برای قیمت تماس بگیرید

لوله داربست ساختمانی سازه ای فلزی است که برای دسترسی به جاهای سخت و دشوار ساختمان در زمان ساخت و ساز کاربرد دارد. برای ا...

 • 09129263442

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
2 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله داربست فلزی در هنگام ساخت، نگهداری و تعمیر کاربرد دارد. خرید لوله داربست در تهران در سایت بفروش به راحتی یافت خواهی...

 • 09126909076

 • بازارآهن شادآباد بهاران2 بلوک19 پلاک 230
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
2 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

لوله داربست در دو نوع گالوانیزه و فولادی در بازار وجود دارند. خرید و فروش لوله داربست در سایت بفروش امکان پذیر است. لوله...

 • ۰۹۱۲۷۹۹۸۶۵۱

 • ازادگان
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
2 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

از لوله داربست برای انتقال مایعات استفاده نمی کنند و معمولا برای ساخت و ساز به کار می روند. فروش لوله داربست با قیمتی اس...

 • 09122805112

 • بازارآهن شادآباد،مجتمع تجاری بهاران 2،بلوک 25،پلاک425
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
2 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

یکی از لوله هایی که از طریق فرآیند رول گرم آن را تولید می کنند، لوله داربست است. خرید لوله داربست باکیفیت در سایت بفروش ...

 • 09126449093

 • بازار اهن شاد اباد ، بهاران 2 ، بلوک 15 ، پلاک 54
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
2 اسفند, 1400

لوازم داربست

در این نوشته قصد داریم به طور جامع و کاربردی به بررسی قیمت لوازم داربست و لوله‌های مورد استفاده در ساخت داربست پرداخته و مهمترین مسائل پیرامون خرید و فروش لوازم داربست را شرح دهیم.

حتی اگر سر و کاری با صنایع گوناگون ساختمان سازی و… و کارخانجات صنعتی مختلف هم نداشته باشید، به احتمال خیلی زیاد با سازه داربست آشنایی دارید و داربست‌هایی را جهت حمایت از سازه‌ها به عنوان مثال در ساختمان‌های نیمه کاره و در حال ساخت دیده‌اید!

داربست‌ها سازه‌هایی موقت هستند که با دو جزء ساختاری لوله‌های داربست و لوازم و اتصالات داربست، از سازه‌ای دیگر حمایت می‌کنند.

داربست‌ها در کنار این کاربرد به منظور دسترسی به مکان‌های دشوار به خصوص در ارتفاعات بیش از دو متر نیز به کار می‌روند. این دو کاربرد مهم و اصلی داربست‌ها در داربست‌های ساختمانی کاملا مشهود است.

(در شناخت داربست‌ها ملموس‌ترین مثال داربست ساختمانی است. داربست‌های ساختمانی برای حمایت از ساختمان در حال ساخت یعنی سازه اصلی و همچنین دسترسی نیروی کار به ارتفاعات و مکان‌های دشوار به کار می‌روند. نورپردازی، طراحی نما، نصب بیلبورد و.. از اقداماتی هستند که با داربست‌ها امکان می‌پذیرند.)

با این حساب مهمترین ویژگی در مورد کارکرد داربست‌ها، استحکام و مقاومت آن‌هاست. رایج‌ترین داربست‌ها در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی، داربست‌های فلزی هستند. این داربست‌ها از دو دسته تجهیزات مهم، شامل لوله‌ها و اتصالات و لوازم داربست ساخته می‌شوند.

لوله‌های به‌کار رفته در انواع داربست‌های فلزی، انواع لوله‌های فولادی و گالوانیزه، عمدتا در طول‌های ۳ یا ۶ متری هستند.

اتصالات و لوازم داربست که شامل بست لوله‌های افقی، میله شکافدار اتصال، صفحه زیر ستون، جک داربست و غیره می‌شوند، نقش اساسی در استحکام و سر هم شدن داربست داشته و لوله‌های فولادی و گالوانیزه را تبدیل به سازه‌ای مقاوم می‌کنند.

از آنجایی که داربست‌ها نقش مهمی در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی دارند و یکی از نیازهای اساسی هر کارخانه و صنعتی هستند، در ادامه به طور جامع به خرید و فروش لوازم داربست می‌پردازیم و عوامل موثر در قیمت لوازم داربست از لوله‌ها تا بست‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

خرید و فروش لوازم داربست

خرید و فروش لوازم داربست؛ لوازم داربست شامل چه تجهیزاتی می‌شود؟

برای ساخت داربست و خرید و فروش لوازم داربست ، باید با اجزای مختلف و تک به تک این لوازم آشنا شویم. به طور کلی لوازم داربست به دو دسته لوله‌های به‌کار رفته و بست‌ها و اتصالات داربست تقسیم بندی می‌شوند.

برای ایجاد داربست و برآورد قیمت لوازم داربست ، هر دو دسته مهم و تاثیر گذار هستند. در ادامه ابتدا به معرفی و بررسی قیمت اتصالات و بست‌ها و سپس به قیمت لوله‌های داربست خواهیم پرداخت.

خرید و فروش بست‌ها، اتصالات و لوازم جانبی داربست

بست‌ها، اتصالات و لوازم جانبی داربست از اجزای اصلی داربست هستند که لوله‌های داربست را به یکدیگر و همچنین به تکیه‌گاه داربست متصل می‌کنند.

