برای قیمت تماس بگیرید

یک شرکت معتبر در تهران اقدام به استخدام راننده جرثقیل در تهران منطقه افسریه می نماید. این شرکت به یک راننده ی باسابقه و ...

 • 09124732151

 • تهران ، افسریه
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
22 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

شرکت شیمیایی بهداش در استان قزوین جهت استخدام راننده جرثقیل قزوین از افرادی که شرایط ذکر شده را دارا هستند، راننده استخد...

 • 02833453212

 • قزوین
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
22 آبان, 1400

4,000,000 تومان (قابل توافق)

من نیازمند یک آقا برای شغل راننده جرثقیل 20 تن شیراز ، جهت شراکت و کار بر روی ماشین هستم. محل کار در شهر صدرا شیراز، است...

 • ۰۹۱۷۵۱۹۰۵۰۹

 • شهرصدرا، شیراز
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
22 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

مجتمع فولاد کیمیا در اصفهان ، برای کامل کردن کادر مجتمع خود ، اقدام به استخدام راننده جرثقیل در اصفهان می نماید. با انعق...

 • 09366155385

 • شهرک صنعتی علویچه
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
22 آبان, 1400

8,000,000 تومان (قابل توافق)

با سلام به همکاران گرامی اینجانب راننده جرثقیل هستم، بیش از 25 سال سابقه ی کار با جرثقیل و ماشین های سنگین دارم، دارای گ...

 • 09362122592

 • تهران، جوادیه
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
19 آبان, 1400

امروزه استفاده از ماشین آلات صنعتی در صنایع مختلف بسیار موثر بوده است و سبب رونق و آسانی فعالیت ها برای انسان شده است.

هرچه علم و تکنولوژی پیشرفت کند، در راستای آن تولید و ساخت ماشین‌آلات صنعتی به مرور افزایش پیدا می‌کند.

بسیاری از خدمات صنعتی مانند: ساختمان سازی، راه و شهرسازی و… با استفاده و به کارگیری انواع ماشین آلات سنگین به خصوص انواع جرثقیل صورت می‌گیرد.

زمانی که در خیابانی افرادی را در حال ساخت و ساز می‌بینید، قطعا حضور یک جرثقیل را در اطراف آن‌ها ملاحظه می‌کنید که از آن برای جابه جایی و بلندکردن اجزا و وسایل خارج از توان انسان استفاده می‌کنند.

یا به عنوان دیگر زمانی که در جاده و خیابانی در حال ساخت پل و آماده سازی آسفالت آن هستند، از ماشین آلات آسفالت و جرثقیل استفاده می‌کنند.

در این مقاله از بفروش شما را با جرثقیل و اجزا آن و برخی دیگر از ماشین آلات صنعتی آشنا خواهیم کرد.

جرثقیل چیست؟

جرثقیل ماشینی قدرتمند و سنگین است که مجهز به کابل و قرقره بوده و بر پایه اصول مکانیکی ساخته شده است و برای بلند کردن بارهای فراتر از توانایی انسان کاربرد دارد.

طراحی جرثقیل برای پاسخگویی به نیازهای صنعتی تکامل یافته است و در عصر مدرن، آنها با سیستم های ساده برای دستیابی به تکنیک های پیچیده بلند کردن هماهنگ می‌شوند.

در جرثقیل اهرم و قرقره برای ایجاد مزیت مکانیکی با یکدیگر هماهنگ می‌شوند.

کابل ها، سیم پیچ ها، زنجیرها، طناب ها، و سیستم پایه قرقره سطح، قطعات ضروری هر نوع جرثقیل هستند.

جرثقیل ها دارای قطعات متعددی هستند که با هم کار می‌کنند تا بارهای سنگین را با خیال راحت بالا ببرند.

برخی از اجزای اصلی که با بوم جرثقیل در تعامل هستند عبارتند از: جیب، وزنه های ضد وزنه و مات کننده‌ها، طناب سیمی و… آنها اغلب ظاهری تلسکوپی یا قطب مانند دارند و با استفاده از یک سیستم هیدرولیک قدرتمند کار می‌کنند.

تعمیر جرثقیل بر عهده چه شخصی است؟

جرثقیل هم مانند تمامی ماشین آلات صنعتی در معرض خرابی و آسیب دیدگی است که باید هرلحظه برای روبه‌رو شدن با آن آماده باشید.

تعمیر جرثقیل نیاز به مهارت و شخص متخصص دارد و از عهده راننده جرثقیل و یا کارگر برنمی‌آید.

در هنگام خرابی جرثقیل باید آن را با مجموعه ای باتجربه و آشنا با تمام لوازم یدکی جرثقیل مطرح کنید تا بهترین راه را برای تعمیر و بازسازی آن اجرا کنند.

همانطور که گفته شد با افزایش خدمات صنعتی، تولید کنندگان ماشین آلات صنایع مختلف به شدت افزایش یافتند و همین امر سبب شد خرید جرثقیل و دیگر لوازم صنعتی بالا برود.

بدانید که اوپراتور جرثقیل وظیفه‌ای جز راهنمایی و حرکت دادن این دستگاه، نخواهد داشت.

اجاره جرثقیل بهترین روش برای استفاده و به کارگیری این نوع ماشین است زیرا هزینه مقرون به صرفه تری دارند و علاوه بر آن نیروی پشتیبانی برای تعمیر جرثقیل و رسیدگی به مشکلات آن حضور دارد.

