برای قیمت تماس بگیرید

ابزار یراق ‌آلات به تمام وسایل ضروری‌ می گویند که در ساخت خانه مورد نیاز است. برای فروش عمده ابزار یراق به سایت بفروش مر...

 • راک تولز

 • تهران
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
21 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

شاید تا به حال بارها نام ابزار یراق به گوشتان رسیده باشد. اما تعریف درستی از آن ندانید. برای خرید و اطلاع از قیمت انواع ...

 • ۰۲۱۶۵۲۲۶۰۶۱

 • شهریار - خیابان ولیعصر - کوچه شهید ثمری - پلاک 5/2 - زنگ داراحساب
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
21 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

یراق آلات و ابزار یراق کلماتی هستند که آن را اغلب شنیده اید. اما با نگاهی اجمالی به اطراف خود، طیف گسترده‌ ای از آنها را...

 • ۰۹۳۶۰۸۹۷۵۴۷

 • بندر انزلی , خیابان میرزا کوچک خان(شنبه بازار) ام دی اف پیشوائی
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
21 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

خرید ابزار یراق با قیمتی مناسب به راحتی انجام می گیرد. کافی است نگاهی به محیط اطراف خود بیندازید تا بتوانید انواع مختلف ...

 • 02166761202

 • خیابان امام خمینی ,روبروی بازار ابزار و یراق, پلاک 102(حسن آباد)
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
21 بهمن, 1400

برای قیمت تماس بگیرید

ابزار یراق مجموعه ای از وسايل فلزي است كه با ذوب كردن فلز و شكل دهی با قالب به وجود می اید. در زندگي از يراق بسيار استفا...

 • 09138886927

 • خیابان صمدیه لباف, بین کوچه 22 و 24
 • وضعیتنو
 • ضمانتنامهبلی
21 بهمن, 1400

ابزار و یراق

ابزار و یراق به تمامی ابزار‌های لازمی اطلاق می‌شود که در ساخت یک خانه مورد نیاز است و درواقع می‌توان گفت ابزار در هر صنعتی بیشترین نقش را ایفا می‌کند و بدون آن‌ها به ویژه ابزار‌های دستی انجام کار برای صنعتگران دشوار خواهد بود.

برای این منظور سایت اینترنتی بفروش که در زمینه فروش و اجاره ابزار و لوازم جانبی تخصص دارند، ابن متن را با توضیحاتی در زمینه تنوع گسترده ابزارآلاتی همچون لوازم صنعتی، ورق، میلگرد و خرید خدمات صنعتی برای شما تهیه کرده است.

ابزار و یراق چیست؟

ابزار و یراق چیست؟

به مجموعه‌ای از ابزار‌های فلزی که از ذوب فلز و شکل دادن با قالب ساخته می‌شود، سخت‌افزار و یراق می‌گویند.

ما در زندگی از ابزار‌های زیادی مانند دستگیره در، شیر آب، شیر گاز و… استفاده می‌کنیم، این ابزار‌ها انجام کار‌ها را برای ما در هر زمینه و هر شغلی آسانتر می‌کند.

یراق چیست؟

پس از آنکه بشر در زمان‌های دور توانست فلزات را ذوب کند و از آن‌ها ابزار و وسایل جدیدی تولید کند، کلمه یراق را برای افسار و قطعات فلزی متصل کرده به کار بردند.

پس از گذشت زمان کلمه یراق به قسمتی از سلاح که فلزی بود اختصاص یافت و امروزه به ابزار فلزی که از ذوب فلز و شکل دادن به آن در قالب و سپس آبکاری ساخته شده، گفته می‌شود.

قابل ذکر است که کیفیت یراق می‌تواند بر کیفیت نهایی محصولات تولید شده و مورد نظر نیز تأثیر بگذارد.

برای مثال بیشترین کاربرد یراق آلات در صنعت ساختمان‌سازی در ساخت کابینت و درب می‌باشد.

اما کاربرد‌هایی مانند ریل، جک، لولا، پایه و دستگیره تمامی کابینت‌ها نیز در دسته لوازم جانبی قرار دارد و دور از چشم نیست. برای اطلاع از آگهی‌های مرتبط با خرید ضایعات ورق به سایت بفروش مراجعه کنید. 

کیفیت ابزار و یراق:

همانطور که گفته شد کیفیت انواع یراق آلات می‌تواند باعث افزایش و بهبود عمر محصولات تولید شده با استفاده از آن‌ها شود، به همین دلیل اکثر یراق آلات فلزی هستند و در ساخت آن‌ها باید احتمال خوردگی و زنگ زدگی را در نظر گرفت.

همچنین رعایت اصول اولیه ساخت یراق آلات بسیار مهم است و به هیچ عنوان استفاده طولانی مدت از یراق آلات نباید باعث فرسودگی و کاهش کیفیت آن‌ها شود.

قابل ذکر است که یراق آلات مورد استفاده در تولید انواع درب، کابینت و… علاوه بر اینکه به کارایی نهایی محصول کمک می‌کند باید زیبا بوده و بر جذابیت محصول بیفزاید.

بسیاری از محصولاتی که به کمک یراق آلات ساخته می‌شوند، کیفیت یراق آلات می‌تواند ایمنی این دستگاه‌ها را تحت تأثیر قرار دهد، زیرا استفاده از یراق آلات فاقد کیفیت کافی در ساخت انواع درب و پنجره می‌تواند منجر به سرقت منزل یا حوادثی از این دست شود.

