برای قیمت تماس بگیرید

از نظر درجه تخصص، لوازم صنعتی را به عنوان تجهیزات تخصصی طبقه بندی می کنند که برای پردازش قطعات خاص به وجود می ایند. برای...

 • ۰۹۳۶۹۶۹۶۸۹۲

 • دانشگاه فردوسی مشهد- انتهای بلوار پردیس- دفتر فنی پردیس
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
23 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

تجهیزات صنعتی، ابزار بسیار پر تنوعی به شمار می روند که از زمان خلقت بشر کاربرد فراوانی داشتند. برای خرید انواع تجهیزات ص...

 • ۰۹۱۲۱۰۶۷۴۲۳

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
23 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

همان‌طور که می‌ دانید، در هر صنعت از لوازم صنعتی متنوع و گوناگونی استفاده می‌ کنند تا امور به بهترین شکل انجام گیرند. بر...

 • ۰۹۱۲۴۳۸۲۳۶۴

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
23 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

تجهیزات صنعتی تا حد بسیار زیادی به پیشرفت، آبادانی و چرخ اقتصاد بستگی دارند. برای فروش تجهیزات صنعتی به سایت بفروش مراجع...

 • ۰۹۱۲۰۲۲۰۴۷۲

 • اصفهان شهرک صنعتی محمود اباد خیابان 34 رو به رویه سنگبری افتاب بازرگانی صنعت گران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
23 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

بعد از انقلاب صنعتی تغییرات قابل توجهی در زمینه لوازم صنعتی به وجود آمد. این تغییرات گسترده تولیدات شرکت ‌های ساخت ابزار...

 • ۰۹۱۲۰۲۲۰۴۷۲

 • اصفهان شهرک صنعتی محمود اباد خیابان 34 رو به رویه سنگبری افتاب بازرگانی صنعت گران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
23 بهمن, 1400

لوازم صنعتی

ماشین‌سازی از انقلاب صنعتی اول تا چهارم یکی از ستون‌های اصلی صنعت بوده است. دیجیتالی شدن روزافزون تولید، نحوه طراحی و ساخت ماشین‌ها را تغییر می‌دهد.

تولید لوازم صنعتی اولین انقلاب صنعتی را به همراه داشت. در اوایل قرن بیستم، کارخانه های ماشین سازی صنعتی ساخته شدند.

توسعه ماشین‌آلات منجر به پیشرفت‌های صنعتی بزرگ در بخش‌های کلیدی از جمله صنایع هوافضا، خودروسازی، حمل‌ونقل و اتوماسیون صنعتی شد.

در حال حاضر، تقریبا در هر کارخانه‌ای از نوعی ماشین آلات صنعتی استفاده می‌شود.

فرآیند پیچیده ساخت ماشین آلات متکی به چندین روش ساخت از جمله: آهنگری، مهر زنی، شکل دهی و ماشینکاری برای قطعات فلزی، جداگانه است.

سپس قطعات با استفاده از تکنیک هایی مانند جوشکاری و مونتاژ به یکدیگر متصل می شوند.

یک مرکز تولید لوازم صنعتی از روش‌های زیادی برای ساخت و شکل‌دهی فلز برای ساخت اجزای مختلف لوازم و ماشین استفاده می‌کند.

در این مقاله از بفروش شما را با انواع لوازم صنعتی آشنا خواهیم کرد.

کاربرد لوازم صنعتی در صنعت های مختلف

کاربرد لوازم صنعتی در صنعت های مختلف

همانطور که شاهد افزایش تکنولوژی روز افزون جهان هستید.

باید بدانید که تمامی کارخانه ها، تولیدی‌ها، شرکت های ساخت لوازم صنعتی و… همه از سیستم ها و ماشین آلات مدرن و پیشرفته در صنعت خود استفاده می‌کنند.

