برای قیمت تماس بگیرید

پیشرو تراک بزرگ ترین وارد کننده قطعات لیفتراک در ایران است. این فروشگاه انواع قطعات یدکی لیفتراک را در کوتاه ترین زمان ب...

 • 02155401318

 • میدان قزوین، خیابان قزوین، نرسیده به خیابان مخصوص، پلاک 425
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
26 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

هایپر صنعت با سال ها تجربه ی موفق در تامین لوازم یدکی لیفتراک، عرضه کننده خدمات فروش لاستیک لیفتراک تبریز می باشد. این م...

 • 04135576173

 • خیابان صائب، ساختمان امین، پلاک11، طبقه دوم، واحد4
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
26 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

 • 02165340375

 • تهران ، بزرگراه فتح ، خیابان خلیج فارس ، خیابان ابوسعید غربی ، کوچه رضایی ، پلاک 4
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
26 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوازم یدکی پارتاک صنعت اصفهان مجموعه پارتاک صنعت، تامین کننده و توزیع کننده انواع لوازم یدکی لیفتراک اصفهان است.قطعات ال...

 • 09132087996

 • فلکه دانشگاه صنعتی ,خیابان امام خمینی , قبل از بانک صادرات , دهنو جنب کوچه ۱۶۸, لوازم یدکی پارس لیفتراک
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
26 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

فروشگاه آنلاین قطعات فراز ماشین پویا برای تهیه ی انواع لوازم یدکی لیفتراک، به فروشگاه آنلاین قطعات لیفتراک یعنی فراز ماش...

 • 09121765290

 • تهران، سه راه آذری، خیابان قزوین، روبروی فرهنگسرای قرآن، پلاک 1206
 • وضعیتخدمات
26 آبان, 1400

لوازم یدکی لیفتراک

قبل از ارائه اطلاعاتی راجع به لوازم یدکی لیفتراک باید پیش‌زمینه‌ای کلی از لیفتراک داشته باشید، اینکه لیفتراک چیست و کاربرد این محصول در چه کارهایی می‌باشد.

از سری مطالبی است که طی این مقاله به آن پرداخته‌ایم.

در واقع لیفتراک نوعی ماشین می‌باشد که در حمل وسایل سنگین و بار به کمک انباردارها و بسیاری مشاغل دیگر آمده است.

این ماشین در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌گردد.

طول عمر لیفتراک به کیفیت لوازم‌یدکی و قطعات تعبیه شده در آن بستگی دارد.

از این رو برای خرید و فروش لیفتراک نو به یک کاربلد رجوع کنید و اگر اطلاعاتی راجع به آن ندارید اقدام به خرید خودسرانه نکنید.

انواع لیفتراک

لیفتراک‌ها یا به نوعی ماشین‌های صنعتی حمل بار که یکی از پرکاربردترین‌ها در خدمات کشاورزی نیز محسوب می‌شوند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌گردند. این دستگاه‌ها در شکل ظاهری، نوع سوخت مصرفی، کیفیت موتور، نوع فعالیت و … از هم متفاوت‌اند.

به‌عنوان‌ مثال برخی از انواع این ماشین‌ها فقط ظرفیت حمل دستگاه‌های بسته‌بندی‌شده و سبک را دارند. این در حالی است که قدرت برخی‌شان به قدری است که توان حمل مصالح سنگین یا جابه‌جایی تیرآهن را دارند.

در بررسی انواع لیفتراک باید بگوییم که این دستگاه از لحاظ نوع سوخت مصرفی و نوع موتور تعبیه شده به ۳ دسته زیر تقسیم می‌گردد:

1) لیفتراک برقی

لیفتراک‌های  برقی همان‌طور که از نامشان پیداست با نیروی الکتریکی کار می‌کنند. این نوع از ماشین‌های لیفتراک برای حرکت نیازی به سوخت‌های فسیلی ندارند. در نتیجه استخدام راننده لیفتراک برقی و همه کسانی که نزدیک ماشین هستند، از آلودگی صوتی و آلاینده‌های مضر تنفسی در امان خواهند بود.

در نتیجه اگر قصد کار در محیط سربسته را دارید پیشنهاد می‌کنیم اقدام به خرید یا اجاره لیفتراک برقی کنید. لیفتراک‌های برقی در سه نوع استاکر، کانتر بالانس و ریچتراک به بازار عرضه می‌گردند.

لیفتراک دیزلی

2) لیفتراک دیزلی

لیفتراک‌های دیزل برای حرکت به گازوئیل نیاز دارند. این نوع از ماشین‌های لیفتراک به علت تولید بخارهای خطرناک برای محیط‌های سر بسته مناسب نمی‌باشند. البته اگر قصد اجاره لیفتراک برای کار در محیط بسته را دارید، توصیه می‌کنیم از کاتالیزورها و تصفیه‌کننده‌های اگزوز برای کاهش میزان آلاینده‌ها استفاده کنید.

این نوع از ماشین‌ها نسبت به سایر انواع لیفتراک‌ها از موتور قدرتمندی برخوردار هستند. از این رو برای حمل مصالح سنگین از جمله تیرآهن و همچنین برای انجام برخی خدمات کشاورزی که به قدرت زیادی نیاز دارند می‌توانید به آن‌ها اطمینان کنید.

