برای قیمت تماس بگیرید

از مزایای اصلی سولفات آمونیوم می توان به رطوبت کم و پایداری شیمیایی اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت مناسب سولفات به سایت ب...

 • ۰۹۱۲۰۷۹۵۹۰۵

 • بوشهر
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

در شرایط اکسیژن دار، سولفات برای گیاهان آبزی نسبتاً غیر سمی است. با این حال، در خاک های اشباع از آب، که معمولاً بدون اکس...

 • ۰۹۱۹۸۰۰۸۳۱۳

 • اصفهان
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

غلظت سولفات موجود در گیاهان ممکن است در خاک در طبیعت نوسان داشته باشد. جایی که گیاهان بسته به تقاضا و در دسترسی به منابع...

 • ۰۹۳۳۱۶۱۱۳۶۸

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

سولفات پتاسیم اصلی ترین کود پتاس حاوی S است. برای خرید سولفات باکیفیت در تهران به سایت بفروش مراجعه کنید. سولفات حاوی 42...

 • ۰۲۴۳۲۲۲۱۰۲۸

 • شهرک صنعتی علی آباد خیابان روزبه اردیبهشت 2
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

سولفات نمکی است که هنگام واکنش اسید سولفوریک با یک ماده شیمیایی دیگر به وجود می آید. برای تهیه و خرید سولفات به سایت بفر...

 • ۰۲۴۳۲۲۲۱۰۲۸

 • زنجان ، شهرک صنعتی علی آباد ، خیابان روزبه
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

سولفات

برای آن که بتوان برای شما سولفات را معرفی کرد بهتر است به این صورت شروع کنیم که سولفات‌ها از جمله ترکیبات شیمیایی می‌باشند که در صنایع مختلفی اعم از کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. خرید و فروش سولفات در بین کشاورزان امروزه گسترش پیدا کرده است.

سولفات‌ها در حقیقت مجموعه‌ای از ترکیبات مختلف یونی هستند که از گوگرد و یا همان سولفور تشکیل شده‌اند. قیمت سولفات بر اساس شکل آن‌ها اعم از نمک، مشتقات اسیدی و پراکسیدهای سولفات تعیین خواهد شد.

قیمت خدمات کشاورزی که یکی از این خدمات استفاده از سولفات است در انواع مختلفی انجام می‌شود که با توجه به عملکردهای مختلفی که دارند با یکدیگر تفاوت پیدا کرده‌اند.

انواع سولفات و کاربردهای آن‌ها

انواع سولفات و کاربردهای آن‌ها در صنایع چیست؟

همان طور که در بالاتر ذکر شد امروزه می‌توان سولفات‌های مختلف را در فروش مواد و لوازم کشاورزی مشاهده کرد. امروزه خرید و فروش سولفات‌ها در صنایع مختلف اعم از کشاورزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

سولفات‌ها در دسته بندی‌های مختلفی تقسیم بندی شده‌اند که هر یک از آن‌ها کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف ایجاد می‌کنند. برخی از سولفات‌های پرکاربرد عبارت‌اند از:

سولفات آلومینیوم
سولفات منیزیم
سولفات آمونیوم
سولفات نیکل
سولفات مس
سولفات روی
سولفات قلع
سولفات آهن
سولفات منگنز
سولفات کبالت
سولفات پتاسیم
سولفات سدیم
سولفات مس

امروزه یکی از پرکاربردترین سولفات‌هایی که در صنایع مختلف استفاده می‌شود سولفات مس می‌باشد. امروزه این سولفات را به نام ویتریول آبی نیز می‌شناسند.

کاربرد سولفات مس در کشاورزی و باغداری چیست؟

یکی از کاربردهای این سولفات در صنعت کشاورزی می‌باشد که به عنوان کود از آن استفاده می‌شود. خرید کود یکی از اصلی‌ترین بخش‌های باغداری و یا کشاورزی تلقی می‌شود.

این سولفات برای تأمین ویتامین A مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از اصلی‌ترین کاربردهای این سولفات در این صنعت به شرح زیر است:

آفت کش
قارچ کش، برای کنترل کردن ویروس‌های مختلف و بیماری‌هایی که میوه‌ها، سبزی‌ها و محصولات زراعی را از بین می‌برد
جلوگیری از زنگ زدگی گیاه
جلوگیری از لکه برداشتن برگ‌ها
جلوگیری از آفت‌ها
جلوگیری از زخم پوست سیب
جلوگیری از کپک
جلوگیری از تاول

در هنگام خرید گل و گیاه به این نکته توجه داشته باشید با استفاده از سولفات مس می‌توانید پرورش گل بهتری داشته باشید و از پژمرده شدن گیاهان خود جلوگیری کنید.

لازم به ذکر است از دیگر کاربردهای این سولفات در کشاورزی می‌توان به درمان بیماری‌های قارچی بر روی هندوانه‌ها، انگورها و میوه‌های هسته دار استفاده کرد.

کاربرد سولفات

سولفات آلومینیوم

امروزه افراد بسیاری در حوزه‌های مختلف از سولفات آلومینیوم استفاده می‌کنند. قیمت سولفات با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود.

