برای قیمت تماس بگیرید

سیستم های دامداری پایدار به امنیت غذایی، نظارت اقتصادی و زیست محیطی و نیازهای اجتماعی و فرهنگی کمک می کند و برای دستیابی...

 • 09126070959

 • غرب تهران)
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

فرآورده های دامی مانند شیر، گوشت و تخم مرغ منبع مهم پروتئین حیوانی برای اعضای دامداران است. حیوانات از نظر موقعیتی که در...

 • 09162348009

 • دفتر مرکزی : اصفهان ,میدان جمهوری , باهنر بعد از چهارراه خادمی مجتمع اداری اسپادانا طبقه 4- واحد 403
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

دام و طیور همچنین به عنوان کنترل بیولوژیکی برس، گیاهان و علف های هرز به کار می روند. برای خرید انواع دام و طیور با قیمتی...

 • 09128381978

 • خیابان مدنی , پلاک 198 , طبقه 2
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

دام و طیور نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند. حدود 20.5 میلیون نفر برای امرار معاش به دام وابسته هستند. دام 16 درصد به درآمد...

 • 09121986651

 • (شرق تهران),خیابان سهروردی شمالی
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

دام و طیور نقش های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی بسیار مهمی را برای رفاه خانوارهای روستایی ایفا می کنند. برای خرید انواع دا...

 • 09131007689

 • جابر انصاری , ابتدای 5 اذر
 • ضمانتنامهبلی
17 اسفند, 1400

دام و طیور

دام و طیور؛ با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، در کشاورزی و دامپروری نوین تغذیه حیوانات را به نحوی برنامه ریزی می‌کنند که با جیره‌بندی کردن آن، سبب شوند که سرعت رشد آن‌ها ارتقاء یابد.

آب طرف دیگر، در صنعت دام و طیور ما با موجوداتی زنده رو به رو هستیم و از این جهت حفظ سلامت آن‌ها برای ما از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند روی سلامتی دام و طیور تاثیر بگذارد و سبب شود که راندمان آن‌ها افزایش یابد، توجه به خوراک و تغذیه آن‌ها می‌باشد.

در نتیجه باید توجه کرد که چه خوراک و تغذیه‌ای را در اختیار حیوان قرار می‌دهیم. در حقیقت تهیه خوراک و تغذیه مناسب برای دام و طیور سبب می‌شود که سلامت حیوان تامین شود و در نهایت شاهد ارتقا بازدهی گله می‌باشیم.

اما ممکن است این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد که چگونه می‌توان خوراک دام و طیور منتسب را انتخاب کرد؟

مواد تشکیل دهنده خوراک دام و طیور شامل چه مواردی می‌باشد؟ در خرید و فروش دام و طیور باید به چه نکاتی توجه کرد؟ قیمت دام و طیور تحت تاثیر چه عواملی قرار می‌گیرد؟

در این مقاله قصد داریم که تا حدودی شما را در زمینه دام و طیور و خرید علوفه دام آشنا کنیم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عوامل موثر بر خرید علوفه دام

شاید برایتان جالب باشد که بدانید خوراک دام طیور در انواع متفاوتی طبقه‌بندی می‌شود.

خوراک دام و خوراک طیور، هر تو شامل مواد مغذی مورد نیز برای دامداری‌ها و همچنین پرورش طیور می‌باشند.

با توجه به افزایش نیاز افرادی بازار خرید بذر و علوفه به یکی از پر تقاضا‌ترین بازار‌ها تبدیل شده است که البته این افزایش تقاضا سبب شده چالش‌های خاصی نیز برای تولید کنندگان و خریداران به وجود بیاید.

مقدار مصرف خوراک برای انواع مختلف دام‌ها و طیور‌ها تحت تاثیر عوامل مختلفی می‌باشد و با یکدیگر تفاوت دارند. این عوامل سبب می‌شوند که بتوان میزان جیره روزانه را به راحتی مشخص کرد و صاحبان این کسب و کار‌ها قادر باشند مصرف ماهانه را در نظر بگیرند و به میزان نیاز از آن خرید کنند.

یک خوراک دام مناسب دارای ویژگی‌های مناسبی می‌باشد. در این قسمت از مقاله برخی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

اولین و مهم‌ترین نکته در خرید خوراک دام و طیور این است که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

خوراک تهیه شده همچنین بایستی توانایی در برآورده کردن نیاز‌های مختلف دام را داشته باشد.

از دیگر خصوصیت‌ها ک ویژگی‌های یک خوراک دام و طیور مناسب این است که بایستی در دسترس باشد.

گاهی ممکن است از یک خوراک استفاده کنید که کمیاب باشد و تهیه کردن مجدد آن کمی سخت و دشوار باشد.