برای مثال در کارخانه های تولید موادغذایی تمامی دستگاه ها و لوازم صنعتی به صورت اتوماسیون فعالیت می‌کنند. و تولید و خرید دستگاه و تجهیزات بسته بندی تمام محصولات مواد غذایی برعهده ماشین آلات می‌باشد.

یا به عنوان دیگر در صنعت ماشین سازی، از دستگاه ها و لوازم صنعتی مقاوم و قدرتمند برای بلندکردن، حرکت دادن و ساخت ماشین ها استفاده می‌شود که تماما به صورت خودکار انجام می‌گیرد.

بنابراین کاربرد لوازم صنعتی بیشتر از گذشته و با مرور زمان در حال افزایش است و همین امر تولیدات را در روند و ساخت بهتر و مفیدتری پیش برده‌اند و موجب تولیدات بیشتر و کارکرد بیشتر صنایع شده است.

اتوماسیون صنعتی چیست؟

امروزه با پیشرفت جامعه انسانی در تمام زمینه ها تولیدات و ساخت لوازم صنعتی و ماشین‌آلات از مکانیزه به اتوماسیون رشد کرده است.

در سیستم ها و لوازم مکانیزه نیاز به دخالت نیروی انسان برای کارکرد دستگاه است.

اما در سیستم هایی با اتوماسیون صنعتی به دلیل تکنولوژی پیشرفته دیگر نیازی به دخالت نیروی انسانی نخواهد بود و با نسب برنامه روی سیستم، به طور خودکار شروع به فعالیت می‌کند.

اتوماسیون یک اصطلاح گسترده است که برای هر مکانیزمی که به خودی خود حرکت می‌کند به کار می رود.

کلمه اتوماسیون از کلمات یونانی باستان به معنی حرکت مشتق شده است.

در مقایسه با سیستم‌های دستی، سیستم‌های اتوماسیون از نظر دقت، قدرت و سرعت عملکرد برتری را ارائه می‌دهند.

سیستم های کنترل بخشی ضروری از یک سیستم اتوماسیون هستند.

باید بدانید که سیستم های خودکار به محصولات سخت افزاری و نرم افزاری ویژه و فروش ابزار و یراق ، برای پیاده سازی سیستم های کنترل و نظارت نیاز دارد.

مزایا اتوماسیون صنعتی کدام است؟

در صنعت بسیاری لوازم صنعتی به صورت اتوماسیون به کارگرفته می‌شوند و استفاده از وسایل مکانیزه در کارخانه ها و صنایع دیگر بسیار کاهش داشته است.

لوازم اتوماسیون صنعتی امروز با استفاده از مدل‌ها و شبیه‌سازی ‌هایی طراحی می‌شوند که می‌توانند عملکرد، هزینه، قابلیت استفاده و موارد دیگر را برای اطمینان از مفید و موثر بودن محصول آزمایش کنند.

از مزایا اتوماسیون صنعتی و خرید خدمات صنعتی که سبب شده است تعداد بسیار زیادی از آنها در صنایع مورد استفاده قرارگیرند عبارت‌اند از:

برای افزایش بهره وری، برای تامین هزینه بهینه عملیات، برای بهبود کیفیت محصول، برای کاهش چک های معمول، برای بالا بردن سطح ایمنی و..

یکی دیگر از مزایای اینگونه لوازم صنعتی، کاهش بسیار زیاد از میزان خطا در روند تولید، ساخت و بسته بندی محصولات و خدمات است.

زیرا همانطور که گفته شد دستگاه های اتوماسیون به طور پیش فرض و با برنامه خوانده شده در حافظه آنها، کار را به صورت خودکار به اتمام می‌رسانند.

مزایای بسته بندی خودکار مواد غذایی چیست؟

هرچه اتوماسیون بودن در صنعت بالاتر برود روندهای فعالیت بهتر و سریعتر پیش می‌رود.