3) لیفتراک دوگانه‌سوز

لیفتراک‌های دوگانه‌سوز نوع به‌دردبخورتری از دو نوع قبلی هستند و به نوعی در دسترس تر هستند. این نوع از ماشین‌ها با گاز و بنزین کار می‌کنند و نسبت به لیفتراک‌های دیزل آلودگی کمتری تولید می‌کنند. درواقع لیفتراک دوگانه‌سوز چیزی میان دیزلی و برقی است و ویژگی‌های مثبت و منفی بین این دو نوع را دارد.

به‌عنوان‌مثال میزان آلاینده‌های مضر تنفسی و آلودگی صوتی ای که تولید می‌کند، چیزی میان لیفتراک‌های دیزلی و برقی است. قیمت خرید و فروش لیفتراک دوگانه‌سوز نسبت به دیگر انواع آن پایین‌تر است و این در حالی است که هزینه تهیه سوخت آن بیشتر می‌باشد.

اجزا و قطعات تشکیل‌دهنده لیفتراک

اجزا و قطعات تشکیل‌دهنده لیفتراک

هر دستگاهی از اجزا و لوازم‌یدکی مخصوصی ساخته می‌شود، که کیفیت هر کدام از آن‌ها در ارائه محصولی با کیفیت به بازار اهمیت زیادی دارد.

توصیه می‌کنیم در خرید و فروش لیفتراک به برند و کیفیت لوازم‌یدکی ماشین بیشتر دقت کنید. قطعات مهم تشکیل‌دهنده‌ی لیفتراک به شرح زیر می‌باشند:

1) سیلندرهای اصلی لیفتراک

سیلندرهای اصلی لیفتراک که در جابه‌جایی وسائل بسته‌بندی و یا قیمت تیر آهن نقش اصلی را دارند شامل سیلندرهای شیب، سیلندر بالابری و سیلندر چرخ لیفتراک می‌باشند.

هر کدام از آن‌ها وظایف خاص خودشان را دارند. به‌عنوان‌مثال سیلندرهای شیب که نوعی از سیلندرهای هیدرولیکی هستند، روی بدنه و دکل لیفتراک قرار دارند و در جلو و عقب بردن بار به راننده لیفتراک کمک می‌کنند.

سیلندرهای بالابری در بالا بردن دکل و شاخک‌ها کاربرد دارند و سیلندر چرخ لیفتراک همان طور که از نامش پیداست چرخش لاستیک‌ها را کنترل می‌کند.

2) وزنه تعادل لیفتراک

وزنه تعادل، بخش پشتی لیفتراک قرار می‌گیرد و وظیفه دارد که تعادل لیفتراک را هنگام حرکت و حمل بار حفظ کند. این بخش حیاتی از ماشین در لیفتراک‌های برقی باطری ماشین است.

3) کابین لیفتراک

اتاقک یا کابین لیفتراک از قسمت‌های اصلی ماشین می‌باشد که راننده لیفتراک از آن جا کنترل ماشین را به عهده می‌گیرد. این بخش دارای لوازم‌یدکی‎ای همچون پدال کنترل، فرمان و اهرم و داشبورد می‌باشد. کابین لیفتراک‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند. برخی از آن‌ها با شیشه یا ورقه آهن محصور هستند و برخی دیگر گارد بالاسری ندارند و محصور نمی‌باشند.

4) دکل لیفتراک

از درهم‌تنیده شدن ریل‌ها یک قطعه عمودی به نام کابین لیفتراک ساخته می‌شود. این بخش از لیفتراک جزو مهم‌ترین قسمت‌ها است و دارای قسمت‌های مختلفی است.

کاربرد دکل در لیفتراک این است که بدون افزایش ارتفاع ماشین بار مورد نظر تا چند متر به بالا هدایت شود. در واقع با اثر مستقیم روی شاخک‌ها این کار را انجام می‌دهد. حرکت آن به‌صورت هیدرولیکی است و با سیلندرها و زنجیرهای آن‌ها قابلیت حرکت پیدا می‌کند.

کاربرد لیفتراک

کاربرد لیفتراک

لیفتراک از سری ماشین‌های پرکاربرد در صنعت می‌باشد که کمک زیادی به فعالین در عرصه انبارداری، کشاورزی و … می‌کند. هدایت و استفاده از این ماشین بسیار راحت بوده و برای کسانی که تمایل به یادگیری و کسب درآمد از آن دارند باید بگوییم که چند روزه می‌توانند یک راننده حرفه‌ای لیفتراک شوند.

این ماشین در بنادر و کشتی‌سازی، صنایع فلزی، صنایع ساختمانی، انبارها و مراکز نگهداری، کارگاه‌های تولیدی مختلف و پروژه‌های بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی وجود چنین دستگاهی در هر انباری لازم و ضروری است.

سخن پایانی

لیفتراک‌های موجود در بازار در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌گردند. این ماشین‌های کوچک و کاربردی برای حمل بار در کارگاه‌های صنعتی و کارگاه‌های دستگاه و تجهیزات بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این ماشین‌ها از لحاظ سوخت صرفی و کاربرد به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که به برخی از آن‌ها طی مقاله اشاره کردیم.

کیفیت و طول عمر لیفتراک‌ها به کیفیت لوازم جانبی آن‌ها وابسته است. از جمله لوازم جانبی مهم این ماشین‌ها می‌توان به  بدنه، اتاقک، چرخ، موتور، حفاظ اپراتور، دکل و باطری اشاره کرد که در صورت ایجاد ایراد یا مشکل در هرکدام از آن‌ها شاهد عدم عملکرد صحیح لیفتراک خواهیم بود. شما می‌توانید برای انجام برخی از خدمات کشاورزی اقدام به خرید و یا اجاره لیفتراک  کنید.

بالا
تماس