برای قیمت تماس بگیرید

لوله مانیسمان به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع لوله، در بخش‌ های مختلف صنایع برای ذخیره و انتقالات سیالات است. برای خر...

 • 02177582924

 • استان تهران - شهر تهران - بزرگراه امام علی -تقاطع سبلان - شهید نظری - شماره 26- ساختمان
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله مانسیمان لوله ای است که به صورت یک پارچه تولید می شوند. خرید و فروش لوله مانسیمان در سایت بفروش امکان پذیر است. لول...

 • 09021389874

 • خیابان خیام شمالی ،روبه روی درب شرقی پارک شهر،پاساژ بزرگ خیام ،طبقه همکف پلاک64
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

قیمت لوله مانسیمان مناسب به ابعاد، سایز، کیفیت، برند و کشور سازنده بستگی دارد. کشورهایی مانند چین، هند، ایران و آلمان تو...

 • 09160011179

 • اهواز , مجتمع اهن فروشان شرق ,جنب صنایع فولاد,خیابان اول, پلاک 79
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله مانیسمان از جمله لوله ‌های فولادی درزدار و لوله فلزی است. فروش لوله مانسیمان با قیمتی استثنایی در سایت بفروش انجام ...

 • 02166318033

 • بازار بزرگ آهن غرب تهران بهاران2 بلوک 17پلاک175
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله مانیسمان برای اولین بار توسط برادران مانیسمان به جود امد. خرید لوله مانسیمان با کیفیت در سایت بفروش قابل انجام است....

 • 09122501957

 • تهران ، بازار اهن ، شاداباد، بهاران 1
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

لوله مانیسمان

در این نوشته از بفروش قصد داریم به طور جامع و کاربردی با یکی از پراستفاده‌ترین و مقاوم‌ترین لوله‌های صنعت، انواع لوله‌های مانیسمان آشنا شده و از ابعاد مختلف به بررسی خرید و فروش لوله مانیسمان بپردازیم.

با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد و فوق العاده این لوله، قیمت لوله مانیسمان بالاتر از انواع دیگر لوله‌های فولادی است. در ادامه به تفصیل با عوامل موثر در قیمت و قیمت خرید این لوله نیز آشنا خواهیم شد.

شاید خیلی از ما با وجود ماشین آلات و تجهیزات صنعتی از اهمیت لوله‌های صنعتی غافل باشیم و هیچگاه به آن‌ها به چشم تجهیزات مهم در صنعت نگاه نکنیم، اما در واقع لوله‌ها از الزامات هر کارگاه و کارخانه صنعتی هستند.

هیچ کارخانه‌ای از کارخانجات تولید مواد غذایی و فرآورده‌های لبنی و ترکیبات شیمیایی دارویی گرفته تا خطوط انتقال گاز و محصولات پتروشیمی و غیره، بدون لوله‌ها نمی‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد. لوله‌ها ساختارهایی مقاوم با محفظه‌ای خالی، جهت انتقال گازها و سیالات و همچنین مواد پر فشار هستند.

خرید و فروش لوله مانیسمان

لوله‌های فولادی و گالوانیزه از کاربردی‌ترین لوله‌ها در صنایع مختلف

لوله‌های فولادی و گالوانیزه از کاربردی‌ترین لوله‌ها در صنایع مختلف هستند که در انواع درز دار (با درز جوش) و بدون درز در حوزه‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مقاوم‌ترین لوله‌های بدون درز که در استحکام و مقاومت کم نظیر است، لوله مانیسمان نام دارد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که لوله مانیسمان اولین بار توسط برادران مانیسمان ابداع شد و مورد استفاده قرار گرفت و به همین سبب به نام مانیسمان شهرت یافت. همچنین لازم است این نکته را متذکر شویم که دلیل اصلی استفاده زیاد از لوله‌های مانیسمان، ویژگی بدون درز بودن یا یکدست و یکنواخت بودن بدنه این نوع لوله‌ها است.

لوله‌های مانیسمان به دلیل فرآیند خاص ساخت به طور یکنواخت و بدون هیچ گونه درز جوش ساخته می‌شوند و از این جهت مقاومت و استحکام فوق العاده بالایی برای نقل و انتقال انواع سیالات و گازها و مواد با فشار زیاد دارند.

انواع لوله مانیسمان شامل رده‌های مختلف سبک، ۴۰، ۸۰ و ۱۶۰ این لوله می‌شود. این رده‌ لوله‌ها با قطرهای برابر، به ترتیب ضخیم‌تر می‌شوند و وزن بیشتری پیدا می‌کنند. به همین تناسب قیمت لوله مانیسمان در این رده‌ها افزایش می‌یابد. در ادامه بیشتر با لوله‌های مانیسمان کاربردها و رده‌های مختلف آن آشنا خواهیم شد.

انواع و رده‌های مختلف لوله مانیسمان

برای خرید و فروش لوله مانیسمان لازم است با انواع مختلف و رده‌های این نوع لوله مقاوم آشنا باشید. انواع لوله مانیسمان بر اساس قطر و ضخامت را در رده‌های مختلف لوله مانیسمان دسته بندی می‌کنند.

از آنجایی که قطر لوله مانیسمان در ارتباط مستقیم با متریال به‌کار رفته در آن و وزن لوله قرار دارد، مستقیما روی قیمت لوله نیز تاثیر می‌گذارد. به طوری که هر چه رده و قطر لوله مانیسمان بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. رده‌های مختلف لوله مانیسمان عبارتند از: رده ۲۰ (سبک)، ۴۰، ۸۰ و ۱۶۰

رده ۲۰ لوله مانیسمان:

این رده لوله ضخامت کمی نسبت به قطر خود دارد و به عناوین لوله سبک بدون درز یا لوله سبک مانیسمان نیز شناخته می‌شود. ضخامت این رده لوله‌ها بین ۳ تا ۷.۹ میلی‌متر است. این رده لوله‌ها در سایزهای ۱ تا ۱۶ اینچی تولید شده و به خصوص در خطوط انتقال گاز کاربردهای زیادی دارند.

