برای قیمت تماس بگیرید

فروش شمش فولادی در اصفهان توسط بفروش یکی از پر درامد ترین مشاغل به حساب می آید. همانطور که می دانید صنایع فولاد در شهر ا...

 • 09121389791

 • شرکت کیمیای فلزات
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
2 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

بفروش یکی از بهترین سایت ها برای یافتن انواع شمش فولادی در کشور است. قبل از هر چیز بهتر است درباره شمش فولادی اطلاعاتی ب...

 • 02122039141

 • شرکت نانو بنیان آسیا
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
2 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

یکی از اصول مهم در صنعت تولید محصولات فولادی خرید بهترین شمش فولادی در تهران با عناصر مناسب خواهد بود. شمش فولاد برای تو...

 • 09120539011

 • شهرک صنعتی حاجی اباد ,خیابان صنعت ,کوچه لاله 5 ,کارگاه پلاک 38
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
2 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

خرید شمش فولادی با کیفیت بالا در بفروش به سادگی قابل انجام است. همانطور که می دانید یکی از بهترین و کاربردی ترین مواد در...

 • 09145388564

 • شهرک صنعتی 2
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامههیچ کدام
2 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

درباره شرکت بازرگانی اسپادان آهن شرکت اسپادان آهن فعالیت خود را طبق پروانه کسب (شماره مسلسل 1239351) در تاریخ 01/12/1384...

 • ۰۹۱۳۰۸۰۰۹۹۸

 • اصفهان، خیابان توحید شمالی، نرسیده به چهار راه توحید، مجتمع الماس، طبقه 3، واحد 7
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
29 دی, 1400

خرید شمش فولادی یا خرید شمش آهنی و همچنین قیمت شمش فولادی یکی از دغدغه های اصلی سازندگان است چرا این دو محصول از مصالح و مواد فلزی است که به صورت یک قطعه برای تولید انواع فلزات مانند طلا، فولاد، آلومینیوم، تلوریوم،مس و استیل استفاده می‌شود. کاربرد اصلی آن ذوب کردن برای تولید محصولات و لوازم فلزی دیگر است، در ادامه این مطلب بفروش توضیحاتی درباره این محصول خواهیم پرداخت.

شمش فولادی چیست؟

به قطعه‌ای که از انواع فلزات متفاوت مانند فولاد، آلومینیوم، تلوریوم و…تولید شده باشد، شمش فولادی یا آهنی گفته می‌شود. این محصول در قالب‌های متفاوت تولید شده و برای ساخت محصولات در کوره‌ها با دمای بسیار بالا ذوب می‌شود.

محبوبیت بسیار زیاداین محصول در بین کاربران به دلیل قالب بندی و ظاهر مناسب آن برای ریخته گری است. همچنین حمل و نقل خرید شمش فولادی یا آهنی نسبت به فلزات دیگر بسیار آسان می‌باشد و در تمامی کارخانه‌ها و صنایع تولید فلزات از آن به عنوان منبع فولاد استفاده می‌شود.

قابل ذکر است که برای تولید شمش فولادی یا آهنی از انجماد مواد مختلف آهن‌آلات در قالب‌های بلوکی یا میله ای بهره‌گیری می‌شود و صنایع مختلف با توجه به نیاز خود نمونه‌های متفاوت بلوکی و میله‌ای آن را برای خرید انتخاب می‌کنند.

مراحل ساخت شمش

مراحل ساخت شمش فولادی
 

طراحی قالب

اولین نکته برای ساخت شرکت طراحی قالب است. قالب های شمش آهنی باید به گونه‌ای طراحی شود که یک پارچه و محکم باشد و ساختار تشکیل‌دهنده مواد مذاب را به صورت کامل کنترل کند. قابل ذکر است که در این مرحله قالب باید به خواص فیزیکی محصول به هیچ‌عنوان تغییر ندهد وشکل و اندازه قالب باعث ایجاد سهولت در حمل و نقل این محصول باشد.

انتخاب مواد اولیه برای تولید

مرحله دوم ساخت محصول انتخاب مواد اولیه برای تولید است. برای مثال معمولاً از آهن برای تولید فولاد استفاده می‌شود، از نمونه‌های مواد اولیه دیگر تولید می‌توانیم به طلا، پروفیل آلومینیوم، پروفیل گالوانیزه، تلوریوم، سیلیسیوم و… اشاره کنیم.

ریخته گری

پس از اینکه مواد اولیه تولید انتخاب شد، به ریخته گری می‌پردازیم.ریخته گری در دو نوع کلاسیک و مکانیکی انجام می‌شود.در ریخته گری کلاسیک از مخلوط شن و ماسه قالبی طراحی شده، که یکبار مصرف است و تنها برای یک بار تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ریخته گری مکانیکی قالب‌های تمیز و دقیق مطابق باسفارش مشتری دارد، این قالب‌ها یکبار مصرف نیستند و از آنها می‌توان برای تولیدات پی در پی با اندازه مشخص استفاده کرد، نسبت به ریخته گری کلاسیک روش مکانیکی سرعت بسیار بیشتری دارد و همچنین راحت تر است.

