برای قیمت تماس بگیرید

این پروفیل نوعی لوله با جنس آلیاژ فولاد ضدزنگ است که معمولا در ضخامت ‌های کم به وجود می آید. لوله استیل دکوراتیو با نام ...

 • ۰۹۱۲۳۱۰۷۹۴۱

 • تهران ، جاده قدیم کرج ، کیلومتر 5 تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
7 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

ویژگی برجسته ای همانند ماندگاری بالا، با دوام در شرایط محیطی و نصب آسان در قسمت های مختلف است. با افزودن کروم به آهن است...

 • ۰۲۱۴۴۴۴۹۱۰۱

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
7 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله استیل دکوراتیو یکی از مهم ترین لوله ها از جنس استیل است که امروزه در موارد گوناگون از آن استفاده می کنند. به طور کل...

 • ۰۲۱۵۵۵۰۸۰۴۰

 • بازار بزرگ آهن، خ چهارم شرقی، پلاک 844 الی 847
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
7 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

امروزه از این نوع لوله استیل دکوراتیو در نمای داخلی وخارجی انواع ساختمان ها به عنوان محافظ استفاده می کنند. لوله استیل م...

 • ۰۹۱۳۳۱۱۵۴۲۶

 • اصفهان
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
7 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله دکوراتیو استیل لوله ای درزدار با ضخامت کم است که به لوله استیل درزدار نیز معروف است. برای خرید لوله استیل دکوراتیو ...

 • ۰۹۱۲۱۷۹۹۴۶۲

 • هران _ کیلو متر 4 جاده قدیم کرج _ مرکز تجارت استیل ایران _ پلاک 205
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
7 اسفند, 1400

لوله استیل دکوراتیو

لوله استیل دکوراتیو به دلیل ترکیبات خود در برابر رطوبت و خوردگی مقاوم است.

با توجه به این ویژگی، لوله استنلس استیل در صنایع مختلف مانند نفت، گاز، آب و فاضلاب، صنایع غذایی و… کاربرد فراوانی دارد.

همچنین انواع لوله‌های استنلس استیل بر اساس ترکیب مواد به کار رفته در ساختار خود دارای ویژگی‌های فراوانی هستند که باعث شده است امروزه از آن‌ها به عنوان لوله درزجوش، لوله بدون درز، لوله مسی، اتوماسیون صنعتی و…. به کار گرفته شود. در ادامه این مقاله بفروش برای آشنایی با لوله‌های استیل با ما همراه باشید.

لوله استیل چیست؟

مهمترین عنصر بعد از آهن در ساخت فولاد ضد زنگ، کروم برای لوله‌های استیل است.

در واقع تشکیل یک لایه اکسید کروم بر روی سطح فولاد باعث خاصیت ضد خوردگی در مقاطع فولاد می‌شود. البته قابل ذکر است که این درصد معمولاً ۱۰. ۵ است اما برای انواع لوله‌های فولادی ضد زنگ متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت لوله استیل صنعتی به سایت بفروش مراجعه کنید.

لوله‌های استیل چه کاربرد‌هایی دارد؟

لوله‌های استنلس استیل از جمله لوله‌هایی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و موارد زیر از مهمترین کاربرد‌های آن می‌باشند:

۱. تأسیسات انتقال نفت و گاز در پالایشگاه‌ها
۲. رینگ کلکتور هواپیما
۳. پوشش دیگ بخار
۴. اتاق گرمایش
۵. لوله‌های هوای کاربراتوری
۶. تأسیسات صنایع شیمیایی و غذایی
۷. تأسیسات ساختمانی

ویژگی‌های مهم لوله‌های استیل چیست؟

لوله‌های فولادی ضد زنگ علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی دارای ویژگی‌های زیر نیز می‌باشند:

۱. صاف و صیقلی
۲. درخشندگی
۳. پایداری حرارتی بالا
۴. قابلیت بازیافت تا ۱۰۰٪ (بین ۶۵ تا ۸۰٪ از تولید فولاد ضد زنگ بازیافت می‌شود. )
۵. دوام و طول عمر بالا
۶. عدم وجود خواص مغناطیسی (به اصطلاح فولاد ضد زنگ)

قابل ذکر است که انواع لوله‌های استیل بر اساس این ویژگی‌ها طبقه‌بندی می‌شود، برای مثال انواع لوله‌های فولادی ضد زنگ بر اساس آلیاژ به موارد زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

لوله‌های استیل ۳۰۴

لوله‌های استیل گرید ۳۰۴ یکی از لوله‌های پرکاربرد در صنایع غذایی از جمله کارخانه‌های لبنی و نوشابه است که آلیاژ آن از ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل تشکیل شده است.

از این لوله‌ها در صنایع خودروسازی، نفت، گاز و پتروشیمی نیز استفاده می‌شود.

همچنین از مهمترین ویژگی‌های لوله استنلس استیل ۳۰۴ می‌توان به مقاومت در برابر خوردگی بالا، استحکام بالا، وزن سبک، انعطاف‌پذیری و ظاهر زیبا اشاره کرد.

قابل ذکر است که اغلب قیمت این لوله در مقایسه با سایر لوله‌های فولادی کمتر استو شما به راحتی می‌توانید به خرید آن‌ها بپردازید. برای خرید لوله استیل صنایع غذایی به سایت بفروش مراجعه کنید.

لوله‌های استیل ۳۱۶

این محصول یکی از پرمصرف‌ترین لوله‌های فولادی در صنعت می‌باشد، در آلیاژ این لوله علاوه بر کروم و نیکل از عنصر مولیبدن استفاده شده است که در نهایت باعث می‌شود این لوله‌ها در محیط‌های کلرید مقاومت بالاتری داشته باشند.