البته اینکه حیوانات شما نیز خوش خوراک باشند نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

اگر از خوراک دام پرواری استفاده می‌کنید باید دقت کنید که آیا توانایی افزایش وزن حیوان را دارد یا نه.

اگر شاهد اضافه وزن بودیم می‌توانیم متوجه شویم که خوراک تهیه شده از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. برای آگاهی‌ از قیمت دستگاه و تجهیزات دامداری به سایت بفروش مراجعه کنید. 

تاثیر و اهمیت دام و طیور برای انسان

از آن جایی که انسان‌ها از دام و طیور‌ها و همچنین فرآورده‌های آن‌ها به صورت‌های مختلف استفاده می‌کنند، ضروری است که به خوراک دهی به حیوانات توجه ویژه داشته باشیم.

زیرا آن دسته از غذا‌هایی که برای حیوانات مناسب نباشند، به طور غیر مستقیم برای انسان‌ها که از گوشت و سایر محصولات آن‌ها استفاده می‌کنند مضر خواهد بود.

در یک دسته‌بندی افراد انواع خوراک‌های دام را در دو دسته کلی تقسیم‌بندی می‌نمایند.

برای مثال انواع مختلف غلاف‌ها و علوفه‌های برداشت شده از زمین در دسته این خوراک‌ها قرار می‌گیرند.

متداول‌ترین خوراک دام‌ها شامل علوفه و یونجه می‌باشند.

هر چه کیفیت علوفه مصرفی بهتر باشد، سلامت حیوانات نیز بیشتر حفظ می‌شود. بنابراین خرید بذر و علوفه سبب می‌شود که سلامت گله بیشتر حفظ شود.

همان طور که گفته شد، تهیه خوراک دام که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، نه تنها سبب حفظ سلامتی دام‌ها می‌شود، بلکه سبب می‌شود مواد مغذی در اختیار آن‌ها قرار گیرند.

در بازار امروزی، انواع متفاوت یونجه و علوفه با کیفیت‌های مختلفی در دسترس هستند که برخی از آن‌ها از تولیدات ایران و برخی نیز از سایر کشور‌های همسایه به ایران وارد شده اند.

در هر صورت خرید علوفه دام با کیفیت سبب می‌شود که دام‌ها از منابع غنی از انرژی و پروتئین برخوردار شوند. برای فروش لوازم و مواد دامداری به سایت بفروش مراجعه کنید.

انواع مختلف دام و طیور و خوراک آن‌ها

خوراک طیور به صورت‌های مختلفی در بازار در دسترس متقاضیان قرار دارد و افراد می‌توانند آن‌ها را به صورت‌های مواد مغذی حامد پودر و یا گلوله‌ای تهیه نمایند.

عوامل مختلفی بر روی این امر تاثیر می‌گذارند که چه خوراکی برای چه پرنده‌ای مناسب‌تر است که جمله آن‌ها می‌توان به سن و شرایط آن اشاره نمود.

خوراک طیور برای پرندگان کوچک از جمله جوجه‌ها بایستی به شکل پودری و ریز باشند تا پرنده بتواند بدون ایجاد مشکل آن را هضم نماید.

البته اگر پرنده مد نظر بسیار کوچک‌تر و دارای جثه ریز باشد، به طور معمول خوراک طیور را با آب مخلوط می‌نمایند تا یک مخلوط غلیظی همانند بلغور جوی دو سر تشکیل شود.

در این موارد به شما پیشنهاد می‌کنیم خوراک را سریع‌تر در دسترس پرنده قرار دهید زیرا در غیر این صورت ممکن است فاسد شود و سبب مسمومیت پرنده شود.

همچنین در هنگام تهیه خوراک، بایستی به این موضوع نیز توجه کنید که نیاز غذایی پرنده شما چقدر است و یا اینکه آیا پرنده شما گوشتی می‌باشد و یا در دسته پرندگان تخم گذار قرار می‌گیرد.

کلام پایانی

در این مقاله سایت سعی کردیم تا شما را تا حدودی در زمینه خرید علوفه دام و فروش جوجه آشنا کنیم و در مورد قیمت مواد و لوازم دامداری و قیمت خدمات دامداری اطلاعاتی خلاصه به شما بدهیم.

ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که چگونه می‌توان تشخیص داد که کدام نوع خوراک دام و طیور سالم و با کیفیت است.

باید بیان کرد که آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت و کنترل تغذیه برای این خوراک همیشه استاندارد‌های لازم را مورد بررسی قرار می‌دهند.

در صورتی که شما عزیزان در زمینه فروش جوجه و قیمت خدمات دامداری نیاز به مشاوره و راهنمایی‌های بیشتری دارید می‌توانید با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما ارتباط برقرار نمایید و نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنید.

بالا
تماس