برای قیمت تماس بگیرید

از آنجا که تنوع جغرافیایی و اقلیمی وجود دارد، علوفه دام مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برای خرید انواع علوفه دام باک...

 • ۰۹۳۸۶۰۷۰۲۶۳

 • کردستان
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

تا زمانی که دام بخشی جدایی ناپذیر از جامعه کشاورزی باقی بماند، همیشه تقاضا برای علوفه دام در مقیاس بزرگ وجود خواهد داشت....

 • ۰۹۱۳۱۲۸۸۲۲۳

 • اصفهان بعد از زینبیه ابتدای جاده حبیب اباد قبل از تقاطع اول کوچه قائمیه اواسط کوچه انبار علوفه دام
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

علوفه دام از جمله یونجه منابع عالی انرژی برای بسیاری از طبقات دام هستند. زیرا کربوهیدرات دارند. برای خرید یونجه و شبدر ب...

 • ۰۹۳۷۰۱۰۵۱۴۸

 • خوزستان
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

برگ ها و ساقه های حبوبات مانند علف ها به طور گسترده ای به عنوان علوفه دام برای حیوانات خشکی به کار می روند. برای خرید ان...

 • ۰۹۱۲۹۰۵۱۱۳۷

 • فیروزکوه
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

علوفه دام به هر ماده غذایی کشاورزی می گویند که به طور خاص برای تغذیه دام های اهلی مانند گاو، بز، گوسفند، اسب، مرغ و خوک ...

 • ۰۹۱۶۶۰۵۴۱۳۴

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

علوفه دام

به طور کلی می‌توان بیان کرد علوفه دام به آن گیاهی گفته می‌شود که از آن جهت تغذیه دام استفاده می‌شود. این گیاه دارای انواع مختلفی شامل هیدروپونیک، یونجه، شبدر، جو و… می‌باشد.

یکی از ضرورت‌های استفاده از علوفه این است که سبب می‌شود حیوان رشد کند و یا به اصطلاح پروار گردد. همانطور که گفتیم علوفه دارای انواع مختلفی می‌باشد که این موضوع سبب شده نتوانیم قیمت علوفه را به طور دقیق بیان کنیم.

این امکان برای کشاورزان وجود دارد که در محیط‌ های مختلف به طرز صحیح و با بهره برداری اصولی بتوانند منابع علوفه مورد نیاز دام را تامین کنند.

البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که سطح تولیدات علوفه تحت تاثیر روش‌ های مختلف زراعت و همچنین شرایط آب و هوایی مناطق مختلف، متغیر است.

در نتیجه این عوامل متعددی وجود دارند که می‌ توانند روی قیمت این محصول نیز تاثیر بگذارند.

در این سایت قصد داریم تا در این مورد کمی بیشتر صحبت کنیم و شما عزیزان را تا حدودی با قیمت دام و طیور و همچنین فروش جوجه بیشتر آشنا کنیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مزایای علوفه‌ها

شاید برایتان جالب باشد که بین انواع مختلف علوفه، یونجه نسبت به سایر علوفه‌ها از ارزش غذایی بالایی برخوردار می‌باشد و از این جهت برای تغذیه دام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این علوفه همچنین دارای خواص مختلفی همانند پروتئین، کلسیم و همچنین انواع مختلف ویتامین‌ها می‌باشد که قادر است نیاز‌های مختلف دام را به طور کامل تامین نماید.

قیمت علوفه‌های مختلف با توجه به میزان ارزش غذایی و همچنین فراوانی در سطح بازار متفاوت می‌ باشد. در واقع هر چقدر علوفه از ارزش غذایی بیشتری برخوردار باشد، هزینه تهیه آن نیز بالا‌تر خواهد بود.

شبدر یکی از انواع علوفه است که در دسته علوفه‌ های خشک قرار می‌گیرد.

این گیاه جز گیاهان بومی ایران و آسیای صغیر است و قیمت آن با توجه به انواع مختلف آن و ارزش‌ های آن‌ها متفاوت خواهد بود.

خرید علوفه

ما از ابتدا تا این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با اهمیت دام در چرخه غذایی آشنا کنیم و بگوییم که عواملی همچون خرید لوازم و مواد دامداری و فروش خدمات دام داری می‌تواند روی این موضوع تاثیر مستقیمی داشته باشد.

در واقع نیاز است که دامپروران در بازه‌های زمانی مختلف از این گیاه استفاده کنند و به تغذیه دام‌های خود بپردازند.

در کنار تهیه علوفه، قیمت دستگاه و تجهیزات دامداری نیز برای این دسته از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.

