برای قیمت تماس بگیرید

سنگ شکن فکی به عنوان سنگ شکن اولیه به کار می رود. از نیروی فشاری برای شکستگی مواد استفاده می کند. این فشار مکانیکی توسط ...

 • ۰۹۱۲۵۲۷۰۲۲۳

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
26 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

انواع مختلفی از سنگ شکن های اولیه وجود دارد. نوع مناسب برای کاربرد خرد اولیه به موادی که باید خرد شود، اندازه خوراک، اند...

 • ۰۹۹۰۱۲۱۸۰۵۲

 • قزوین
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
26 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

سنگ شکن  ماشینی است که برای کاهش اندازه سنگ ها و سنگ معدن کاربرد دارد. برای خرید انواع سنگ شکن باکیفیت به سایت بفروش مرا...

 • ۰۹۱۲۳۱۳۸۸۳۷

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
26 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

سنگ شکن مخروطی متشکل از یک محفظه سنگ شکن، یک مخروط خرد کن و یک مکانیزم عملیاتی است. مخروط به یک شفت عمودی است که از بالا...

 • ۰۹۳۰۶۰۰۲۵۳۶

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
26 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

سنگ شکن ماشینی است که برای تبدیل سنگ های بزرگ به سنگ های کوچکتر، شن یا غبار سنگ به وجود می اید. برای خرید سنگ شکن در تهر...

 • ۰۹۱۲۶۹۴۶۷۲۲

 • همدان
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
26 اسفند, 1400

آیا قصد خرید دستگاه سنگ شکن دارید؟ به دنبال خرید بهترین برند دستگاه سنگ شکن موجود در ایران هستید؟ سنگ شکن صنعتی یکی از دستگاه پرکاربرد ساخته شده در سال‌های اخیر است که توانایی خردکردن مواد اولیه معدن را در سایز های دلخواه دارد.

دستگاه سنگ شکن چیست؟

سنگ شکن در دو نوع متفاوت سنگ شکن سیار و سنگ شکن‌های ثابت برای خرد کردن مواد اولیه معدن و تنظیم سایز آنها برای ورود به آسیاب مواد خام طراحی شده است. نمونه سنگ شکن‌های سیار نمونه های جدید و پیشرفته این دستگاه هستند که برخی آن را با نام CRUSHER MOBIL میشناسند، اما نمونه پرکاربرد و مجبوب این دستگاه را می‌توانیم سنگ شکن‌های ثابت معرفی کنیم ، قابل ذکر است که دستگاه های ثابت نیز از ساختار های متنوعی ساخته شده اند و خود دارای انواع مختلفی هستند.

انواع سنگ شکن ثابت

دستگاه‌ سنگ شکن فکی

دستگاه‌های فکی اولین نمونه سنگ شکن است که تولید شد، این دستگاه دارای یک فک ثابت و ساده و یک فک متحرک است که از می‌تواند از طریق یک شافت خارج از مرکز توسط تسمه به موتور متصل باشد و حرکت کند، درواقع انرژی مورد نیاز حرکت این از طریق موتور تامین می‌شود و می تواند تولید کننده نیروی فشاری، ضربه‌ای و برشی باشد.

در دستگاه های فکی فاصله بین فک ثابت و فک متحرک در قسمت‌های تحتانی به اندازه یک دهانه کامل و گلوگاه است، به همین دلیل عملیات برش بین گلوگاه انجام میشود. دستگاه سنگ شکن فکی نیز دارای انواع خاص خود مانند دستگاه سنگ شکن فکی تک بازویی و دو بازویی است که تنها در میزان نیروی برش بایکدیگر متفاوت هستند.

سنگ شکن‌های فکی با توجه به ساختار خود به گونه ای طراحی شده اند که سنگ به راحتی بر اثر سایش به قطعات کوچک تر تقسیم شود، همچنین از ویژگی‌های این دستگاه می‌توانیم به استفاده از فولاد منگنزدار در ساختار دستگاه برای افزایش میزان طول عمر دستگاه، کاهش استهلاک ناشی از شکستن سنگ‌ها، جلوگیری از آسیب دیدن فطعات دستگاه و… اشاره داشته باشیم.

دستگاه‌های چرخشی

سنگ شکن چرخشی نمونه پیشرفته‌تری نسبت به دستگاه فکی است، این دستگاه از دو مخروط ناقص تشکیل شده است که یکی از آنها در بدنه به صورت ثابت قرار دارد و مخروط دیگ در هسته میانی مرکز دستگاه قرار گرفته است. انتخاب مکان‌های مناسب برای این مخروط‌ها در این دستگاه باعث می‌شود تا عملکرد برش سنگ به صورت چرحشی در هسته دستگاه انجام شود و هر لحظه بین هسته مرکزی و بدنه دستگاه عمل خردایش انجام شود.