رده ۴۰ لوله مانیسمان:

رده ۴۰ لوله مانیسمان که از لوله‌های پرکاربرد در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنعت ساختمان سازی و تجهیزات ایمنی از جمله خطوط آتشنشانی است، قطری بین ۰.۵ تا ۱۶ اینچ داشته و با ضخامت ۲.۷ تا ۱۲‌.۷ میلی‌متر ساخته می‌شود.

رده ۸۰ لوله مانیسمان:

لوله‌های مانیسمان در این رده نیز قطری بین ۰.۵ تا ۱۶ اینچ دارند و از لحاظ ضخامت ضخیم‌تر از رده‌های ۲۰ و ۴۰ هستند. ضخامت این لوله‌ها بین ۳.۷ تا ۲۱.۴ دارند.

رده ۱۶۰ لوله مانیسمان:

مثل رده‌های قبلی این نوع لوله مانیسمان نیز قطری برابر با نیم تا ۱۶ اینچ داشته و در ضخامت، ضخیم‌ترین لوله مانیسمان است.

ضخامت این رده لوله مانیسمان بین ۴.۷ تا ۴۰.۴ میلی‌متر است و در ارتباط مستقیم با وزن و متریال به‌کار رفته در لوله، قیمت بیشتر لوله را در پی دارد.

تا به اینجای مقاله در مورد لوله پرکاربرد بدون درز، قیمت لوله مانیسمان و خرید و فروش لوله مانیسمان در رده‌های مختلف دانستیم.

لوله‌های مهمی دیگری نیز هستند که در صنعت به‌کار برده می‌شوند. در ادامه به خرید و فروش کاربردی‌ترین این لوله‌ها خواهیم پرداخت.

قیمت لوله مانیسمان

بررسی قیمت و خرید و فروش لوله‌های پرکاربرد صنعتی

• خرید لوازم داربست

داربست‌ها سازه‌هایی موقت به منظور حمایت از سازه‌ای اصلی هستند که از دو بخش لوازم داربست به عناوین لوله‌های داربست و اتصالات و لوازم جانبی و بست داربست تشکیل می‌شوند. قیمت خرید لوازم داربست به قیمت هر یک از این اجزا بستگی دارد.

• خرید لوله گوشتدار

همانطور که از نام این نوع لوله‌ها پیداست، لوله‌های گوشتدار لوله‌هایی ضخیم هستند که کاربرد زیادی در صنعت به خصوص در حوزه انتقال سیالات و گازها با فشار زیاد دارند.

خرید لوله گوشتدار به منظور راه اندازی سیستم‌های هیدرولیک، پنوماتیک، لوله‌های فشار قوی در صنایع خودرو سازی انجام می‌پذیرد.

• فروش لوله سبک بدون درز

پرکاربردترین لوله فولادی بدون درز جوش، لوله مانیسمان است که ابتدای مقاله به آن پرداختیم. فروش لوله سبک بدون درز یا مانیسمان اغلب برای مصارف صنعتی در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی انجام می‌شود. قیمت این لوله نیز به مواد به‌کار رفته، قطر و ابعاد و طول لوله و همچنین کارخانه و کشور سازنده آن بستگی دارد.

• فروش لوله استیل صنایع غذایی

به هیچ عنوان امکان پذیر نیست که امور یک کارخانه یا کارگاه تولید مواد غذایی و شیری (لبنی، دارویی و..) بدون لوله‌های استیل صنایع غذایی پیش برود. قیمت فروش لوله استیل صنایع غذایی به نوع و مرغوبیت لوله، گرید فولاد به‌کار رفته در استیل آن، ضخامت و وزن لوله وابسته است.

• قیمت لوله سایز بالا (اسپیرال)

لوله‌های سایز بالا در صنایع مختلف اعم از صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، آبرسانی و انتقال آب روستا و شهر، صنایع دریایی، فاضلاب‌های شهری، کشاورزی و صنعتی و.. کاربرد دارند. قیمت لوله سایز بالا (اسپیرال) بیشتر از لوله‌های سایز پایین است و با توجه به جنس، طول، ابعاد و کارخانه سازنده می‌تواند متغیر باشد.

• قیمت لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه نیز از لوله‌های پرفایده و ضد آب (با پوشش گالوانیزه گرم و سرد) است که در بسیاری صنایع و مشاغل کاربرد دارد. قیمت لوله گالوانیزه نیز با توجه به پارامترهایی اعم از طول، ابعاد، وزن، متریال به‌کار رفته در لوله تعیین شده و با نوسانات بازار، دائما در حال تغییر است.

سخن پایانی

در این نوشته از وبسایت بفروش سعی کردیم به طور کامل و کاربردی به بررسی قیمت لوله مانیسمان و سایر لوله‌های پرکاربرد صنعتی بپردازیم و نکاتی مهم جهت محاسبه قیمت و خرید و فروش لوله مانیسمان را به شما عزیزان متذکر شویم.

برای اطلاع از قیمت دقیق انواع لوله‌ها از جمله لوله مانیسمان خوب است به کارخانجات معتبر این حوزه مراجعه کرده یا به صورت مجازی با ایشان ارتباط بگیرید. چرا که قیمت‌ها مادام در حال تغییر بوده و با نوسانات بازار آهن متحمل تغییرات می‌شوند.

بالا
تماس