دامداران همچنین بایستی در خصوص فروش خدمات دامداری نیز اطلاعات کافی داشته باشند تا در کسب و کار خود موفق‌تر عمل کنند و در نهایت به نتیجه مطلوب دست یابند.

همانطور که گفتیم علوفه‌ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند و میزان خرید علوفه‌های مختلف یکسان نمی‌ باشد.

یکی از مواردی که می‌تواند روی میزان خرید علوفه تاثیر بگذارد، میزان فراوانی محصول در ایران می‌باشد.

به هر میزان که سطح زیر کشت و تولید علوفه بیشتر شود، میزان خرید علوفه نیز افزایش خواهد یافت.

در صورتی که در زمینه قیمت دستگاه و تجهیزات کشاورزی و قیمت دام و طیور نیاز به راهنمایی دارید می‌ توانید به سایت ما مراجعه کنید.

خرید دستگاه و تجهیزات دامداری و علوفه

می‌توان اصلی‌ترین رکن پرورش دام را تغذیه آن‌ ها دانست.

در کنار تغذیه دام، وجود دستگاه‌ها و تجهیزات دامداری نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌ باشد و تمامی افرادی که در زمینه پرورش دام فعالیت دارند در کنار علوفه، بایستی با قیمت دستگاه و تجهیزات دامداری آشنا باشند و اطلاعات کافی در این حوزه داشته باشند تا بتوانند بهره وری مزرعه خود را ارتقا ببخشند.

قیمت علوفه دام‌ها تحت تاثیر عوامل متعددی متغیر می‌باشد.

در یکی از این عوامل، نوع علوفه می‌باشد. انواع متفاوتی از علوفه در جهت افزایش میزان شیر دهی، پرواز بندی، تولید مثل و امثال این موارد به دام‌ ها داده می‌شود و قیمت علوفه دام‌ها بر اساس نوع مصرف دچار کاهش یا افزایش می‌شود.

در مجموع می‌توان بیان کرد که علوفه‌های موجود در بازار در دو دسته خشک و تازه طبقه‌ بندی می‌شوند و قیمت این دو نوع خشک و تازه با یکدیگر فرق دارد.

مراکز معتبر و متعددی در سراسر کشور وجود دارد که علوفه‌ های مختلف را به روش‌های ویژه خشک می‌کنند که استاندارد نیز باشد. یکی از عوامل بسیار موثر بر روی قسمت نهایی علوفه‌های خشک، نحوه‌ی خشک شدن آن است.

نحوه و مکانیسم خشک کردم علوفه‌ها باید به گونه استانداردی صورت بگیرد که علوفه‌ها از کمترین میزان ناخالصی برخوردار باشند.

در حقیقت به صورت کلی می‌توان گفت که به هر میزانی که نا خالصی‌ های علوفه بیشتر شود، قیمت علوفه خشک کمتر خواهد شد و بنابراین در ادامه شاهد کاهش تقاضا خرید این محصول نیز خواهیم شد.

این علوفه مزایای زیادی نیز به دنبال خواهد داشت. یکی از مزایای استفاده از علوفه‌ های خشک این است که این امکان برای افراد وجود دارد که در تمامی ایام سال آن را تهیه نماید.

همچین باید این نکته را بدانید که علوفه‌های خشک ذرت و یونجه از ارزش غذایی بالاتری برخوردار می‌باشند و در نتیجه علوفه خشک یونجه و ذرت نسبت به سایر انواع علوفه از هزینه بالاتری برخوردار است.

عوامل دیگری نیز هستند که روی قیمت علوفه خشک تاثیر می‌ گذارند و از جمله برخی از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به هزینه انبار و نگهداری، دستمزد نیروی انسانی و… اشاره نمود، در صورتی که این هزینه‌ها افزایش یابد، علوفه‌های خشک نیز گران‌تر می‌باشد.

برای تغذیه دام و گوسفند‌ها باید به عوامل مهمی همچون وزن و سن گوسفند توجه کرد.

هر چه گوسفند بزرگ‌تر باشد در ادامه به میزان علوفه بیشتری نیاز خواهد داشت و هر چه هم خرید علوفه افزایش یابد، به تبع شاهد کاهش قیمت هر واحد علوفه خواهیم بود.

کلام پایانی

در مقاله سعی کردیم تا حدودی شما را با علوفه دام آشنا کنیم و اطلاعاتی راجع به فروش خدمات دامداری فروش جوجه به شما بدهیم.

در صورتی که در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی‌های بیشتری دارید می‌توانید با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما در مورد قیمت دام و طیور ارتباط برقرار نمایید و نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنید.

بالا
تماس