به همین دلیل فولاد ۳۱۶ به عنوان گرید دریایی نیز شناخته می‌شود. از مهمترین کاربرد‌های لوله استنلس استیل ۳۱۶ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. ساعت‌سازی
۲. ساخت قایق
۳. ساخت فنر و رابط
۴. ساخت سیستم‌ها یا سازه‌های ساحلی
۵. ساخت سیستم‌های تصفیه آب
۶. ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و دارویی
۷. ساخت تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی
۸. صنایع غذایی

لوله بدون درز

لوله‌های گاز یا لوله بدون درز یکی دیگر از لوله‌های استیل است، برخی از افراد به این نمونه لوله فولادی لوله درزجوش نیز می‌گویند.

این لوله طبق استفاده در خطوط انتقال گاز ساخته شده است.

از کاربرد‌های آن می‌توان به استفاده از لوله گاز در ساختمان‌های مسکونی، سوله‌های صنعتی، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و… اشاره داشت. همچنین در بسیاری از موارد از آن برای لوله کشی هوای فشرده و سیستم‌های هیدرولیک نیز استفاده می‌کنند. برای اطلاع از قیمت لوله سبک بدون درز به سایت بفروش مراجعه کنید.

لوله‌های استیل ۳۲۱

عدم دمای آنیل مشخصه اصلی لوله‌های فولادی ۳۲۱ می‌باشد و به همین دلیل در موارد زیر کاربرد دارند:

۱. ساخت دستگاه‌ها و تجهیزات صنایع غذایی و شیمیایی
۲. ساخت قطعات کوره
۳. ساخت رینگ کلکتور هواپیما
۴. ساخت اتاق گرمایش

لوله‌های استیل نسوز ۳۰۹

ویژگی منحصر به فرد لوله استیل نسوز ۳۰۹ تحمل دمای بالا تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد است که استفاده از این نوع محصول در ساخت برخی سازه‌ها ضروری می‌کند.

به عنوان مثال، این نوع لوله در ساخت تجهیزات شیمیایی و فرآیند‌های پالایشی، موتور‌های هواپیما، قطعات اگزوز خودرو، پوشش و ساخت اجزای کوره، مبدل‌های حرارتی، دیگ‌های بخار و… استفاده می‌شود. برای اطلاع از قیمت اتوماسیون صنعتی به سایت بفروش مراجعه کنید.

لوله‌های استیل نسوز ۳۱۰

طبق تحقیقات در آلیاژ این محصول از مقدار زیادی عناصر نیکل و کروم استفاده شده است و به همین دلیل در دمای بالا بسیار مقاوم است.

لوله‌های نسوز ۳۱۰ برای ساخت تجهیزات حمل و نقل مواد شیمیایی، مخازن تحت فشار و دمای بالا و ساخت قطعات در معرض خوردگی کاربرد دارند.

انواع لوله‌های استیل بر اساس کاربرد:

لوله‌های استیل صنایع غذایی

لوله‌های استیل صنایع غذایی اغلب در کارخانه‌های تولید مواد غذایی برای انتقال سیالات و شیر استفاده می‌شود. عدم وجود آلودگی میکروبی یکی از ویژگی‌های مهم این لوله‌ها می‌باشد.

لوله‌های استیل تزئینی

لوله‌های استیل تزئینی بر اساس استاندارد AISI ۳۰۴ با آلیاژ‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود.

ویژگی اصلی لوله استیل دکوراتیو ظاهر صیقلی و زیبای آن است که به همین دلیل جایگاه ویژه‌ای در صنایع تزئینی و لوازم خانگی و آشپزخانه پیدا کرده است. برای فروش لوله درز مستقیم گاز خانگی به سایت بفروش مراجعه کنید. 

لوله‌های استیل طلایی

یکی دیگر از لوله‌های فولادی که در صنعت دکوراسیون کاربرد زیادی دارند، لوله‌های استیل طلایی شمرده می‌شوند. این لوله‌ها از نظر جنس و آلیاژ کاملاً مشابه لوله‌های استیل نقره‌ای است با این تفاوت که رنگ آن طلایی می‌باشد و ظاهر جذاب‌تری دارد.
رنگ لوله‌های استیل طلایی ثابت است تا در اثر ضربه و خط و خش و آسیبی به آن وارد نشود. دقت داشته باشید که قیمت لوله‌های استیل طلایی از نوع نقره‌ای آن بیشتر می‌باشد.

لوله‌های استیل صنعتی

لوله‌های استیل صنعتی به دو صورت درزدار و بدون درز تولید می‌شود. این لوله‌ها در عین بادوام بودن، سبک وزن هستند و می‌توانند جریان‌های بالا را تحمل کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این لوله‌ها قابلیت ماشینکاری، بازیافت و تمیز شدن آسان آنهاست. همچنین علاوه بر همه این‌ها اغلب قیمت لوله‌های صنعتی کمتر از نمونه‌های دیگر است.

لوله‌ مسی

لوله‌ مسی در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی به منظور لوله کشی انتقال آب و گاز، سیستم گرمایش و تهویه مطبوع کاربرد دارند و در دو نوع نرم و سخت تولید می‌شوند.

نوع نرم این لوله‌ها به اندازه‌ای انعطاف‌پذیر است که می‌توان آن‌ها را در نقاط مختلف تأسیسات ساختمان در زوایای مختلف جابجا کرد.

نوع سخت آن‌ها مقاومت خوردگی کافی و جوش‌پذیری خوبی دارد.

همچنین فشار سیال داخل لوله که قرار است از نقطه‌ای به نقطه دیگر منتقل شود، عامل تعیین‌کننده برای انتخاب نوع مناسب این لوله‌ها است. برای فروش لوله مسی به سایت بفروش مراجعه کنید.

بالا
تماس