برای قیمت تماس بگیرید

دستگاه و تجهیزات کشاورزی یک فناوری پیشرفته به حساب می آیند. وسایل الکترونیکی و نرم افزارهای بیشتر به تکامل کشاورزی کمک م...

 • ۰۹۱۰۰۵۳۳۸۸۷

 • تهران خیابان سعدی جنوبی کوچه فخرایی کوچه کاوه پلاک 56 ساختمان ماهان موتور آریا
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
18 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

تجهیزات مزرعه هر نوع ماشینی است که در مزرعه برای کمک به کشاورزی استفاده می شود. بهترین نمونه شناخته شده تراکتور است. همچ...

 • ۰۹۱۰۰۵۳۳۸۸۷

 • تهران خیابان سعدی جنوبی کوچه فخرایی کوچه کاوه پلاک 56 ساختمان ماهان موتور آریا
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
18 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

مزارع مدرن و عملیات کشاورزی بسیار متفاوت از چند دهه پیش عمل می کنند. برای اطلاع از قیمت مناسب دستگاه و تجهیزات کشاورزی ب...

 • ۰۹۹۲۴۰۶۹۴۲۰

 • یزد
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
18 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

اگر یک کشاورز جدید هستید، ممکن است انتخاب ماشین آلات و ابزار کشاورزی ضروری برای شما دشوار باشد. خرید دستگاه و تجهیزات کش...

 • ۰۹۱۲۰۲۰۵۹۷۵

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
18 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

دستگاه و تجهیزات کشاورزی یکی از مهم ترین عامل برای دستیابی به بهترین زمین کشاورزی است. برای خرید دستگاه و تجهیزات کشاورز...

 • ۰۹۱۶۸۲۸۲۷۹۰

 • : شعبه 1: رامهرمز _میدان الغدیر
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
18 اسفند, 1400

دستگاه و تجهیزات کشاورزی

تا به امروز شاهد بروز پیشرفت‌های عظیمی در صنعت کشاورزی بوده‌ایم. صنعت کشاورزی از دیرباز تا به امروز یک سیر تکامل خاصی داشته است.

به این نکته توجه داشته باشید با پیشرفت و توسعه کشاورزی در دنیای امروزه شاهد پیشرفت اقتصاد کشور نیز خواهیم بود. امروزه دیگر کشت و برداشت انواع محصولات در کشاورزی به شیوه‌های قدیمی دیگر پاسخگوی نیاز جامعه و سبک زندگی امروزه نمی‌شود.

همین امر باعث شده است که فروش ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی رو به رونق برود. دستگاه‌ها و تجهیزات کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده‌اند.

دسته بندی تجهیزات و ماشین‌های کشاورزی

تا به امروز شاهد تولید و عرضه انواع تجهیزات و ماشین‌های کشاورزی بوده‌ایم به گونه‌ای که شما در بازارهای داخلی شاهد انواع فروش ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی خواهید بود.

این دستگاه‌ها از ساده تا پیچیده رده بندی می‌شود. تجهیزات و دستگاه‌های کشاورزی را می‌توان بر مبناهای مختلفی به دسته بندی‌های زیادی تقسیم بندی کرد.

دستگاه و تجهیزات کشاورزی

بهتر است قبل از آن که شما را با این دسته بندی آشنا کنیم با کاربرد و چگونگی تأمین نیروی محرکه بیشتر آشنا کنیم:

ابزار

ابزارها در صنعت کشاورزی با استفاده از نیروی انسانی به کار گرفته می‌شوند. به‌عنوان‌مثال می‌توان به چاقوی پیوند زنی اشاره کرد.

وسايل غير موتوری

وسایل غیر موتوری نسبتاً وزن پایینی دارند. ممکن است نیروی انسانی این وسایل را حمل کند، روی زمین بکشد و یا هل دهد. به‌عنوان‌مثال می‌توان به ماشین‌های چمن زنی دستی غیر موتوری، سم‌پاش پستی استوانه‌ای و.. اشاره کرد.

وسایل موتوری

نیرویی که این وسایل نیازمند هستند با استفاده از یک موتور احتراقی و یا برقی تأمین خواهد شد. می‌توان وسایل موتوری را به 3 دسته کلی زیر تقسیم بندی کرد:

دستی (مانند هرس کن موتوری)

پشتی (سم‌پاش پشتی موتوری)

چرخ‌دار (چمن زن بشقابی)

ادوات تراکتوری

ادوات تراکتوری در حقیقت توسط تراکتورها به کار گرفته می‌شوند.

ماشین‌های خودگردان

این ماشین‌ها در صنعت کشاورزی دارای یک موتور محرکه هستند؛ این موتور تأمین نیروی مورد نیاز برای قطعات متحرک کاری و برای به حرکت درآوردن دستگاه طراحی شده‌اند.

دستگاه کودپاش

با توجه به افزایش وسعت و مساحت زمین‌های زراعی حجم کار برای کشاورزان نیز افزایش پیدا کرده است. خرید کود یکی از مراحل ابتدایی آماده سازی زمین می‌باشد.

