برای قیمت تماس بگیرید

شرکت تارا صنعت دنیا ارائه دهنده و تامین کننده و تعمیر انواع جرثقیل و بالابر از مدل های جرثقیل سقفی ، بازویی ، دروازه ای ...

 • 09123350892

 • کرج ، گلشهر، خیابان پونه شرقی ، نبش گلستان 3 ، پلاک 44 ، واحد 5
 • وضعیتهیچ کدام
 • ضمانتنامهبلی
1 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

از جمله خدمات بهپاد صنعت در زمینه تعمیر و نصب جرثقیل سقفی و دروازه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1.طراحی و نصب و تع...

 • 09389728752

 • تهران ، خیابان آزادی ، خیابان خوش ، روبروی خیابان ارومیه ، پلاک 922
 • وضعیتهیچ کدام
 • ضمانتنامههیچ کدام
1 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

مجموعه مجتمع صنعتی رضا با بهره گیری از دانش فنی و روز دنیا وبا بهره مندی از ماشین آلات مدرن و پیشرفته جهت ساخت و تعمیر ج...

 • 09173105944

 • شهرک صنعتی بزرگ شیراز - بلوار صنعت - بلوار فناوری - خیابان 106
 • وضعیتهیچ کدام
 • ضمانتنامههیچ کدام
1 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

مجموعه ما در زمینه ساخت و نصب انواع برق کشی ها ، رفع عیوب و سازه های کنترلی و همچنین تعمیر تخصصی جرثقیل های سقفی فعالیت ...

 • 091270863280

 • شهرک صنعتی 4 دانگه
 • وضعیتهیچ کدام
 • ضمانتنامههیچ کدام
1 آبان, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

شرکت مهندسی کاوش تدبیر آریا در زمینه طراحی و ساخت و تعمیر جرثقیل ها فعالیت دارد. همچنین این مجموعه دارای تعمیرکار جرثقیل...

 • 09122885754

 • تهران
 • وضعیتخدمات
 • ضمانتنامههیچ کدام
1 آبان, 1400

یکی از ابزارهای کاربردی که در ساخت و سازهای بزرگ و فعالیت‌های عمرانی بسیار مهم است، جرثقیل است. نبودن جرثقیل در بسیاری از این پروژه‌ها، باعث کندی و حتی توقف کار می‌شود. از طرفی کار جرثقیل بسیار حساس است و یک اشتباه کوچک خسارات جبران‌ناپذیری را به وجود می‌آورد.

تعمیر جرثقیل

به همین دلیل است که باید جرثقیل‌ها به صورت دوره‌ای و مرتب سرویس شوند و سلامت قسمت‌های مختلف این ماشین‌آلات سنگین حفظ شود. در سرویس‌‍‌های دوره‌ای باید قطعات آن تعمیر یا تعویض شوند تا در حین انجام کار مشکلی به وجود نیاید. ما امروز در این مقاله سعی داریم تا در مورد انواع جرثقیل و تعمیر جرثقیل صحبت کنیم. تا انتها با بفروش، اولین و تخصصی ترین نیازمندی‌های صنعت ایران همراه باشید.

جرثقیل چیست

جرثقیل یکی از مهم‌ترین انواع ماشین‌آلات صنعتی است که برای جابه‌جایی و بالا و پایین بردن اجسام بسیار سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. جرثقیل‌ها با استفاده از ماشین ساده، طناب و قرقره اجسام مختلف را جابه‌جا می‌کنند.

از این ابزار قوی در صنعت ساختمان‌سازی سازه‌های قوی و غول پیکر استفاده‌های زیادی می‌شود. جرثقیل‌هایی که در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند اغلب بر روی زمین یا ماشین‌آلات مخصوص به صورت موقت نصب می‌شوند.

جرثقیل‌ها به‌طورکلی به دو روش کنترل می‌شوند. در روش اول یک اپراتور درون کابینی که بر روی جرثقیل قرار دارد می‌نشیند و با استفاده از دکمه‌هایی که به ایستگاه کنترل متصل هستند جرثقیل را کنترل می‌کند.

در روش دوم اما اپراتور بر روی دستگاه قرار ندارد و با استفاده از روش‌های کنترل بی‌سیم جرثقیل را کنترل می‌کند. در هر دو روش تمام مسئولیت کنترل جرثقیل و حفظ جان افراد با اپراتور کنترل می‌باشد.

تعمیر انواع جرثقیل

قبل از اینکه در مورد تعمیر جرثقیل صحبت کنیم باید انواع جرثقیل را بشناسیم. جرثقیل‌ها انواع مختلفی دارند که کارایی هرکدام متفاوت است. مهم‌ترین انواع جرثقیل‌ها عبارت‌اند از:

جرثقیل ثابت

این نوع جرثقیل‌ها فضای حرکتی بسیار محدودی دارند و عملا پایه‌ی آن‌ها ثابت می‌باشد. یکی از پرکاربردترین انواع جرثقیل ثابت که می‌توان به آن اشاره کرد، جرثقیل ثابت است.

جرثقیل سقفی

نوع دیگر جرثقیل‌ها، جرثقیل سقفی می‌باشد. این نوع جرثقیل برای انجام کارهای مختلف در سالن‌ها و مکان‌هایی که دارای سقف می‌باشند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نوع جرثقیل مزیت‌های زیادی دارد، مزیت‌هایی مانند هزینه‌ی نگهداری پایین، دسترسی مستقل به تمامی نقاط، تعمیر جرثقیل در جرثقیل‌های سقفی آسان است، صرفه‌جویی در انرژی، طرز کار ساده و آسان و … برخی از این مزیت‌ها می‌باشد.