اما اتوماسیون صنعتی در صنایع مختلف مانند بسته بندی محصولات بسیار موثر بوده است:

1. حجم تولید بالاتر در مدت زمان کوتاه‌تر:

هنگامی که صحبت از سرعت بخشیدن به فرآیند تولید یا تولید حجم بالاتر محصول می‌شود، یک سیستم بسته بندی خودکار راه حل بهتری نسبت به استخدام کارگران اضافی است.

2. بهبود ایمنی مواد غذایی:

علیرغم پیشرفت روزافزون استانداردهای ایمنی مواد غذایی، بیماری های ناشی از مواد غذایی آلوده هنوز حتی در کشورهای توسعه یافته بسیار رایج هستند.

شرکت‌های تولید کننده مواد غذایی می‌توانند با معرفی دستگاه‌های بسته بندی اتوماسیون در کارخانه های خود این وضعیت بحرانی را بهبود بخشند.

4. کاهش هزینه ها و نیروی کار:

یافتن کارگران مسئولی که مایل به کار در کارخانه‌های مواد غذایی هستند. می تواند واقعا سخت باشد.

با خودکار کردن این فرآیندها، با استفاده از ماشین‌های بسته‌بندی اتوماسیون، شرکت‌ها کار را بسیار آسان‌تر می‌کنند.

سطوح مختلف اتوماسیون صنعتی

نیاز به اتوماسیون به طور کلی پذیرفته شده است زیرا سیستم های اتوماسیون فرآیندهای صنعتی می‌توانند از ساده تا پیچیده متفاوت باشند.

آنها را می‌توان به چند نوع طبقه بندی کرد:

سطح میدان:

این پایین‌ترین سطح اتوماسیون است که شامل دستگاه‌های میدانی مانند حسگرها و محرک‌هایی است که به یک PLC متصل هستند.

این دستگاه‌ها پارامترهای بلادرنگ مانند دما، فشار، جریان و غیره را ضبط می‌کنند و داده‌های ماشین‌ها و فرآیندها را برای نظارت و تحلیل به سطح بعدی منتقل می‌کنند.

سطح کنترل:

این سطح پارامترهای فرآیند را از سنسورهای مختلف دریافت می‌کنند. سپس محرک ها را بر اساس تکنیک برنامه هدایت می کنند. کنترل‌کننده‌های منطقی قابل برنامه‌ریزی(PLC) پرکاربردترین کنترل‌کننده‌های صنعتی هستند.

سطح نظارت و کنترل تولید:

این سطح شامل دستگاه‌های خودکار و سیستم‌های نظارتی است که عملکردهای کنترلی و مداخله‌ای مانند رابط ماشین انسانی، نظارت بر پارامترهای مختلف، تعیین اهداف تولید، بایگانی تاریخی، تنظیم راه‌اندازی و خاموش کردن دستگاه و غیره را تسهیل می‌کند.

نتیجه گیری

این مقاله برای آشنایی شما با لوازم صنعتی و کاربردها و مزایای آنها در صنعت های مختلف بود.

در ادامه باید گفته شود که خرید لوازم صنعتی باید با دقت و تحقیق انجام شود. باید تحقیق کنید که آیا دستگاه مدنظرتان برای صنعت و نیاز شما کاربردی دارد یا خیر.

در استفاده از دستگاه ها باید به برخی نکات توجه کنید اگر بیش از اندازه توان دستگاه از آن استفاده کنید و یا برعکس کمتر از میزان توان آن، آن را روشن نگهدارید و به کارگیرید. در هر دو صورت به دستگاه آسیب خواهید زد.

مجموعه ما با سابقه ای درخشان در زمینه خرید و فروش لوازم صنعتی متفاوت و تجهیزات معدن  می‌تواند شما را در هر زمینه ای راهنمایی کند تا بهترین و مناسب ترین ماشین آلات را برای صنعت و تجارت خود خریداری کنید.

حتی برای صنایعی که نیاز به بسته بندی محصولات و خدمات خود دارند، با خرید دستگاه های اتوماسیون بسته بندی این روند را خود به عهده بگیرند.

بالا
تماس