برای قیمت تماس بگیرید

لوله سبک بدون درز به صورت اكسترودينگ به وسیله قالب ‌هاي مختلفی به وجود می اید. اصولا تولید این تجهیزات بدون درز نیاز به ...

 • ۰۲۱۶۲۷۱۹۰۰۰

 • : بازار آهن شاد آباد
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

مهم ‌ترین ویژگی لوله سبک بدون درز، سبکی آن است. برای خرید لوله سبک بدون درز در تهران به سایت بفروش مراجعه کنید. لوله سبم...

 • ۰۹۱۲۳۳۶۳۸۶۰

 • بازار آهن شادآباد
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله سبک بدون درز در بازار آهن آلات با نام لوله مبلی یا لوله روغنی نیز معروف است. خرید و فروش لوله سبک بدون درز در سایت ...

 • حاتمی بیگی:

 • کمربندی عادل آباد
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله سبک بدون درز به لوله روغنی نیز معروف است. امکان فروش لوله سبک بدون درز با قیمتی مناسب در سایت بفروش وجود دارد. لوله...

 • ۰۲۱۵۵۵۰۸۰۴۰

 • بازار بزرگ آهن، خ چهارم شرقی، پلاک 844 الی 847
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله سبک بدون درز به احتمال زیاد یکی از پرتنوع ‌ترین مقاطع فولادی است و به همین دلیل تشخیص برخی از انواع آن ‌ها از یکدیگ...

 • 09122501957

 • تهران ، بازار اهن ، شاداباد، بهاران 1
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
3 اسفند, 1400

لوله‌ی سبک بدون درز

لوله‌ی سبک بدون درز یا به عبارت دیگر مانیسمان برای اولین بار در طول تاریخ توسط برادران مانیسمان اختراع شد و از آنی رو به این نام شناخته شد.

لوله‌های سبک بدون درز معمولا در میان بازار لوله‌های فولادی اهمیت و کاربرد زیادی دارند. این نوع لوله‌ها روش ساخت ویژه‌ای دارند که همین سبب ایجاد تنوع و ویژگی‌های مهمی در آن‌ها شده است.

در خط تولیدی صنعت لوله‌های مختلفی اعم از لوله‌های فولادی، ضد زنگ، لوله‌های آلیاژی و بویلر وجود دارد. لوله‌ی مانیسمان به آن دسته از لوله‌هایی گفته می‌شود که بدون درز هستند و وزن سبکی دارند. همچنین روش ساخت و نحوه‌ی تولید آن‌ها به گونه‌ای است که بدنه‌ی آن‌ها کاملا یک دست است و بدون درز تولید می‌شوند از این رو به آن‌ها لوله‌ سبک بدون درز می‌گویند.

لوله‌های مانیسمان هیچ گونه جوشکاری بر روی بدنه‌شان ندارند و از فولاد ساده‌ی کربن ساخته می‌شوند و به کنم برخی از مواد هم از سمت داخل و هم سمت خارج لوله را در برابر زنگ زدن مقاوم می‌کنند.

همچنین این لوله‌ها به علت یک‌دست بودنشان و عدم وجود درز در بدنه‌شان نسبت به سایر لوله‌ها محکم‌تر هستند و قیمت لوله سبک بدون درز اندکی بالاتر از قیمت سایر لوازم ساختمانی و لوله‌ها می‌باشد. این اختلاف قیمت نیز فقط به علت مواد به کار رفته در تولید و ساخت لوله و نیز استحکام آن می‌باشد.

خرید و فروش لوله سبک بدون درز

روش تولید لوله‌های سبک بدون درز

لوله‌ی بدون درز و سبک مانیسمان به روش بیرون آمدن از قالب‌های مختلف تولید می‌شود. معمولا تولید لوله‌های بدون درز نیازمند فرایندی است در اثر آن شمش فولادی تبدیل به لوله می‌شود.

این لوله‌ها از شمش‌های فولادی ساخته می‌شوند و تولید آن‌ها در به جز شکل استوانه‌ای در مقاطع چهار گوش نیز امکان پذیر است اما این نوع از طراحی سبب افزایش قیمت لوله‌ی سبک بدون درز خواهد شد.

در هنگام طراحی لوله‌های سبک بدون درز جهت مشخص کردن میزان ضخامت این لوله‌ها از دستورالعمل‌های ویژه‌ای استفاده می‌شود تا اندازه‌های مختلفی از ضخامت لوله بدست آید. هر چه فشار سیال بیشتر باشد ضخامت لوله نیز افزایش خواهد یافت.

در برخی از روش‌های تولید لوله‌های سبک بدون درز از عملیات حرارتی استفاده می‌شود. همچنین انتخاب روش تولید لوله‌ی سبک درز دار بر اساس آنچه در آن منطقه نیاز است و میزان امکانات کارخانه‌ی سازنده ساخته می‌شود.

مراحل تولید لوله‌ی مانیسمان

در ابتدای کار جهت تولید لوله‌ی سبک درز دار شمش‌های فولادی را برش می‌زنند.‌ پس از آن شمش‌ها را در داخل کوره‌های قوسی که با استفاده از سوخت گاز گرم می‌شوند وارد می‌کنند تا ذوب شده و سرخ شوند‌ پس از آن با کنم دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته از جمله دستگاه الانگیتور سطح شمش‌ها را از حالت مستطیل به حالت گرد درآورده و در نهایت آن‌ها را به وسیله‌ی لخ پرس سوراخ می‌کنند.