جرثقیل متحرک

یکی از پرکاربردترین انواع جرثقیل‌ها، جرثقیل متحرک است. این نوع جرثقیل از تیرچه‌های فولادی که در ابتدا ضخیم هستند و رفته رفته نازک می‌شوند تشکیل شده است. این تیرچه‌ها بر روی یک سکوی ریلی یا چرخ‌دار سوار می‌شوند. سکوی متحرکی که تیرچه‌ها بر روی آن سوار می‌شوند می‌تواند ماشین‌های سنگینی مانند کامیون یا تراکتور باشد. جرثقیل‌ها متحرک با استفاده از جک هیدرولیکی یا کابل بالا و پایین می‌روند.

تعمیر جرثقیل

یکی از مواردی که بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد تعمیر و نگهداری اصولی از جرثقیل می‌باشد. زیرا عدم رعایت این موارد می‌تواند خسارت‌های زیادی را به وجود آورد. سرویس مرتب و دوره‌ای همچنین تعمیر و تعویض قطعاتی که دچار مشکل شده‌اند می‌تواند عملکرد جرثقیل را بهبود ببخشد و مانع از ایجاد مشکلات احتمالی شود.

تعمیر جرثقیل و نگهداری از آن نیاز به ابزارآلات متنوع و مهارت‌های گوناگون دارد. در این قسمت از مقاله برخی از مهارت‌ها و ابزارهایی که برای تعمیر جرثقیل نیاز هستند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تراشکاری

در برخی موارد برای تعمیر جرثقیل نیاز است تا قطعات مختلف به متخصصین تراشکار سپرده شود. برخی از مراکز تعمیر جرثقیل استادان حرفه‌ای تراشکاری در مجموعه‌ی خود استخدام می‌کنند. برخی دیگر از این مراکز کارهای مربوط به تراشکاری را به مراکز تراشکاری می‌سپارند.

برش کاری

در برخی موارد قطعاتی از جرثقیل نیاز به تعمیر دارد که نیاز است با برش‌کاری فلزات قطعات ساخته شود و مورد استفاده قرار گیرد.

ساخت قطعات جدید

ممکن است که مشکل قطعه‌ی معیوب در بدنه‌ی جرثقیل با تعمیر بر طرف نشود و نیاز باشد که آن قطعه تعویض گردد. در چنین شرایطی ساخت قطعه‌ی جدید می‌تواند مشکل را به صورت کامل از بین ببرد.

جوشکاری در تعمیر جرثقیل 

یکی از مهم‌ترین مهارتی که در تعمیر جرثقیل بسیار بکار می‌آید، جوشکاری است. برای تعمیر و جایگذاری بسیاری از قطعات جرثقیل نیاز است که از این مهارت استفاده شود. جوشکاری قطعات جرثقیل با روش‌های مختلف و دستگاه‌های جوش متفاوت انجام می‌شود.

DNCNC تعمیر موتور

یکی از مهم‌‍ترین قسمت‌های یک جرثقیل که روی عملکرد کلی آن تاثیر می‌گذارد، موتور جرثقیل است. برای تعمیر موتور جرثقیل نیاز است که چند تعمیرکار حرفه‌ای جرثقیل حضور داشته باشند و با دقت بالایی این کار را انجام دهند.

تعمیر سیم بکسل

سیم بکسل یکی دیگر از قسمت‌های مهم جرثقیل است که اگر دچار مشکل شود بسیار خطر آفرین است. به همین دلیل معمولا در صورت به وجود آمدن مشکل برای سیم بکسل آن را تعویض می‌کنند مگر اینکه مشکل بسیار جزئی باشد.

تعمیر بالابر

تعمیر بالابر هم مانند تعمیر موتور یک کار حساس و تخصصی است و باید از افراد حرفه‌ای برای تعمیر آن استفاده شود.

ابزارآلات تعمیر جرثقیل

تا اینجا بیشتر در مورد مهارت‌هایی که برای تعمیر جرثقیل نیاز است صحبت کردیم. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم ابزارآلاتی که برای تعمیر جرثقیل نیاز هستند را بررسی کنیم. مهم‌ترین ابزارآلاتی که در تعمیر جرثقیل مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل دستگاه جوشکاری، ماشین لیفتراک، جعبه‌ی ابزار، سنگ فرز، دریل، پتک، چکش و … می‌شود. وجود این ابزارها برای تعمیر درست و اصولی جرثقیل بسیار مهم و حیاتی می‌باشد.

بفروش جایی برای اگهی مشاغل صنعتی

ما در این مقاله سعی کردیم تا در مورد جرثقیل‌ها، مواردی که در خرید و فروش جرثقیل و اندکی هم لوازم یدکی جرثقیل صحبت کنیم و انواع آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین تعمیر قسمت‌های مختلف جرثقیل را مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که برای نگهداری و تعمیر جرثقیل به چه مهارت‌هایی نیاز است. در آخر ابزارآلاتی که در تعمیر قسمت‌های مختلف جرثقیل مورد استفاده قرار می‌گیرد را آوردیم.

شما با مطالعه‌ی دقیق این مقاله می‌توانید با مهارت‌ها و ابزاری که برای تعمیر جرثقیل نیاز هستند آشنا شوید. همچنین اگر بعد از مطالعه‌ی این مقاله سوالی  برای شما پیش آمد یا نیاز به گرفتن مشاوره برای تعمیر جرثقیل داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

بالا
تماس