قابل ذکر است که در این مرحله شما باید به کنترل کیفیت بسیار دقت داشته باشید زیرا ریخته‌گری تشکیل‌دهنده ساختار اصلی یک قیمت شمش فولادی می‌باشد، زیرا ابعاد و مشخصات مواد در این مرحله تعیین می شود.

کاربرد شمش

خرید شمش فولادی

این محصول کاربردهای متفاوتی دارد و امروزه درخواست بسیار زیادی برای خرید آن است. به اطراف خود توجه کنید تمامی ماشین آلات، وسایل آشپزخانه، لوازم خانگی و… با استفاده از آهن‌آلات، انواع میلگرد ها و انواع شمش‌ها تولید شدند.

کاربرد اصلی این محصول در صنعت ساخت و ساز ماشین‌آلات، کشتی سازی، ساخت جرثقیل‌های سنگین و… است..

اما به صورت علمی کاربرد آن را میتوانیم برای مصارفی توصیف کنیم که نیاز به ذوب و قالب گیری باشد. یعنی محصول در صنعت‌های مختلف به صورت مجدد مورد ذوب و در قالب برای ساخت انواع لوازم فلزی قرار گیرد.

استفاده از قالب محروط برای تولید :

اولین دلیل استفاده شکل مخلوط برای تولید این قالب‌ها کاهش اتلاف فلز ذوب شده در قالب‌های مستطیل شکل است. زمانی که از شکل مخروط استفاده می‌کنیم، تمامی مواد ذوب شده در کنار یکدیگر به راحتی و با بالاترین سرعت ممکن بدون اتلاف مواد اضافی قرار می‌گیرند و همچنین خارج کردن فلز از قالب نسبت به قالب‌های دیگر راحت تر می‌باشد.

از دلایل دیگر می‌توانیم به کاهش هزینه تولید، هزینه خرید محصول نهایی و فرآیند تولید به مصرف اشاره داشته باشیم، زیرا استفاده از قالب‌های دیگر می‌تواند باعث افزایش هزینه حمل و نقل افزایش هزینه نگهداری از محصولات و… باشد.

همچنین استفاده از قالب‌های مخروط برای تولید می‌تواند در زمان خنک سازی ناهموار از ایجاد هرگونه ترک در ظاهر فولاد جلوگیری کند، زیرا در قالب‌های دیگر خنک سازی می‌تواند باعث ایجاد ترک و خلا در آهن‌آلات باشد، که در نهایت باعث تغییر حجم مربوط به جرم مواد مذاب و ایجاد نقص در محصول می‌شود.

اگر از هرگونه قالب دیگر برای ریخته گری فولاد به جز شکل مخروط استفاده شود، ریخته گری بی فایده است و باید مورد بازیافت قرار گیرد.

قیمت شمش

قیمت شمش فولادی

مهمترین سوال درباره خرید محصول تعیین قیمت شمش فولادی است. کشور ایران دومین صنعت مهم برای تولید آهن‌آلات و فولاد استراتژیک محسوب می‌شود و همچنین آسیا دارای بزرگترین کارخانه‌های تولید فولاد در تمام دنیا است. به همین دلیل قیمت آهن آلات، میلگرد و فولاد در کشور ایران نسبت به باقی کشورها ارزان تر می‌باشد. اما به دلیل ایجاد نوسان‌های متعدد در بازار کشور ایران این محصول دارای قیمت مشخص نیست و شما نمی‌توانید یک قیمت پایدار در بازه زمانی طولانی در صنعت فولاد دریافت کنید.

اگر شما قصد خرید آهن‌آلات، فولاد، ضایعات میلگرد و انواع فلزها را دارید، باید از سایت‌های معتبر فروش به صورت روزانه قیمت شمش فولادی متغیر را دریافت کنید و نسبت به قیمت در طول همان روز به خرید اقدام کنید.

 برای دریافت قیمت می‌توانید از سایت Beforosh به عنوان یکی از پایدارترین و بزرگترین سایت‌های ارائه دهنده آگهی های صنعت و فروش آهن آلات بهره ببرید.

خرید شمش آهنی

برای خرید انواع فلزها، میلگرد، شمش و… می‌توانید از سایت بفروش استفاده کنید.همانطور که گفته شد سایت بفروش یکی از معتبرترین سایت‌های ارائه دهنده آگهی فروش انواع مفتول در سراسر کشور ایران به صورت آنلاین است.

این سایت از برندهای متفاوتی برای ارائه آگهی بهره می‌برد و قیمت تعیین شده برای آن محصولات زیر قیمت بازار است.

در صورت خرید از سایت بفروش می‌توانید ضمانت محصول و ارسال رایگان از برندهای سایت را دریافت کنید. یعنی اگر شما یک محصول را خریداری کنید و از کیفیت آن راضی نباشید، می‌توانید به تعویض یا بازگشت وجه خود در کمترین زمان ممکن بپردازید.

برای خرید از سایت بفروش تنها کافی است که نام این سایت را در اینترنت سرچ کنید و با ورود به سایت وارد دسته بندی محصول مورد نظر شوید، زیرا این سایت ارائه کننده آگهی‌های فروش انواع ماشین آلات آسفالت، لوازم و مواد دامداری، مواد و لوازم آب و فاضلاب، فلزات و محصولات مربوط به صنعت است.

بالا
تماس