برای قیمت تماس بگیرید

دامداری علاوه بر برخورداری از مهارت و تجربه به تجهیزات نیز نیاز دارد. برای خرید انواع مواد و لوازم دامداری درجه یک به سا...

 • ۰۹۱۱۷۱۰۱۰۰۷

 • لاهیجان میدان گیل فروشگاه لاهیج جوجه
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

هر دامدار در هر کشوری می‌ داند که دام به مراقبت محبت آمیز نیاز دارد تا به نفع مالک باشد. هیچ فایده ای برای برخورداری از ...

 • ۰۲۱۶۵۳۲۲۷۷۴

 • تهران / شهریار / شهرک وایین
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

دامداری کاملا سودآور است و نقش اساسی در پایداری زیست محیطی ایفا می کند. اما فقط برای کشاورزانی که به خوبی مجهز هستند، مز...

 • ۰۹۳۰۶۷۹۴۱۰۹

 • نهاوند بلوار شهید سلیمانی جنب دامپزشکی دکتر معصومی ادوات کشاورزی و دامپروری ذوالفقاری
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

تبدیل به یک کشاورز گاو، گوسفند یا خوک گزینه مناسبی برای کسانی است که می خواهند از عشق خود به کار روی زمین و تهیه کالا از...

 • ۰۲۱۳۳۹۴۰۹۶۱

 • مشهد،خیابان سنایی،میدان صاحب الزمان
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

مرغ ها، گاوها، گوسفندان، خوک ها، اسب ها و سایر حیوانات خود را با لوازم و مواد دامداری سالم تر و شادتر نگه دارید. برای خر...

 • ۰۲۱۵۵۹۶۸۵۶۳

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
19 اسفند, 1400

لوازم و مواد دامداری

امروزه صنعت دامپروری به یکی از صنایع مهم برای انسان‌ها تبدیل شده است. این صنعت تا به امروز تمامی بخش‌های تغذیه‌ای را برای انسان‌ها فراهم کرده است.

اما برای آن که بتوان در این صنعت شروع به کار کرد و یا بازدهی آن را افزایش داد نیازمند به دستگاه‌ها و تجهیزات مختلفی خواهیم بود.

قیمت دستگاه و تجهیزات کشاورزی در این حوزه با توجه به عوامل متعددی تعیین می‌شود. خرید لوام و مواد دامداری شامل انواع مختلفی از ابزارها و وسایلی می‌شود که بدون داشتن آن‌ها نگهداری و مراقبت از دام با مشکلات مختلفی مواجه خواهد شد.

فروش خدمات دامداری امروزه بسیار استرس زا تر از دیروز تبدیل شده است؛ زیرا تمامی کشاورزان به دنبال باکیفیت‌ترین این محصولات هستند.

لازم به ذکر است بهتر است اهمیت دادن در خصوص تجهیزات و مواد دامداری به کیفیت خرید اولیه دام نیز توجه داشته باشید. کیفیت دام و قیمت آن‌ها مانند قیمت جوجه از اهمیت بالایی در این صنعت برخوردار است.

تجهیزات و لوازم دامپروری

تجهیزات و لوازم دامپروری

همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم امروزه صنعت دامپروری، مرغداری، پرورش طیور، فروش دام و طیور از پراهمیت‌ترین صنایع در دنیا تبدیل شده است.

همین امر باعث شده است که همواره کشور توجه ویژه‌ای به این صنعت داشته باشد و برای تجهیزات و لوازم مختلفی در نظر می‌گیرد.

با استفاده از این تجهیزات و مواد می‌توان بهره وری و کیفیت را دوچندان افزایش داد و دخالت نیروهای انسانی را تا جای ممکن کاهش داد.

البته به این نکته توجه داشته باشید تنها کیفیت این دستگاه‌ها مهم نیستند؛ بلکه کیفیت خوراکی که برای دام تهیه می‌شود نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

خرید علوفه دام، خرید خوراک جوجه و.. از اهمیت بسیاری برخوردار شده است.

امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که دستگاه‌های مختلف داشته‌اند روش‌های سنتی کنار گذاشته شده‌اند.

این امر باعث شده است که صاحبان صنایع با این تکنولوژی‌های به روز پروسه ساخت و پرورش طیور باکیفیت‌تری را داشته باشند.

اما این سؤال ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید که برای صنعت دامپروری کدام تجهیزات و لوازم اهمیت دارد؟ در ادامه شما را با بهترین و مناسب‌ترین این تجهیزات آشنا خواهیم کرد.

مناسب‌ترین تجهیزات و لوازم دامپروری در قسمت درمان

مناسب‌ترین تجهیزات و لوازم دامپروری در قسمت درمان و اصلاح سم

امروزه تجهیزات و لوازم دامداری در تنوع بسیار گسترده‌ای در بازارهای داخلی یافت می‌شوند که هر یک از این تجهیزات دارای کاربرد و عملکردهای مختلفی می‌باشند. تجهیزات درمان و اصلاح سم در حقیقت تجهیزاتی هستند که از آن‌ها به عنوان سم چینی، کف تراشی، ضد عفونی کننده و دیگر کاربردهای پزشکی استفاده می‌شود. برخی از اصلی‌ترین این تجهیزات می‌توان به سم چین‌ها، رنتهای سم تراش، کفش تراش، کفش‌های درمانی برای حیوانات، اسپری‌های نرم و ضد عفونی کننده، باند، چسب و… اشاره کرد.