یکی از کاربردهایی که می‌توان برای این سولفات‌ها نام برد در صنعت کشاورزی است. در هنگام خرید و فروش مواد و لوازم کشاورزی به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به نیاز خاک خود سولفات‌ها را خریداری کنید و با برنامه ریزی از آن‌ها استفاده کنید.

کاربرد سولفات آلومینیوم در کشاورزی

سولفات‌های آلومینیوم دارای خاصیت اسیدی بسیار بالایی هستند. یکی از خدمات کشاورزی می‌توان به اضافه کردن سولفات آلومینیوم به خاک اشاره کرد؛ این امر برای متعادل و تنظیم کردن ph خاک انجام می‌شود.

قیمت خدمات کشاورزی با توجه به نوع خدمات آن به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. امروزه خرید گل و گیاه بسیار افزایش پیدا کرده‌اند؛ باغبان‌هایی که گل ادریسی می‌کارند از این سولفات استفاده می‌کنند تا رنگ گل‌ها را به آبی و یا صورتی تغییر دهند.

این سولفات در صنعت کشاورزی به نوان تقویت کننده گیاه و درختچه‌های زینتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سولفات آهن

از دیگر سولفات‌هایی که امروزه خرید و فروش آن به شدت افزایش پیدا کرده است سولفات آهن می‌باشد. این سولفات به عنوان ویتریول سبز نیز شناخته می‌شود. یکی از اصلی‌ترین کاربردهایی که این سولفات دارد استفاده از آن در کشاورزی می‌باشد.

کاربرد سولفات آهن در کشاورزی

کاربرد سولفات آهن در کشاورزی

از سولفات‌های آهن امروزه برای تولید کودهای مختلف استفاده می‌کنند. خرید کود با توجه به نوع خاک و کمبودهای آن انجام می‌شود. سولفات آهن در حقیقت بعد از اضافه شدن به خاک باعث بر طرف کردن آهن خاک خواهد شد و عنصرهای مغذی را در اختیار گیاه قرار خواهد داد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت بذر و علوفه به سایت بفروش مراجعه کنید.

در هنگام خرید گل و گیاهان به این نکته توجه کنید با استفاده از این سولفات می‌توانید جوانه زنی و گل دهی لازم را به گیاهان و گل‌های خود بدهید.

در صورتی که قصد دارید به سراغ خرید سولفات بروید بهتر است قبل از آن با متخصصین این حوزه مشورت داشته باشید.

ممکن است کمبود آهن در خاک دلایل مختلفی داشته باشد به‌عنوان‌مثال می‌توان به افزایش قلیایی بودن خاک، آبیاری نامناسب، از بین رفتن تهویه مناسب برای خاک، افزایش میزان کربن دی اکسید در محیط خاک و … اشاره کرد. در مواقعی که این دلایلی و علائم را در خاک خود مشاهده کرده‌اید بهتر است به سراغ خرید کودهای سولفات آهن بروید.

سولفات منیزیم

از دیگر سولفات‌هایی که امروزه با استفاده از آن انواع کودهای کشاورزی تولید و عرضه می‌شود سولفات منیزیم می‌باشد.

کاربرد کودهای سولفات منیزیم

خرید گل و گیاه امروزه برای بسیاری از افراد جذاب شده است و حتی گاهی از گل‌های مختلف در آپارتمان‌ها نیز نگهداری می‌کنند. کود سولفات منیزیم در پرورش گل‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گل‌های رز به کمبود منیزیم بسیار حساس بوده و همین امر باعث شده است افرادی که گلخانه دارند با استفاده از این کود گل‌های رز خود را تغذیه کنند. خرید کود سولفات منیزیم باعث افزایش گلدهی، پررنگ‌تر شدن گل‌های رز، سبزتر شدن برگ‌های گل رز و… خواهد شد.

سولفات روی

خرید و فروش سولفات‌ها در انواع مختلف امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. از دیگر سولفات‌هایی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد سولفات روی می‌باشد.

از این سولفات به عنوان ماده افزودنی غذایی در صنعت کشاورزی یاد می‌شود. به کار بردن سولفات روی در این صنعت از مزیت‌های بسیاری برخوردار شده است و باعث بهبود عملکرد خاک و رشد گیاهان خواهد شد. برای خرید علوفه دام به سایت بفروش مراجعه کنید.

آیا سولفات‌ها سرطان زا هستند؟

امروزه بسیاری از افراد بر این باور هستند که سولفات‌ها در انواع مختلف باعث ایجاد سرطان در انسان‌ها می‌شود و برای سلامتی مضر هستند.

اما بهتر است برای شما روشن کنیم که سولفات‌ها به هیچ عنوان سرطان زا نیستند و یکی از ترکیبات امن در تمامی صنعت‌ها اعم از کشاورزی تلقی می‌شوند. لازم به ذکر است در صورتی که سولفات‌ها دارای غلظت پایین‌تر از 2 درصد باشند هیچ گونه خاصیت تحریک کنندگی ندارند.

این در حالی است که سولفات‌هایی که غلظت آن‌ها بیالای 2 درصد می‌باشد خاصیت تحریک کنندگی بالاتری دارند و باعث ایجاد خشکی مو و پوست برای انسان‌ها به بار می‌آورد. قیمت سولفات با توجه به غلطت آن‌ها تعیین می‌شود.

بالا
تماس