برای مثال یراق آلات درب شامل انواع قفل، زبانه، دستگیره و لولای در می‌باشد که با ظرفیت‌ها و کیفیت‌های مختلف در بازار سخت‌افزار موجود می‌باشد. برای خرید انواع میلگرد به سایت بفروش مراجعه کنید. 

ابزار و انواع آن‌ها

به طور کلی ابزار‌ها را می‌توان به دو دسته برقی و دستی تقسیم کرد.

با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از ابزار‌هایی که در گذشته فقط به صورت دستی یافت می‌شدند، اکنون با برق کار می‌کنند که کار صنعتگران را آسان کرده است.

برای مثال می‌توانیم به انواع ابزار ساختمانی برای رنگ‌آمیزی دیوار، مواد برش و خرد کن، ابزار برش شیشه و کاشی و کلیه ابزار‌های قابل استفاده در زمینه ساخت و ساز در دسته ابزار قرار می‌گیرند و به صورت دستی یا برقی در دسترس هستند، اشاره کنیم.

انواع ابزار دستی

تمامی ابزار‌های ساده و کاربردی که در کار‌های ساختمانی روزانه و انجام کار‌های تعمیر روزانه منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند در این دسته هستند، قابل ذکر است که آن‌ها می‌توانیم به برخی از لوازم صنعتی نیز اشاره داشته باشیم.

ابزار دستی، ابزاری پرکاربرد با کاربرد‌های متنوع در خدمات صنعتی و صنعت‌های مختلف است که در تنوع بسیار زیادی تولید می‌شود. برای اطلاع از قیمت لوازم صنعتی به سایت بفروش مراجعه کنید. 

قابل ذکر است که از این ابزار‌های دستی در کارگاه‌های تولیدی، صنعتی، مکانیکی، آهنگری استفاده می‌شود.

ابزار‌های دستی همانطور که از نامشان پیداست با قدرت دست کار می‌کنند.

البته سازندگان این نوع ابزار‌ها با توجه به این موضوع، ابزار‌های دستی را با طراحی ارگونومیک تولید می‌کنند تا در حین کار با آن‌ها کمترین آسیب به دست کاربر وارد شود.

برای مثال می‌توانیم به ابزار‌های دستی شامل انواع آچار، پیچ گوشتی، انبردست، سیم برش، اره، قیچی و… اشاره داشته باشیم.

ابزار‌های برقی

ابزار‌های برقی تنوع بالایی دارند و روز به روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. این ابزار‌ها با سهولت استفاده از آن‌ها باعث صرفه‌جویی در نیروی انسانی هستند.

اما قبل از استفاده از این ابزار‌ها باید مراقب باشید که احتمال آسیب دیدگی در اثر استفاده از این وسایل بسیار بیشتر است و در استفاده از آن‌ها نهایت دقت را به خرج دهید. برای فروش انواع ورق به سایت بفروش مراجعه کنید. 

انواع ابزار‌های ساختمانی

پرکاربردترین ابزار در دسته ابزار و لوازم جانبی مربوط به دسته ابزار‌های ساختمانی می‌باشد.

از نمونه‌های این ابزارآلات می‌توانیم به اتصالات لوله، تراز، تراز کف، برش شیشه، برش کاشی، ابزار قالب‌گیری بتن و بسیاری ابزار‌های دیگر اشاره داشته باشیم.

علاوه بر موارد ذکر شده کلیه تجهیزاتی که برای حمل و نقل و جابجایی مصالح ساختمانی استفاده می‌شود در این دسته قرار می‌گیرد. برای خرید پمپ شناور به سایت بفروش مراجعه کنید. 

لوازم صنعتی چیست؟

پس از انقلاب صنعتی تحولات چشمگیری در زمینه ابزارآلات صنعتی به وجود آمد.

این تغییرات گسترده باعث گسترش تولید شرکت‌های ابزارسازی صنعتی شد. ابزار‌های صنعتی مردم را در تولید دقیق‌تر و سریع‌تر کرده است.

همچنین تغییراتی که در این سال‌ها رخ داده است باعث شده تا پیشرفت‌های چشمگیری در گذر زمان در تولید ابزار‌های صنعتی دیده شود.

ابزار‌های صنعتی با توجه به کاربرد خود دسته‌بندی‌های مختلفی دارند اما به طور کلی ابزار صنعتی شامل ابزار صنعتی برقی، ابزار صنعتی بادی و مواردی از این قبیل می‌شود.

۱- ابزار آلات صنعتی برقی

همانطور که می‌دانید انجام برخی کار‌ها در کارخانه‌ها به نیروی زیادی نیاز دارد و نمی‌توان آن را به صورت دستی انجام داد، در این مواقع از ابزار الکتریکی استفاده می‌شود.

از آنجایی که دسترسی به برق در بسیاری از موارد مشکل است، این ابزار‌ها به صورت شارژی نیز ساخته می‌شوند که می‌توانید از آن‌ها در فضا‌های مختلف استفاده کنید.

۲- ابزار‌های صنعتی بنزینی

ابزار‌های بنزینی در مناطقی که دسترسی به برق دشوار یا غیرممکن است استفاده می‌شود.

به عنوان مثال در مناطق جنگلی معمولاً به جای ابزار برقی از ابزار صنعتی بنزینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بالا
تماس