پس از طی این مراحل، نوبت به مرحله‌ی تاب‌گیری می‌رسد. در این مرحله لوله را تاب‌گیری می‌کنند تا صاف شود. برای خرید لوله مانیسمان می‌توانید به سایت بفروش مراجعه نمایید.

سپس لوله‌ها را در حالت کشش قرار می‌دهند و پس از آن با فرایندی خاص آن‌ها را خنک می‌کنند و لوله‌ی خنک شده را بر اساس نیاز و درخواست مشتری برش می‌زنند. این لوله‌ها هیچ درزی در طول بدنه‌شان ندارند و هیچ‌گونه محل جوش‌کاری شده بر روی آن‌ها مشاهده نمی‌شود.

همچنین معمولا خرید و فروش لوله‌های سبک بدون درز به علت کاربرد زیاد آن‌ها در صنعت رونق زیادی دارد و در قالب‌های کوچک‌تری ساخته می‌شوند زیرا در صورتی که قطر این لوله‌ها زیاد باشد تولید آن‌ها سخت و هزینه‌بر خواهد شد.

قیمت لوله سبک بدون درز

انواع لوله‌ی سبک بدون درز

به طور کلی اگر هنگام خرید لوازم داربست دقت کرده باشید لوله‌ها را بر اساس ضخامت آن‌ها تقسیم بندی می‌کنند. برای مثال لوله‌ی مانیسمان دارای چندین رده است.رده‌ی سبک ضخامت کمی دارد و به اندازه‌ی ۳ الی ۷٫۹ میلی متر عرضه می‌شوند.

لوله‌های رده ۴۰ دارای قطری به ضخامت ۲٫۷ تا ۱۲٫۷ میلی متر می‌باشند. لوله‌های رده ۸۰ ضخامتی بین ۳٫۷ تا ۲۱٫۴ دارند و لوله‌های سبک بدون درز رده ۱۶۰ نیز در ضخامتی بین ۴٫۷ الی ۴۰٫۴ متغییر هستند.

لوله‌های سبک بدون درز در دسته‌ی لوله‌های فولادی قرار می‌گیرند و انواع مختلفی دارند. یکی از انواع این لوله‌های لوله‌ی گالوانیزه است.‌ لوله‌ی گالوانیزه همان‌طور که از نامش مشخص است به روش گالوانیزه یا به عبارتی از طریق غوطه ور سازی گرم روی این لوله‌ها ساخته می‌شود.

قیمت لوله گالوانیزه بر اساس میزان ضخامت‌ آن‌ها و میزان قطر آن‌ها تعیین می‌شود. برای مثال قیمت هر شاخه لوله‌ی گالوانیزه با ضخامت ۲ به قیمت ۳۰ تومان ارزش گذاری می‌شود.

در صنعت برخی از مواردی وجود دارند که با سلامتی انسان به طور غیر مستقیم در ارتباط‌اند برای مثال فروش لوله‌های استیل صنایع غذایی همان‌طور که از اسمشان معلوم است جهت به کار گیری در محل‌های صنایع غذایی استفاده خواهد شد از این رو عدم زنگ زدگی و رعایت استاندارد‌های لازم مرتبط با سلامتی در خط تولید آن‌ها بسیار اهمیت دارد.

فروش لوله استیل صنایع غذایی نیز رونق خوبی داشته و یکی از محصولات پر سود برای کارخانجات تولید لوله می‌باشد.

یکی دیگر از انواع دیگری از لوله‌های فولادی لوله‌ی گوشتدار است که به علت ضخامت بالایی که نسبت به سایر لوله‌ها دارند به این نام شناخته می‌شوند. برای فروش لوله گوشتدار به سایت بفروش مراجعه کنید.

فروش لوله‌ی گوشتدار نیز همچون سایر محصولات گفته شده به علت کاربرد بالایی که دارند سراسر سود است و از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها می‌توان به استحکام بالا و مقاوم در برابر هرگونه فشار و حرارت دما اشاره کرد. از این رو امروزه فروش لوله‌های گوشتدار نیز در الویت کار بسیاری از کارخانجات قرار گرفته است.

خرید و فروش لوله‌ی سبک بدون درز

همان طور که می‌دانید امروزه خرید و فروش لوله‌های سبک بدون درز در دستور کار صنایع قرار گرفته است از این رو راهنمای خرید برای آگاهی از نحوه‌ی خرید و فروش و استعلام قیمت را در این مقاله برایتان ذکر خواهیم کرد.

به طور معمول خرید لوله‌‌ی مانیسمان و قیمت گذاری آن بر اساس قیمت روز آهن و فولاد و میزان ضخامت لوله‌ها انجام می‌شود.

نوسانات قیمت لوله و آهن در این قیمت گذاری تاثیر گذار خواهند بود. از این رو بهتر است جهت خرید لوله‌ی مانیسمان یا به عبارت دیگر لوله‌ی سبک بدون درز ابتدا از کارشناسان مربوطه استعلام بگیرید.

کارشناسان علاوه بر تعیین قیمت برای شما مشخصات محصول، شرایط پرداخت، نحوه‌ی پرداخت زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را در اختیار شما قرار خواهند داد و در زمینه‌ی پیش فاکتور برایتان ارسال خواهند کرد.

لوله‌های سایز بالا به علت نوسانات بازار بیشتر دچار تغییر قیمت خواهند شد از این رو بهتر است برای خرید و اطلاع از قیمت لوله سایز بالا (اسپیرال) به طور روزانه از بازار و قیمت‌ها اطلاع داشته باشید و با کارشناسان مربوطه در تماس باشید.

بالا
تماس