راننده جرثقیل چه وظیفه‌ای دارد؟

راننده جرثقیل وظیفه بهره برداری با جرثقیل های تلسکوپی و بوم های مشبک و… را برای بارگیری، تخلیه، جابجایی و قرار دادن مواد و تجهیزات سنگین در محل های کاری مختلف بر عهده دارد.

کابل ها را از نظر سایش بررسی می‌کند و در صورت لزوم آنها را تعویض می کند.

راننده جرثقیل باید فردی ایده آل و دارای مجموعه مهارت و توانایی کار با جرثقیل باشد.

راننده می‌تواند تعمیر و نگهداری از سطحی را بر روی تجهیزات عملیاتی ماشین انجام دهد.

باید بدانید در حالی که برای تبدیل شدن به یک راننده جرثقیل نیازی به مدارک رسمی نیست اما مسیرهای مختلفی وجود دارد که می‌تواند به شما در ادامه این حرفه کمک کند. مهارت های کلیدی مورد نیاز برای اوپراتور جرثقیل عبارتند از:

 • درک نحوه استفاده و نگهداری از ماشین و لوازم یدکی جرثقیل
 • مهارت کار تیمی خوب
 • صبر و توانایی و حفظ آرامش در موقعیت های استرس زا
 • توجه به جزییات
 • آکاهی از فضا اطراف

تراکتور چیست و چه کاربردی دارد؟

دو نوع تراکتور وجود دارد، ردیابی و چرخدار. بسیاری از تراکتورها دارای قابلیت لودری هستند و می‌توان آنها را با سطل، میخ، چنگال و.. نصب کرد. تامین کنندگان  فروش تراکتور ، آنها را برای کشیدن یا نیرو دادن به پیوست های مختلف تامین می‌کنند.

آنها می‌توانند با موتور دیزلی یا بنزینی کار کنند و در مدل های چهار چرخ یا دو چرخ متحرک موجود هستند.

قوی ترین آنها با موتور دیزلی کار می‌کنند و برای کشیدن بارهای سنگین استفاده می‌شوند.

گیربکس موجود در تراکتور، چرخش‌های پرسرعتی را که موتور دیزل ایجاد می‌کند. به چرخش‌هایی با سرعت پایین‌تر برای چرخ‌ها تبدیل می‌کند، که باعث افزایش نیرویی می‌شود که تراکتور می‌تواند برای کشیدن اشیا از آن استفاده کند.

تراکتور یکی از انواع خرید خدمات صنعتی است که در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد تا از آن برای بهره برداری و شخم زدن زمین هایشان استفاده کنند.

اجاره تراکتور هم مانند اجاره جرثقیل امکان پذیر است و مزایای بیشتری برای مصرف کننده دارد.

انواع ماشین آلات آسفالت

ما هر روز در جاده‌ها و بزرگراه‌ها رانندگی می‌کنیم و در پارکینگ‌های آسفالت‌شده پارک می‌کنیم، اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌ایم که چه نیروی انسانی و تجهیزاتی برای ساخت این مناطق وسیع لازم است؟

یکی از انواع خرید ماشین آلات آسفالت، ماشین‌های فرز است، یک لایه رویی از روسازی موجود آسیاب می‌شود تا سطح نسبتا صافی برای سنگ‌فرش فراهم شود.

فرز نیز معمولا برای حذف یک لایه سطحی آسیب دیده از روسازی موجود استفاده می‌شود.

از دیگر ماشین آلات آسفالت، کامیون کمپرسی است، کامیون‌های کمپرسی آسفالت داغ را از کارخانه به محل کار منتقل می کنند.

انواع مختلفی از کامیون کمپرسی وجود دارد: پایان تخلیه، پایین یا شکم دامپ، وسایل نقلیه انتقال مواد و…

در آخر نیروی انسانی مانند رفتگرها وارد کار می‌شوند، رفتگر پس از آسیاب سطح جاده را تمیز می‌کند.

این امر ضروری است زیرا گرد و غبار و زباله بیش از حد روی زمین می‌تواند از اتصال مناسب بین آسفالت و مسیر پایه جلوگیری کند.

نتیجه گیری

در این مقاله به تعریف صنایع خدماتی، توضیح اهمیت آنها، بررسی مزایای کار در بخش خدمات و ارائه لیستی از مشاغل صنعت خدمات پرداختیم.

در نهایت آموختید که برای تعمیر ماشین آلات صنعتی باید با افرادی متخصص و کارآمد در ارتباط باشید و انواع قیمت لوازم یدکی جرثقیل و ماشین آلات آسفالت را از مجموعه های مورد اعتماد و معتبر خریداری کنید.

مجموعه ما با سالها تجربه در زمینه عرضه ماشین آلات و خدمات صنعتی به شما کمک می‌کند تا بهترین محصولات را با تعرفه ای مناسب خریداری و حتی اجاره کنید.

همزمان، دیجیتالی شدن بخش کالاها و خدمات صنعتی منجر به شکل‌گیری پلتفرم‌های شخص ثالثی می‌شود که فرصت‌ها و ریسک‌های واسطه‌ای را ایجاد می‌کنند.

صنایع خدماتی به دلایل مختلفی بخش مهمی از جامعه هستند.

شما می‌توانید با مراجعه به مجموعه ما و مشاوره از افراد باتجربه ما لوازم مورد نیاز فعالیت خود را به آسانی و با هزینه و کیفیتی عالی تهیه کنید.

بالا
تماس