بست‌ها و اتصالات، سهم قابل توجهی در قیمت لوازم داربست دارند. مهمترین اتصالات و لوازم جانبی داربست عبارتند از:

میله شکافدار اتصال جهت طویل ساختن دو لوله در داربست، بست لوله‌های افقی برای اتصال لوله‌ها با زاویه ۹۰ درجه، پایه قابل تنظیم برای تنظیم ارتفاع داربست، صفحه زیر ستون برای توزیع بار داربست بر تکیه‌گاه و قسمت‌های مختلف داربست، نردبان آلومینیومی عمدتا با طول ۶ متر جهت دسترسی به ارتفاعات؛

جک داربست جهت فیکس کردن داربست، سیم‌های مخصوص داربست برای اتصال تخته‌های مربوطه به لوله‌های داربست، بالابر برای بالا بردن تجهیزات مورد نیاز داربست به ارتفاعات، چرخ داربست مخصوص داربست‌های متحرک و غیره.

قیمت لوازم داربست

قیمت و خرید و فروش انواع لوله‌های داربست؛ لوله‌های فولادی و گالوانیزه

تا به اینجای مطالب در مورد بخشی از قیمت لوازم داربست، یعنی قیمت بست‌ها و لوازم جانبی داربست صحبت کردیم؛ اما برای خرید و فروش لوازم داربست ، قیمت لوله‌های داربست نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این موضوعی ست که در ادامه به آن می‌پردازیم.

• خرید لوله مانیسمان ؛ لوله‌های مانیسمان، لوله‌های بدون درز و مقاومی هستند که در صنایع مختلف علی الخصوص خطوط انتقال گاز و لوله کشی ساختمان به کار گرفته می‌شوند. خرید لوله مانیسمان با قیمت مناسب، نیازمند بررسی تمامی پارامترها و نوسانات بازار است.

• خرید لوله گوشتدار ؛ همانطور که از نام این نوع لوله پیداست، لوله‌های گوشتدار ضخامت زیادی دارند.

این لوله‌ها در انتقال سیالات و گازها با فشار زیاد، صنایعی چون سیستم‌های هیدرولیک، پنوماتیک، لوله‌های فشار قوی و خودروسازی کاربردی هستند. شایان ذکر است که قیمت خرید لوله گوشتدار به ضخامت لوله و جنس متریال به‌کار رفته در آن بستگی دارد.

• فروش لوله سبک بدون درز ؛ در فشارهای زیاد لوله‌های بدون درز جوش یعنی لوله‌های مانیسمان کاربردی‌تر از سایر لوله‌ها هستند. این لوله‌ها که ضخامت کمی دارند به عنوان لوله‌های سبک شناخته می‌شوند.

فروش لوله سبک بدون درز یا مانیسمان اغلب برای مصارف خانگی، گاز کشی صنعتی و ساختمانی است.

قیمت این لوله‌ها نیز به قطر، ابعاد، طول، متریال سازنده، شرکت تولید کننده و.. بستگی داشته و با نوسانات بازار تغییراتی را متحمل می‌شود.

• فروش لوله استیل صنایع غذایی ؛ یکی از الزامات صنعت تولید مواد غذایی و شیری (آشامیدنی، لبنی، دارویی و..) سیستم انتقال سیالات و گازها است.

این سیستم که بر پایه محصولاتی به نام لوله استیل صنایع غذایی یا لوله استلنس استیل صنایع غذایی فعالیت می‌کند، نیاز هر کارگاه یا کارخانه تولید مواد غذایی است.

برای اطلاع از قیمت فروش لوله استیل صنایع غذایی باید بدانید که این قیمت به عوامل گوناگونی اعم از کیفیت و نوع لوله، گرید فولاد ضد زنگ به‌کار رفته، ضخامت و وزن لوله بستگی دارد و به طور لحظه‌ای و با نوسانات بازار تغییر می‌کند.

• قیمت لوله سایز بالا (اسپیرال) ؛ لوله‌های سایز بالا از پرکاربردترین تجهیزات و سازوکارها در صنایع و مشاغل مختلف اعم از صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع دریایی، سیستم انتقال آب روستایی، درون شهری و برون شهری، فاضلاب‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی هستند.

این لوله‌ها عمدتا با روش کارآمد اسپیرال ساخته می‌شوند. قیمت لوله سایز بالا (اسپیرال) به متریال سازنده، قطر، ابعاد، وزن، کیفیت، کارخانه و البته کشور سازنده لوله بستگی دارد.

• قیمت لوله گالوانیزه ؛ لوله گالوانیزه، لوله‌ای فلزی و مقاوم با پوشش گالوانیزه است که بسته به عوامل متعدد و همچنین نوسانات بازار قیمت‌های متنوعی دارد.

برای اطلاع از قیمت لوله گالوانیزه ، علاوه بر عواملی چون قطر، ابعاد، وزن، متریال سازنده و غیره، نوسانات بازار را نیز در نظر داشته باشید.

سخن پایانی

در این نوشته سعی کردیم به طور کامل و کاربردی به مهمترین مسائل پیرامون قیمت لوازم داربست با در نظر گرفتن عوامل موثر در آن پرداخته و نکاتی در مورد خرید و فروش لوازم داربست را شرح دهیم.

فراموش نکنید که بازار آهن همواره در حال نوسان است و مستقیما باعث نوسانات قیمت لوله‌ها و لوازم داربست می‌شود.

برای اطلاع از قیمت لوله‌ها و تجهیزات فلزی، با مراجعه به کارخانجات معتبر از قیمت روز محصولات مطلع شوید.

بالا
تماس