برای قیمت تماس بگیرید

ضایعات میلگرد اصفهان پس از تخریب سازه های ساخته شده ضایعات آنها قابل برداشت هستند شکل ظاهری و عملکرد مشابه نوع میلگردی ک...

  • 09137276710

  • اصفهان .امام خمینی. مجتمع الماس
28 دی, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

خرید ضایعات میلگرد تهران پس از تخریب سازه های ساخته شده ضایعات آنها قابل برداشت هستند شکل ظاهری و عملکرد مشابه نوع میلگر...

  • 09120301130

  • تهران ، اتوبان آزادگان ، علی آباد قاجار
28 دی, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

ضایعات میلگرد در فارس پس از تخریب سازه های ساخته شده ضایعات آنها قابل برداشت هستند شکل ظاهری و عملکرد مشابه نوع میلگردی ...

  • 09170442769

  • والفجر , کوچه ۹, پلاک ۶
28 دی, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

  خریدار ضایعات میلگرد در مازندران نام دیگر میلگرد آرماتور است که برای تقویت بتن استفاده می شود. برای مقاومت کششی بتن مو...

  • 09057530073

  • مازندارن- جویبار - کوهی خیل شهرک صنعتی جویبار
28 دی, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

خریدار ضایعات میلگرد نام دیگر میلگرد آرماتور است که برای تقویت بتن استفاده می شود.برای مقاومت کششی بتن مورد استفاده قرار...

  • 09126260554

  • اتوبان آزادگان . فدائیان اسلام
27 دی, 1400

ضایعات میلگرد به مواد دور ریختنی و بی ارزش گفته می‌شود که شما می‌توانید پس از بازیافت به صورت مجدد از آنها استفاده کنید. در این متن به توضیحاتی درباره اینکه مواد دور ریختنی میلگرد چگونه به مواد قابل مصرف تبدیل می‌شوند، صحبت خواهیم کرد.

ضایعات میلگرد چیست

همان‌طور که می‌دانید میلگرد از فولاد ساخته شده است و فولاد یکی از پرهزینه‌ترین موادی است که شما می‌توانید در ساختمان‌های خود استفاده کنید. برخلاف مواد ضایعات معمولی که ارزش مالی بسیار زیادی ندارند،آهن آلات از ارزش مالی بسیار زیادی برخوردار هستند و توانایی بازیافت و دوباره قابل مصرف شدن را دارند.

از بازیافت این ضایعات برای کاهش هزینه‌ها کاهش آسیب رسانی و محیط زیست و همچنین کاهش مصرف از معادن کشور استفاده می‌شود. منبع دریافت ضایعات میلگرد انواع  ساختمان‌های تخریب شده و سازه‌های از بین رفته است..

آهن آلاتی که با استفاده از این ضایعات ساخته می‌شوند،مانند شمش‌های فولادی به همراه آج روی سطح خود هستند و هیچ گونه تفاوتی در نوع مقاومت با آهن آلات تازه تولید شده ندارند.

منبع جمع آوری ضایعات میلگرد

همانطور که می‌دانید کار با تمامی فولادها می‌تواند ضایعات مخصوص خود را داشته باشد. برای مثال اگر برشکاری‌ها، ساخت آلمان‌های سازه، آرماتور بندی ها و… دقت داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که ضایعات بسیار زیادی از آهن‌های متفاوت مانند میلگرد وجود دارد.

ضایعاتی که به مقدار کم از این فعالیت‌ها به دست می‌آید به عنوان مرغوب ترین آهن قراضه‌ها شناخته می‌شود که بازیافت آنها با تولید نوع آهن آلات هیچ تفاوتی ندارد. در حالی که به دست آوردن آهن قراضه از تخریب سازه‌ها و محل‌های دپو دارای کیفیت پایین تری است و در بازیافت باید حتماً مورد تصفیه و ذوب قرار گیرد.

یکی از منابع معتبر برای به دست آوردن این ضایعات کارخانه فولاد است. همانطور که می‌دانید در خط تولید ممکن است به دلیل ایرادهای بسیار زیاد یا وجود انحنا و خم در شاخه‌های آهن ضایعات وجود داشته باشد،این ضایعات منبعی برای بازیافت و تولید مجدد فولاد است.

اگر شما نیز به دنبال خرید ضایعات‌های میلگرد هستید،می‌توانید از آگهی‌های متداول فروش کارخانه ها و ضایعات فروشی در سایت بفروش با مناسبترین قیمت ممکن استفاده کنید.

چرا باید بازیافت فولاد را انجام دهیم

قدیم فولاد به عنوان یکی از مواد مضر برای محیط زیست شناخته می‌شد اما با توجه به بازیافت فولاد انواع مصالح به عنوان یک مواد سازگار با محیط زیست معرفی می‌شوند که شما می‌توانید پس از تخریب ساختمان‌ها آنها را به صورت مجدد بازیافت کرده و در سازه‌های جدید استفاده کنید.