قابل ذکر است که در دستگاه های چرخشی فاصله بسیار زیادی بین بدنه و هسته وجود دارد تا میزان توان عملکرد دستگاه برای برش سنگ بالا باشد و و مواد سنگ به تدریج وارد فاصله بین بدنه و هسته برای برش شوند.

دستگاه سنگ شکن مخروطی

در زمان قدیم دستگاه مخروطی نمونه ای از انواع سنگ شکن چرخشی بود و خود دارای دسته‌ای جداگانه نبود، اما با گذشت زمان به دلیل عملکرد چشمگیر این دستگاه از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شد و مورد توجه صنعت قرار گرفت به همین دلیل آن را می‌توانیم یکی از دسته های اصلی سنگ شکن معرفی کنیم.

قابل ذکر است که در بین انواع سنگ شکن، دستگاه سنگ شکن مخروطی دارای سرعت بالاتری است و می تواند چندین برابر دستگاه دیگر کارایی داشته باشد، همچنین به دلیل زاویه بسیار زیاد هسته دستگاه با بدنه دستگاه موازاتی در بدنه ایجاد شده است که این سرعت را تثبیت می‌کند.

دستگاه‌های چکشی

دستگاه چکشی در بین سنگ شکن‌ها از ساختار کاملا متفاوتی تشکیل شده است، در این سنگ شکن از روش برش سنگ در بین بدنه و هسته استفاده نمی‌شود بلکه دستگاه از چند چکش و عملکرد چرخش و کوبیدن این چکش ها پشت سرهم روی سنگ برای شکستن تشکیل شده‌است. دوران چکش‌ها در این دستگاه روی سنگدان با سرعت و قدرت بسیار زیادی انجام میشود به هر میزان که دستگاه از توان بالاتری برخوردار باشد، توانایی خورد بالاتری نیز خواهد داشت.

دستگاه سنگ شکن ضربه ای

این دستگاه‌ها زیر مجموعه ماشین آلات معدن می‌باشند. نمونه ای منحصربه فرد از انواع سنگ شکن را می‌توانیم سنگ شکن ضربه ای معرفی کنیم.این دستگاه از یک روتور همراه با پره های بسیار قوی تشکیل شده است که می تواند با سرعت بسیار بالایی حرکت کند و سنگ ها را در کمترین زمان ممکن به قطعات کوچک تقسیم کند.

عملکرد این دستگاه به صورت دوران شکل می‌باشد، در ابتدا سنگ به سنگدان دستگاه انتقال پیدا می‌کند و سپس دوران پره های برش دهنده دستگاه شروع می شود تا سنگ ها برش پیدا کرده به طرف جدار داخلی دستگاه انتقال پیدا کنند، در قسمت جدار داخلی از فولاد منگنز دار به عنوان سپر استفاده شده است تا سنگ ها در اثر برخوردار با آنها به قطعات بسیار ریزتری تبدیل شوند.

دستگاه‌های غلطکی

دستگاه های غلطکی از چند استوانه بسیار سنگین ساخته شده است، این استوانه‌ها با توجه به نوع دستگاه می‌توانند آجدار یا صاف باشند اما عملکرد انها در تمامی دستگاه ها برخلاف همدیگر به صورت چرخشی با سرعت بسیار بالا است، قابل ذکر است که فاصله این استوانه ها بسیار بهم دیگر نزدیک می‌باشد تا سنگ را به صورت غاطک وار و با تونایی بالا خرد کنند.

البته قابل ذکر است که در دستگاه های چرخشی پیشرفته فاصله بین استوانه های دستگاه قابل تنظیم است و شما می‌توانید بر اساس سنگ انتخابی، میزان مقاومت سنگ و اصطحکاک مورد نیاز برای خرد شدن سنگف قاصله بین انها را تنظیم کنید.

خرید دستگاه سنگ شکن

برای خرید بهترین و با کیفیت ترین نمونه دستگاه سنگ شکن شما می‌توانید از سایت بفروش( ارائه دهنده آگهی بهترین برند های فروشنده سنگ شکن در ایران ) بهره ببرید. این سایت به عنوان یکی از معتبر ترین سایت های ارائه دهنده آگهی در ایران با کمترین قیمت ممکن است. همچنین درصورت خرید میتوانید از مشاورهای سایت بفروش برای انتخاب بهترین سنگ سکن موجود و مطابق با نیازهای شما در بین انواع سنگ شکن استفاده کنید. همراه با بفروش بهترین خرید را تجربه کنید.

بالا
تماس