با توجه به افزایش وسعت زمین‌های زراعی ادوات زراعی نیز ضروری تلقی شده‌اند. فروش ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی برای صنعت کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

خرید کود و خرید کودپاش در مزرعه‌ها قبل از کاشت و گاهی نیز بعد از کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته به این موضوع توجه کنید علاوه بر کود سولفات مورد نیاز زمین نیز از اهمیت بالایی برخوردار شده است در نتیجه بررسی قیمت سولفات را نیز در لیست ابتدایی‌ترین مراحل کاشت و برداشت کشاورزی قرار دهید.

تجهیزات

تجهیزات کشاورزی معمولاً به صورت دائم و حتی موقتاً در بخش‌های مختلف نصب خواهند شد. این تجهیزات ممکن است شامل قطعات متحرک بوده و یا تمام قطعات آن ثابت باقی بماند.

ابزار

ابزارها در کشاورزی همان طور که در بالاتر به این موضوع اشاره کردیم به صورت دستی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها شامل وسایلی برای وجین کردن، حمل شن و ماسه، شخم زدن خاک، حمل کود و مواد و.. مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه ابزارهای کشاورزی بسیار متنوع و گسترده می‌باشند. این لوازم عبارت‌اند از:

داس

این ابزار در حقیقت برای بریدن طراحی شده است؛ تیغه‌های فولادی تیزی که بر روی این ابزار طراحی شده است برای چیدن گندم، علوفه دام و.. می‌باشد. خرید علوفه دام در دامداری یکی از ابتدایی‌ترین مراحلی است که دامداران باید به آن توجه داشته باشند.

چنگک

چنگک در کشاورزی برای جدا کردن دانه‌ها از خرمن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار در حقیقت از دندانه‌های نازک و یا ضخیم فلزی تولید شده‌اند. ضخامت و یا نازک بودن دندان‌های این ابزار به کاربرد آن بستگی دارد.

ابزار پیوند

ابزار پیوند به این صورت طراحی شده‌اند که تیغه‌های فلزی کوچک قاشقی شکل به لبه‌های تیز و کوچک و دسته‌ای چوبی شکل هستند.

فرغون

فرغون که تمامی افراد با آن آشنایی دارند برای انتقال مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار دارای یک چرخ است و در کشاورزی برای بارگیری و تخلیه مواد مختلف استفاده می‌شود.

میله

میله‌ها که از جنس فلز هستند به عنوان داربست برای برخی از بوته‌های گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید گل و گیاه با توجه به این میله‌ها گاهی صورت می‌گیرد.

لیست تجهیزات و ابزارهای کشاورزی

امروزه تجهیزات و دستگاه‌های کشاورزی مدرن برای کاهش نیرو کار انسانی در کشاورزی به وجود آمده‌اند. امروزه کشاورزان با استفاده از ابزارهای مدرن، تجهیزات و ماشین آلات برای بهبود تولیدات، کیفیت، کاهش تلاش و.. استفاده می‌کنند.

در ادامه لیستی از پرکاربردترین عناوین ابزارهای کشاورزی را برای شما آورده‌ایم که داشتن این دستگاه‌ها کمک شایانی به کشاورزان برای دارا بودن کاشت و برداشت‌های آسان‌تر دارند. این تجهیزات عبارت‌اند از:

تراکتور
تیلر
شن کش
ماتچه
اسکاردیلا
پیک (Peak)
کمباین
گاوآهن
هارو (Harrow)
بیلر
و…

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای کشاورزی هوشمند

همان طور که در بالاتر به این موضوع اشاره شد، با توجه به پیشرفت‌هایی که صنعت کشاورزی داشته است تجهیزات و دستگاه‌های مختلفی به وجود آمده است که کار کشاورزان را از قبل آسان‌تر کرده است.

برای هوشمند کردن مزرعه و یا گلخانه‌ها کشاورزان نیازمند به تجهیزاتی هستند که بتوانند با استفاده از آن آبرسانی، کوددهی، حفظ رطوبت و دمای محیط را کنترل کنند. برخی از این تجهیزات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پمپ آبرسانی
مخزن آب
مخزن کود
مپ تزریق کود
شیر برقی
و…

معرفی برخی تجهیزات گلخانه‌ای

بعد از خرید گل و گیاه آیا می‌دانید که با کدام تجهیزات و دستگاه‌ها باید سروکار داشته باشید؟ تجهیزات گلخانه‌ای نیز همانند تجهیزات کشاورزی پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

این تجهیزات انواع مختلفی دارند به‌عنوان‌مثال تولید نشا، کاشت بذر، رطوبت سازی، مه سازی و… مهم‌ترین تجهیزات و فروش ماشین آلات و لوازم یدکی کشاورزی برای گلخانه در تنوع بسیار گسترده‌ای وجود دارد.

دستگاه رطوبت ساز گلخانه و دامپروری

امروزه یکی از اصلی‌ترین تجهیزاتی که در گلخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و عملکرد آن برای کنترل کردن دمای محیط و حفظ رطوبت است دستگاه رطوبت ساز گلخانه‌ای است.

برخی از فضاهای که این دستگاه از این دستگاه استفاده می‌کنند به شرح زیر است:

سالن‌های پرورش قارچ
گلخانه‌ها جهت پرورش گیاهان و محصولات
مرغداری و واحدهای رشد جوجه
دامپروری‌ها

در این میان به این نکته توجه داشته باشید قیمت دام و طیور با توجه به نوع دام تعیین خواهد شد.

بالا
تماس