقرون‌ به‌ صرفه می‌باشد که دلیل آن هزینه نگهداری نسبتاً کمتر می‌باشد و همچنین این لوله طول عمر زیادی دارد.

از معایب لوله‌های گالوانیزه هم شوره زدن آن می باشد که ممکن است در اثر قرار گرفتن طولانی‌ مدت در محیط‌هایی که مرطوب هستند و تهویه مناسب‌تر در آن‌ها وجود ندارد رخ دهد. افرادی که در صدد تهیه لوله با قیمت مناسب هستند می‌تواند این لوله‌ها بهترین گزینه باشد زیرا قیمت لوله گالوانیزه بسیار مناسب است .

عوامل تاثیرگذار بر کیفیت لوله گالوانیزه

عوامل متعددی بر کیفیت لوله‌ها تاثیرگذار هستند مثلاً این‌که لوله‌ها به چسبندگی و همچنین تراکم پوشش رویی که در آن وجود دارد تاثیر می‌گذارد به‌ همین دلیل برای افزایش کیفیت آن باید پوشش روی چسبندگی و تراکم زیادی داشته باشد تا مقاومت آن در مقابل محیط‌های خورنده افزایش یابد ولی در صورت ضخامت و تراکم کمتر پوشش‌های گالوانیزه طول عمر آن کاهش می‌یابد بنابراین در چنین مواقعی می‌توان به فکر خرید لوله مانسیمان بود که جزء بهترین لوله‌های گالوانیزه به حساب می‌آید.

خرید و فروش لوله گالوانیزه

بهترین گزینه‌ای که در هنگام خرید لوله‌ها باید به آن توجه کرد که قیمت آن می‌باشد که باید در عین باکیفیت بودن از قیمت خوبی هم برخوردار باشد فروش لوله گوشتدار در بین لوله‌های گالوانیزه از میزان فروش بیشتری برخوردار هست.

اما انواع لوله‌های گالوانیزه وجود دارد که کاربردهای مختلفی دارد که لوله‌های استیل هم جزء آن‌ها می‌باشد اما برای تشریح بهتر بودن آن‌ها باید شرایط کاری و هزینه‌ای که برای پروژه‌ها اعمال می‌شود را در نظر گرفت که فروش لوله سبک بدون درز در چنین شرایطی بیشتر می‌باشد.

قیمت لوله گالوانیزه 

قیمت این لوله‌ها در مقایسه با سایر لوله‌های فولادی اندکی بیشتر هستند. اما احتمال آسیب دیدن آن در مقابل عوامل مثل خوردگی کمتر هست قیمت لوله استیل صنایع غذایی در مقایسه با این لوله‌ها اندکی پایین می‌باشد. لوله‌های گالوانیزه انواع مختلفی دارد و مقاومت و خوردگی آن‌ها نسبت‌ به هم می‌تواند متفاوت باشد بنابراین در تعیین میزان قیمت آن‌هم می‌تواند دخیل باشد.

مثلا قیمت لوله سایز بالا (اسپیرال) به‌ طور حتم نسبت‌ به سایر لوله‌ها با سایز دیگر متفاوت است. اما لوله سبک بدون درز با توجه به وزن به طور حتم در مقایسه با سایر لوله‌های سنگین قیمت کمتری خواهد داشت.

انواع دیگر لوله‌ها وجود دارد که می‌توان نسبت‌ به نوع کارایی که دارند آن‌ها را برگزید و قیمت آن‌ها را از سایت‌ها و همچنین فروشگاه‌های مختلف درآورد فروش لوله گوشتدار جزء لوله‌هایی است که فروش بیشتری دارد و قیمت آن بسیار مقرون‌ به‌ ‌صرفه می‌باشد.

نکته

توجه به این نکته هم ضروری است که لوله‌های گالوانیزه در ابعاد و سایزهای مختلفی هم می‌تواند تولید شود که براساس نیاز و سایز دلخواه مشتری می‌تواند ارائه شود اما با توجه به این‌که هر کدام سایزها قیمت‌های مختلفی دارد و به‌ مراتب قیمت سایز بالا بیشتر می‌شود بهتر از سایزهای آماده که در شرکت‌ها وجود دارد استفاده کرد اما بازهم باید گفت که براساس نیاز مشتری می‌تواند این لوله‌ها را تولید کرد که قیمت لوله سایز بالا زیاد خواهد بود.

لوله‌های گالوانیزه مزایای بسیار زیادی دارد و در مقایسه با قیمت لوله استیل صنایع غذایی بسیار مناسب است.

بالا
تماس