علاوه بر اینکه بازیافت فولاد تاثیر بسیار زیادی بر سلامت محیط زیست دارد.صرفه جویی در هزینه و کمک به خط تولید می‌تواند دلیل اصلی بازیافت فولاد برای بسیاری از افراد باشد. استفاده از بازیافت انواع فولاد حدوداً یک سوم هزینه خرید فولاد را پرداخت خواهید کرد.شما می‌توانید با استفاده از برشکاری، خمکاری و تغییر کاربردی فولاد از ضایعات برای هدف های مختلف استفاده کنید.

از انواع سازه‌های تولید شده با استفاده از ضایعات فولاد می‌توانیم به پروژه‌های هنری ،ساخت مبلمان، ساخت صندلی، ساخت مجسمه ها و… با جذابیت بصری بالا اشاره داشته باشیم..

چگونه یازیافت ضایعات را انجام دهیم

بازیافت ضایعات یک کار بسیار تخصصی و پیچیده است که با استفاده از ابزارهای مختلف در پنج مرحله انجام می‌شود.

قابل ذکر است که برای بازیافت پس از اینکه ضایعات خریداری شده به محل بازیافت انتقال پیدا می‌کنند باید تمامی خصوصیات فیزیکی ضایعات مانند میزان زنگ زدگی،مقدار بتن موجود در فولاد و … بررسی شود. برای مثال ما به هیچ‌عنوان نمی‌توانیم فولادی که روی آن بتن وجود دارد را بازیافت کنیم و حتماً باید بتن برای بازیافت از فولاد جدا شود.برای جداسازی فولاد از بتن، یک تصفیه مخصوص وجود دارد که درک ساعت انجام می‌شود.

قابل ذکر است در صورتی که فولاد مورد نظر دارای زنگ زدگی بسیار بالایی باشد امکان بازیافت آن وجود ندارد. زیرا در صورت ساخت سازه جدید میزان خوردگی و فرسودگی افزایش خواهد یافت و طول عمر سازه بسیار پایین است.

مراحل بازیافت ضایعات میلگرد

همانطور که گفته شد بازیافت ضایعات دارای ۵ مرحله مختلف است،که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

جمع آوری ضایعات

معمولاً جمع‌آوری ضایعات بسیار راحت است اما آهن آلات به دلیل ارزش مالی بالا به راحتی پیدا نمی‌شوند و و شما باید آنها را از محل دفن زباله ها، سازه ها و کارخانه های خراب شده،اسقاط ماشین آلات همراه با استانداردهای ایمنی جمع آوری کنید.

بررسی و کنترل ضایعات

مرحله دوم بازیافت ضایعات بررسی آنها می باشد زمانی که شما ضایعات جمع آوری می کنید، باید شکستگی میزان زنگ زدگی، وجود بتن همراه با فولاد، قابل مصرف بودن فولاد و … را بررسی کنید.برای این کار معمولاً از آهن رباهای بسیار بزرگ استفاده می‌شود،زیرا آهن‌هایی که دارای ناخالصی باشند یا بتن به همراه خود داشته باشند توانایی جذب آهنربا را ندارند.

پردازش تمامی ضایعات میلگرد

میلگرد در دو دسته تقسیم می شوند دسته اول میلگردهایی هستند که طول بسیار بلندی دارد و در مدت زمان کمی با تغییرات کوچک می‌توانند دوباره مورد مصرف قرار بگیرد. اما دسته دوم نمونه‌هایی هستند که با صاف کردن خورد می‌شوند و باید حتماً ذوب برای آنها در نظر گرفته شود در پردازش ضایعات درصد ترمیم آنها این دو دسته مشخص می‌شود. ضایعات دسته اول با اندکی تغییر مورد استفاده قرا گرفته و ضایعات دسته دوم به یک کوره‌های بسیار بزرگ برای ذوب انتقال داده می‌شوند.

تصفیه ناخالصی های ضایعات

همانطور که می‌دانید تمامی ضایعات می‌توانند دارای ناخالصی باشند،به همین دلیل بعد از ظهر باید این ناخالصی تصفیه شود تا کیفیت سازه افزایش پیدا کند و طول عمر بالایی داشته باشد.

شکل دهی مواد ذوب شده

مرحله آخر شما باید مواد ذوب شده ضایعات میلگرد را پس از تصفیه، سرد و در اشکال مختلف به صورت جامد در آورید. دقت داشته باشید که حتما از آرماتور بندی، میله و مقاطع فولادی برای تولید و برای شکلدهی از قالب‌های یکسان استفاده کنید. همچنین درصورتی که شما قصد تولید ندارید و به دنبال خرید انواع آهن آلات آماده هستید، می‌توانید از سایت بفروش برای خرید بهره ببرید.

بالا
تماس