تجهیزات و لوازم دامپروری

امروزه برندهای مختلفی وجود دارند که تجهیزات و لوازم دامداری را تولید می‌کنند.

برندهای آلمانی و پاکستانی تا به امروز توانسته‌اند شهرت بسیار بالایی به دست آورند. فروش خدمات دامداری دارای تمامی تجهیزات و لوازم مختلف این حوزه می‌باشد. انواع تجهیزات عبارت‌اند از:

سیستم بچینگ خوراک دام

یکی از اساسی‌ترین سیستم و تجهیزاتی که در این صنعت استفاده می‌شود خوراک دام می‌باشد. مواد مختلف طیور به‌عنوان‌مثال بعد از خرید علوفه، علوفه‌ها در داخل این دستگاه‌ها ریخته می‌شود و این دستگاه میزان مواد را در نسبت‌های مختلف مشخص و در اختیار دام قرار می‌دهد.

دستگاه شیردوشی گاو

این دستگاه مختص به مزرعه‌هایی است که در آن دام شیرده پرورش داده می‌شود مناسب است.

فروش دام و طیور نیز بر اساس نوع حیوانات اعم از شیرده، گوشتی و.. انجام می‌شود. این دستگاه با دارا بودن چندین لوله و مکنده مناسب می‌تواند فرایند شیردوشی چندین دام را به صورت هم زمان انجام دهد.

وان آبشخور دام

این دستگاه برای حمام کردن دام‌های مختلف تهیه می‌شود. ممکن است گاهی به دلیل وجود بیماری و یا کنه زدایی، دام‌ها را در وان با استفاده از مواد شیمیایی مختلف حمام کنند. قیمت دستگاه و تجهیزات کشاورزی با توجه به اندازه آن‌ها تعیین خواهد شد.

آخور سبد دار مخصوص بز و گاو و گوساله

این دستگاه از دیگر تجهیزات و لوازم دامپروری به شمار می‌رود که با استفاده از آن حیوانات سنگین وزن و سبک وزن دارای تفاوت می‌باشند. اندازه و ابعاد این سبدها با توجه به نوع دام مشخص خواهد شد.

دستگاه میکس کننده خوراک دام‌ها

همان طور که می‌توان از نام این دستگاه فهمید، دستگاه میکس کننده خوراک دام عمل میکس کردن و مخلوط کردن انواع خوراک دام را انجام می‌دهد. به‌عنوان‌مثال شما بعد از خرید علوفه دام می‌توانید آن را با دیگر خوراک ویتامین دار میکس کنید.

دستگاه کاه و جو خوری مکانیکی

افراد از این دستگاه تنها در زمانی استفاده می‌کنند که تغذیه حیوانات با کاه و جو باشد. این دستگاه به صورت خودکار خوراک دام را تهیه می‌کند.

سیستم توزین دام‌ها

این سیستم نسبتاً پیچیده است و شامل چندین دستگاه اعم از میکسر، بچینگ در طراحی خود است که کنترل مواد خوراکی مخلوط شده برای دام را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد.

دستگاه یونجه خوری دستی

یکی از ساده‌ترین تجهیزات و لوازم دامداری دستگاه یونجه خوری دستی است. این دستگاه با استفاده از دست یونجه‌ها را برای تغذیه دام آماده خواهد کرد.

سیستم علوفه خوری برای گوسفندان

این سیستم تنها برای تغذیه گوسفندان طراحی و خریداری می‌شود.

دستگاه پشم چینی گوسفندان

از دیگر دستگاه‌های که تنها برای گوسفندان استفاده می‌شود دستگاه پشم چینی می‌باشد. این دستگاه به صورت کاملاً اتوماتیک مراحل پشم چینی را انجام می‌دهند.

دماسنج در دامداری

یکی از مهم‌ترین مواردی که در پرورش انواع دام از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد متعادل نگه داشتن دمای مکان نگهداری انواع دام است.

این امر نیز به دلیل آن است که دمای مناسب در فصل سرد و گرم با یکدیگر تفاوت دارند. بهترین راه استفاده از دماسنج‌های مخصوص این حوزه است.

دستگاه رطوبت سنج علوفه

در هنگام خرید علوفه دام به این نکته توجه داشته باشید که علوفه‌های بسیار خشک و نمدار مناسب برای دام نمی‌باشند.

زیرا خوراک بی کیفیت باعث می‌شود که سلامت و میزان شیردهی حیوانات کاهش پیدا کند.

در نتیجه بهتر است میزان رطوبت علوفه‌های مصرفی را با استفاده از دستگاه رطوبت سنج علوفه به صورت مرتب کنترل کنید.

دستگاه شاخ سوز

از دیگر دستگاه‌هایی که امروزه در این صنعت استفاده می‌شود دستگاه شاخ سوز می‌باشد.

این دستگاه برای از بین بردن شاخ دام‌های شاخ‌دار استفاده می‌شود. این امر به دلیل جلوگیری از بروز آسیب به دیگر دام‌ها انجام می‌شود.

لاینر کوتاه و بلند و پولساتور

این دستگاه در حقیقت یکی از اصلی‌ترین تجهیزات و مواد دامداری که در آن دام‌های شیرده نگهداری می‌شود تلقی شده است.

این دستگاه به صورت مستقیم با بدن حیوانات شیرده ارتباط دارد؛ در نتیجه در انتخاب و خرید آن دقت بالایی به خرج دهید زیرا بر روی میزان شیردهی دام‌ها تأثیرات مستقیمی به جای می‌گذارند.

بالا
تماس